Карманова Тлектес Екпінқызы
Атырау облысы Ақкөл ауылы
Ақкөл жалпы орта мектебі
бастауыш сынып мұғалім
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сыныбы: 4« Г »сынып
Сабақтың тақырыбы : М.Гумеров "Бақшада"
Ана тілі
|
4 - сынып
|
Карманова Т.Е.
|
Сабақтың тақырыбы
|
Бақшада.М.Гумеров.
|
Мақсаты
|
Әңгімені түсініп оқуға үйрету, өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баули отырып, байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамыту, оқушыны адалдыққа, батылдыққа тәрбиелеу;
|
Жұмыс нәтижесі
|
Өзбетінше талдау жасады, негізгі ойды анықтады, әңгімелеу тілі дамыды, шығармашылық
қабілеті қалыптасты.
|
Сілтеме
|
Оқулық: ана тілі» 4-сынып, Алматы, ,,Атамұра,,,2014 жыл
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдері
|
топтастыру, диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактивті тақта, Power Point презентациялар. СТО стратегиялары
Топқа бөлу ,топ ережесін қабылдау.
Картоп туралы анықтама беруге арналған топтық шығармашылық жұмыс орындату.
Инсерт кестесі:
Оқылған сабақ бойынша нені білемін?
Оқылған сабақ бойынша нені білгім келеді?
Оқылған сабақ бойынша менің сұрақтарым?
|
Ресурстар
|
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық материалдар,АҚТ
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
Рефлекция
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
1.Мәтінді оқу.2.Картоп туралы мәлімет жинастыру
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
критерийлер
|
дескриптор
|
Ұпай
|
Жиынтық баға
|
Білу
|
Үй тапсырмасы «Ана құшағында»
Тақырыбы бойынша сұрақ:
,,Қайроштың орнында болсаң
не істер едің?,,
Қызығушылығын ояту.
|
Ой - толғаныс: «Егер мен...»
|
Сұрақ арқылы қызығушылы
ғы оянады, білімін көрсетеді.
|
Білім көлемін зерделеу
|
толық жауап
|
3
|
|
толық емес
|
2
|
нақты емес жауап
|
1
|
Түсіну
|
Оқулықпен жұмыс: мәтінді оқу.
|
Оқулық бойынша топтық жұмыс\мәтінмен жұмыс,түртіп алу.
Мәтінді оқытуға арналған стратегия түрі «Инсерт».
|
Тақырыптың басты идеясын табу
|
Тақырып
тың басты идеясын табу
|
Тапсырманы толық орындады
|
3
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
Мүлдем орындай алмады
|
1
|
Қолдану
|
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
|
І топ:Балалардың бақшаға келуі.
ІІ топ:Кәрімнің картоп ауруын анықтауы.
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптасты
ру
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
Толық емес
|
2
|
Қиын
|
1
|
|
|
Сергіту бейнежазба бойынша
|
|
|
|
|
|
Талдау
|
Картоп ауруы туралы пікірталас.
|
Слайд:Картоп туралы.
|
Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі
|
Пікірталасқа түсу
|
диалог құрып,қорытынды жасайды
|
1
|
|
тек диалог құрайды
|
2
|
жұмысқа қатыспайды
|
3
|
Жинақтау
|
Салыстыру
|
Қызанақ пен картоп ауруын салыстыру
|
Айырмашылы
ғын салыстыра нақтылайды
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық шықты
|
3
|
|
Қиналды
|
2
|
Шыға алмады
|
1
|
Бағалау
|
Инсерт:қорытындылау
|
Кестені толтыру
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Логикалық ойын
|
Креативті
|
3
|
|
Ойы жүйелі, тың ойы емес
|
2
|
Жалпыға ортақ ой
|
1
|
Өзін-өзі бағалау парағы
аты
|
ой-толғаныс
|
оқулық мәтіні
|
топтық жұмыс
|
пікірталас
|
салыстыру
|
инсерт
|
Қорытынды баға
|
Аманғали Алтын
|
|
|
|
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |