Федоровка қазақ жалпы орта білім беретін мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Уалиахметова Ляззат Нұрмұхамбетқызы
Сабақтың тақырыбы: Құмырсқа мен көгершін. Жуан және жіңішке жұп дауыстылар.
Сабақтың мақсаты:
а/ Оқушылардың еңбек туралы алған білімі мен білігін оқушылар
есінде толық қалыптастыру және оны күнделікті өмірде талдау
барысында қолдана білуге үйретіп білімдерін толықтыру.
б/ Дыбыстар ,жұп дауыстылар туралы білімдерін толықтырып
оқушыны жан-жақты дамыту,өз бетімен ізденуге бағыттау.
в/Сабақ барысынды шапшаңдыққа,ұқыптылыққа,
жылдамдыққа,каллиграфиялық сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Жеке сюжетті суреттер,сызба плакат
Сабақтың әдісі:талдау,жинаұтау,пысықтау
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру бөлімі
-психологиялық дайындық
Әрбір адамТуысым,досым,жұрағат
Әрбір сабақҮйрену,ұғу,ұлағат
Әрбір ісімТалап,тілек,адамдық
Әрбір сөзім Шындық,бірлік адалдық
І. Бағдарлау –мотивациялық кезең
Мына өлеңді тез жаттап көрейікші:
Ыбылжыған қимылы
Ығыр қылды сыйлы іні.
Ысқырығын жоғалтып
Ыдыс іздеп бір күні
Ал енді естеріңе сақтаған өлеңді дәптерлеріңе көшіріп алыңдар.
Өлең ішіндегі дауысты дыбыстардың астын сызыңдар.
-Слаидпен жұмыс.
1.Дауысты
Мысалы: а,і,ә,о,ө,ы,е,
2.Жуан
Мысалы:а,ы,ұ,о
3.Жіңішке
Мысалы:е,і,ә,ө,ү
4.Жұп дауыстылар
Мысалы:ы-і,ұ-ү,а-ә,о-ө
ІІ. Операционалдық- орындаушылық кезең
Оқулықпен жұмыс
61 жаттығу
А) Әңгімені мәнерлеп түсінікті етіп оқу
Ә) Оқушыларға тізбектеп оқыту
Б) Сөздік жұмыс сусап--- шөлдеп
В/Сергіту сәті
Г ) Әңгіменің мазмұны бойынша сұрақтар мен тапсырмалар:
- Әңгіме не жайында айтылған?
- Құмырсқа қайда келеді?
- Көгершін құмырсқаға қалай көмектесті?
-Көгершін суға не тастайды?
-Талды не үшін тастады?
-Құмырсқа қандай жәндік?
-Құмырсқаның ұясын қалай атаймыз?
-Құмырсқа көгершіннің жасаған жақсылығын қайтарды ма?
Слаидпен жұмыс
Сипаттау
Көгершін
|
Екеуіне ортақ нәрсе
|
Құмырсқа
|
Достық құс
|
Жануар
Тірі
Қайырымды
|
Еңбекқор жәндік
|
62 жаттығу.
Бірінші қатарға «ы» әрпі бар ,екінші қатарға «і» әрпі бар сөздерді мәтінне теріп жазу.
№1 дәптермен жұмыс
лгіш
ы рыс і рі
дыс
рым ні
Қосымша тапсырма/осы сөздерден сөйлем құрастыру/
1.Ырыс алды ынтымақ.Анама туған күніне ыдыс сыйладым.Қазақ халқы ырымшыл халық.Мараттың күртесі ілгіште ілулі тұр.Сиыр ірі қара малға жатады.Інісі бардың тынысы бар.
2 тапсырма Өзіндік жұмыс ы,і әрпінің тиістісін қойып жазу
4 тапсырма Слаидпен жұмыс
Ы: ынтымақ, ыдыс,ырыс
І: ілтипат, ілгіш, ірге
ІІІ. Рефлексиялық-бағалау кезеңі
Толықтыру тесті Ұйқасын тап
Білмейтұғын ұзауды
Шақырамын ........ бұзауды
IV.Бекіту тапсырмалары
1.Жоғалған буынды тап:
Ас- ,,,,,,-нам, оқу-,,,,,-лар, мұ-,,,,,,,,лім, кө-,,,,,,,-лек, жа,,,,,,ра,
2.Сәйкестендіру тесті .Орындаған:
Бал лам
Дәп ға
Қа тер
3. 1.Тиістісін қой.Ұ-Ү,Ы-І,А-Ә
Жуан с,,,,,,р,с,,,,,н,к,,,,,р
Жіңішке с,,,,,,р,с,,,,,н,к,,,,,,р
Аралас дауысты дыбыстар Е,,,,,,,,,р,ем,,,,,,,,,,,,,,а,
2.Жоғалған әріптерді тап:1/қ,у,о,ы,ш- 2/т,п,і,к,а- 3/і,і,б,м,л- 4/а,т,а,л,п-
V. Үйге:44бет 63 жаттығу
VI. Сабақты қорытып,бағалау
«Ана тілім болашағым ертеңім,сен өркенде менде өсіп жетемін»
Батыс Қазақстан облысы
Теректі ауданы
Федоровка ауылы
Ұялы тел: 87758369784
Достарыңызбен бөлісу: |