Сабақтың тақырыбы: 10 саны Қатысқандар: Қатыспағандар саны: Оқу мақсаты



Дата06.02.2022
өлшемі160,04 Kb.
#66664
түріСабақ
Байланысты:
10 саны


Қысқа мерзімді жоспар

Пәні:Математика
Сынып:1

Мектеп:

Күні: 08.04.2020

Мұғалімнің аты-жөні: Алпысбаева Аселхан

Сабақтың тақырыбы: 10 саны

Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:




Оқу мақсаты

1.1.1.1 санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну;10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау;
1.1.1.2 **біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: санау барысында натурал сандардың реттік номерін анықтайды. Біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады.
Көптеген оқушылар: 10 көлемінде тура және кері санайды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.
Кейбірі: 10-ға дейінгі сандардан өрнек құстыра алады. Сандардың құрамын табады.



Жетістік критерийлері

Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсінеді;
10 көлемінде тура және кері санайды, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды;
Біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыра алады.

Тілдік мақсат



Он-десять-ten;
Бір таңбалы сан дегеніміз қандай сан?
Екі таңбалы сан ше?

Құндылықтарды дарыту



Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім.

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын, көркем еңбек

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)




Алдыңғы меңгерілген білім



10 саны туралы біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Шаттық шеңбері . «Ыстық алақан»
Сандар арқылы топқа бөлу

1

2

3


«Мина» әдісі арқылы өткенді пысықтау
Көркем жазу.10 саны

1,2,3 қима сандар


Сұрақтар жазылған қима қағаздар



Сабақ ортасы
22 мин

3 мин


(Ө.Ж) «Кір жайғыш» әдісі
0-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері жазу.

0,1,2,3,4,5,6,7,8,9- бұл бір таңбалы сандар.Бұл сандар бір ғана цифрмен жазылады.


10 (он)- екі таңбалы сан. Ол екі цифрмен жазылады.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Сандық сәуледе 10 санының сол жағында бір таңбалы,


Оң жағында екі таңбалы сандар орналасады.


(Ұ.Ж) «Миға шабуыл» әдісі.
Суретте барлығы неше сан бар?
Бір таңбалы сандар нешеу?
Екі таңбалы сандар рнешеу?

6

5

2

9

3

10

7

0


(Ж.Ж) Сандарды салыстыр. ≥, = , ≤ белгілерін қой.

10*9 2*10 10*5 10*10 4*10


0-10 10*6 7*10 10*8 3*10


Сергіту сәті. Ойын: «Көршіңді тап!»


«Тапшы қанекей» ойыны.
Қанша жеміс бар?







(Т.Ж). Жемістердің артында қандай белгілер жасырынған?
10 5=5 4 6=10
7 3=10 10 4=6
6 4=10 5 5=10

Критерийлер

Дескриптор

1. Санау барысында натурал сандардың реттік номерін анықтайды. Біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады.

1. Санау барысында натурал сандардың реттік номерін анықтап, біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқып, салыстырады.

2. 10 көлемінде тура және кері санайды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

2. 10 көлемінде тура және кері санап,натурал сандар қатарындағы орнын табады.

3. Сандардың құрамын табады.

3. Сандардың құрамын тауып, жазады.




Сандар, таратпа материалдар


Сандар

Қима есептер

Жемістің суреттері



Сабақтың соңы
5 мин

«Жетістік баспалдағы»

Түсіндім



Енді түсіне бастадым

Түсінбедім



стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Орындап көр.
«Домино» ойыны
Шығарып көр.
«Сандардың құрамын тап»

10 санының құрамын есте сақта.


10 10 10 10


9 1 8 2 7 3 6 4





«Отшашу» әдісі




Оқушылардың жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін, тазалықты сақтауларын мұқият болуларын айтамын.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет