Пән: қазақ тілі
|
Мектеп: Қызылорда қаласы ХББ НЗМ
|
|
Күні :
|
Мұғалім Қасенова Г.И.
|
|
Сынып: 7 Т1
|
Оқушы саны: 20
|
Келмегендер:
|
Белгілі бір оқу мақсаттары
|
7.О3. Мәтіннің жанрлық ерекшелігін ажырату
7.Ж3. Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну
|
Дереккөздер
|
Сабақ мақсаты:
|
7. О3.Қазақша ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің стильдік және жанрлық ерекшеліктерін ажырату.
7.Ж3.Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру.
|
|
Смарт мақсаты
|
Оқушылардың барлығы: Мәтіннің стильдік және жанрлық ерекшеліктерін ажырата алады.
Оқушылардың көпшілігі: Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсына алады;
Оқушылардың кейбірі: Сауалнама қорытындыларын біріктіріп, диаграмма немесе кесте түрінде бере алады.
|
|
Жетістік критерийлері
|
1. Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсына алады;
2.Мәтіннің стильдік және жанрлық ерекшеліктерін ажырата алады;
3. Сауалнама жүргізіп, қорытындысын графиктік мәтін түрінде құрастырады.
|
|
Құндылықтарды игерту
|
«Мәңгілік ел» құндылығы:
Тіл және мәдениет
НЗМ құндылықтары:
• Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;
• Ынтымақтастық;
• Жауапкершілік;
• Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет.
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Геометрия, өнер
|
|
АКТ –ны қолдану дағдылары
|
Таныстырылым
|
|
Тілдік міндеттер:
|
Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер:
Мен мынадай дәлелдер келтіремін...
Оның себебін..... деп түсіндіремін.
Біздің пікірімізше......
Олай ойлауға ....... себептер бар.
|
|
Жоспар
|
Уақытты жоспарлау
|
|
Дереккөздер
Дид.материал
|
Басы
3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Топтастыру.
І топ – сүт өнімдері
ІІ топ – ұн өнімдері
ІІІ топ – жемістер
ІҮ топ - көкөністер
|
Таратпа қағаздар
|