Сабақтың тақырыбы: №49сабақ. Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша бөлу



Дата10.12.2022
өлшемі1,24 Mb.
#162207
түріСабақ
Байланысты:
Гулшат 4Е ашык сабак



Білім беру ұйымының атауы

№11 мектеп-лицей

Пәні:

Математика

Бөлім:

Көбейту және бөлу

Педагогтің аты-жөні:

Жапенова Гулшат

Күні:17.11.2022ж




Сынып: 4Е

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

№49сабақ.Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.2.11-екі таңбалы/үш таң балы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейтуді және бөлуді үйренеді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


5 минут
Өткен білімді еске түсіру

5 минут


Жаңа білім
20 минут

Сергіту сәті


3мин

Сабақтың соңы


7 минут

Кері байланыс


5 минут

Ұйымдастыру кезеңі
Сабаққа дайындық
Оқу құралдарын түгелдеу
Жағымды психологиялық ахуал туғызу
Саған есеп үйреткен,
Пәнге қара құрметпен.
Сандарды тура табатын,
Қиын,әрі қызықты
Математика болатын.

Үй тапсырмасын тексеру


9-тапсырма

Миға шабуыл әдісі .
1.Бір тәулікте неше сағат бар?
2.Қалдықпен бөлудің формуласы ата?
3.Ұзындық өлшем бірліктерін ата?
4.Көбейтуге кері амал?
5. 8100:90-ның бөліндісі нешеге тең?
6. Көлемнің формуласы?
7.8*9 көбейтіндісі нешеге тең?
8.1 дм неше см ?
Жаңа тақырып
Біздің бүгінгі тақырыбымыз: «Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша бөлу».
Сабақтың мақсаты: Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейтуді және бөлуді үйренесің

Тақырыпты ашу


«Ұ» 1-тапсырманы орындауды ұсынамын.
Абай Құнанбаев – ұлы ағартушы, философ, ақын. Оның шығармашылығын мәдениеттің ұлы үш көзі нәрлендірген. Оның бірі – қазақтың ұлттық мәдениеті. Екіншісі – шығыс мәдениеті. Есептеп, жауаптарын өсу ретімен орналастырсақ, Абай тағы қандай мәдениеттің үшінші «көзі» шабыттандырғанын білеміз.

99:11=9 с


96:24=4 р
63:21=3 о
96:16=6 ы
Өсу реті: 3,4,6,9. ОРЫС.


«Бір минуттық әңгіме» әдісі бойынша 2-тапсырманы талқылайық.

  • Қандай амал берілген?

  • Бөлінгішті ата.

  • Бөлгішті ата.

  • Бөліндінің мәнін ата.

1134:21=54


54*21=1134
Тақтамен жұмыс
3-тапсырма есепте және тексер
798:57=14 14*57=789
455:13=35 35*13=455
2548:26=98 98*26=2548
4656:97=48 48*97=4656


Жеке жұмыс
4-тапсырма есепте және тексер
252:14=18 5808:66=88
897:39=23 8712:88=99
528:22=24 2720:32=85
345:15=23 3510:45=78
«Пазл құрастыру»
Берілген қима қағаздардан Абай өлеңдерін құрастырып, оқу.

6-тапсырма



7 тапсырма
а1=
в1=4м
S=?м2
в2=2м
а2=
Ш: S=а11
S=5м*4м=20м2
А2=S/в2
А=20м2/2=10м
Ж: Еденге 20м2 линоулеум қажет,ені 2 метр орамнан ұзындығы 10 метер болатындай етіп кесіп алу керек.

5-тапсырма ."Кім шапшаң әдісі".Тиімді тәсілмен есептеп шығарады.


125*4+125*6=125*(4+6)-125*10=1250


241*5+241*5=241*(5+5)=241*10=2410
314*3+314*7=314*(3+7) -314+10=3140

8-тапсырма



Кері байланыс «Тik Tok»әдісі





Үйге тапсырма 38-бет №9,11



Оқу құралдарын түгелдейді


Үй тапсырмасын ауызша оқып тексертеді


Сұрақтарға ауызша жауап береді

Жасырынған сөзді табады

Бөлуді орындайды


Оқушылар тақтамен жұмыс орындайды


Есептеп,тексе
ру жұмысын жасайды

Пазлды құрастырады,


өлеңді оқиды
Есептерді шығарады. Артық мәлімет табады
Тақтаға және дәптерге орындайды

Тиімді тәсілмен есептеп шығарады.


Шаршы сызып, оларды әртүрлі бөліктерге бөледі
Кері байланыс жасайды

Үй тапсырмасын алады




Дескриптор:


Сұраққа жауап береді -

Дескриптор:


Мәтінмен жұмыс жасай -ды.
Жасырынған сөзді табады.

Дескриптор:


Баған түрінде есептеп,тексеру жүргізеді.
Дескриптор:
Есеп шартын құрады.
Есептің сұрағын анықтайды.
Шешуін табады.
Жауабын жазады.
Артық мәлімет табады.

Дескриптор:


Тиімді тәсілмен есептейді.
Өрнектердің мәнін табады.

Дескриптор:


Дәптерді пайдалана отырып,екі сызық сызу арқылы бөліктерге бөледі.

Оқу құралдары


Тақта
Дәптер

Интербелсенді тақта

Абай туралы суреттер


Тақта

Дәптер
Оқулық


Интербелсенді тақта

Қима қағаздар


оқулық
Оқулық

Суреттер
Оқулық

Кері байланыс парағы






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет