Сабақтың тақырыбы: §9 3D р е дактор қ ұралда р ы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата18.02.2023
өлшемі317 Kb.
#169245
түріСабақ
Байланысты:
1-ші сабақ 3D -редактор құралдары


Прәлі Аида 1509-10 тобы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

3D баспа

Педагогтың аты-жөні

Прәлі А.А.

Күні




Сынып 6

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

§9 3D -редактор құралдары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі.

Көптеген оқушылар:

3D-редакторының құралдарын қолданады.

Кейбір оқушылар:

Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды

Психикалық дамуы тежелген оқушылар.



Графикалық құралдармен танысады.
Графикалық құралдармен мұғаліммен бірге жұмыс жасап бастайды.



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Өткен сабақты пысықтау.
«Жұптасып – ойлан- бөліс» әдісі.

-2 D графикасының қолмен салынған қандай артықшылығы бар?


- 2 D графика мен 3 D графикаға арналған қандай программаларды білесің?
-2 D графика мен 3 D графиканың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар?

ҚБ: смайлик /1балл/



1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



Смайлик
/1балл/




Сабақтың ортасы

Жаңа тақырып.
Жаңа сөздермен танысу
Редактор құралдары – инструменты редактора – editor tools
Тіктөрбұрыш – Прямоугольник- Rectangle
Айналдыру- Вращение - Rotation

Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз.




Топтық жұмыс. 1-тапсырма. 1-кесте
Дұрыс жауапты таңдаңыз және сәйкестендір


Дескриптор:
-құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді.

ҚБ: смайлик /4 балл/




Жеке жұмыс. 2-тапсырма.
Төбесі цилиндр баскиім құрастырыңдар Оны бояң-дар. Бұл тапсырманы орындау үшін төмендегі әрекеттерді орындаймыз




Дескриптор:
- SketchUp редакторды іске қосады;
-Прямоугольник батырмасын пайдалану арқылы көлемді фигура жаса алады.
-Окружность /шеңбер/ батырмасын пайдалану арқылы баскиім құрастыра алады;
-Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды.
ҚБ: смайлик /1 балл/


Жеке жұмыс. 3-тапсырма. «Баспалдақ» моделін құрастыр.

Дескриптор:


- SketchUp редаторды іске қосады;
-прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады.


ҚБ: смайлик /1балл/


Жеке жұмыс. 3-тапсырма. «Баспалдақ»
ПДТО
Психикалық дамуы тежелген оқушылар.
3-тапсырманың программасын іске қосып беріп,линия,заливка құралдарын экран бетіне шығарып дайындап беремін. Оқкшы рет ретімен,яғни баспалдақ ретімен қойып,баспалдақ моделін құрып шығады,



SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады

Өзара талқылап карточкаға жауаптарын жазады


SketchUр программасында көдемді фигураларды жасайды


«Баспалдақ» моделін құрастырады

Сұраққа жауап береді





Смайлик


/4балл/

Смайлик /2аблл/


Смайлик
/2балл/


Смайлик /1балл/

Смайлик /10балл/
Смайлик /10балл/


Интербелсенді тақта /компьютер

Карточка


Оқулық




Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

  • 2.Кері байланыс:

  • Не қиын болды?

  • Қандай cұрақтар қалды?

  • Сіз білетін нәрсе болдыма?



Өзін-өзі бағалау.


стикерге  бір жағында(+) белгісі бар, осы тақырып бойынша түсінгенін жазады, келесі бетінде (-) белгісі, осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады




стикерлер

Үй тапсырмасы

§9 SketchUp Make программасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрастырыңдар.











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет