Сабақ жоспары
Сыныбы 2 «А» пәні Әдебиеттік оқу күні07.09.2013ж
Сабақтың тақырыбы: А.Байтұрсынов Мен қалай оқуғы бардым
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға А.Байтұрсыновтың өмірімен таныстыра отырып,өлеңін оқыту,талдау жасату.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөздік қорын,сөйлеу мінерінің мәдениеттілігін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды білімділікке,зейнмен кітап оқуға баулу,түсінігін шыңдау.
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру.
|
Сұрақ-жауап:
Күздің қай айы?
Табиғатта қандай өзгерістер болады?
Ақын ол өзгерістерді қай шұмақа айқындай түскен?
|
Өлеңді іштей оқып шығу
Дауыстап оқу
Жауап кітаптан тауып оқу
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
Алғаш рет әліппе оқулығын жазған кім?
|
Жауап Ахмет Байтұрсынов
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
V
|
Жаңа сабақ
|
оқу
түсіндіру А.Байтұрсынов-көрнекті ғалым,дарынды ақын.Қостанай облысы,Торғай атырабында Сартүбек жерінде дүниеге келген.Тұңғыш қазақ әліппесін жазды.
жаңалық
әңгімелеу
|
Тізбектей оқу
Жеке оқу
Сөздік жұмыс
Негізгі идеясын айту
Сөздік жұмыс
Мазмұнын айту
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
ІІІ деңгей (эвристикалық) сұрақ-тапсырмалар:
|
1Ахметтің оқуға баруына кім әсер етті?
2.Ол қалай оқыды?
3.Кім оғын қызғанды?
Нақыл сөзді тауып дәптеріңе жаз
Сені мектепке кім әкелді?
Қандай көңіл күймен алғашқы күнді өткізді?
Оқушы қандай болу керек?
|
Оқулық бойынша жұмыс
Ойтолғау,жазбаша жұмыс
Керіскеннің кесірі-келесіңді кетірер.
Тіршіліктің күші бірлікте.
рефлексия
|
VII
|
Бекіту
|
Кім туралы білдік?
|
|
VIII
|
Қортындылау
Бағалау
|
Кімнің шығармасымен таныстық? Ахмет Байтұрсынов туралы не білдік? Сабақ несімен ұнады?
|
|
Сабақ жоспары
Сыныбы 2 «А» пәні Әдебиеттік оқу күні 12.09.2013ж
Сабақтың тақырыбы: Н. Айтов. Оқулық
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға оқулық туралы түсінік беру,оның авторы мен редакторына баспасын білуге үйрету,Н.Айтов туралы түсіндіру.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөздік қорын,сөйлеу мінерінің мәдениеттілігін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды білімділікке,зейнмен кітап оқуға баулу,түсінігін шыңдау.
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру.
|
Сұрақ-жауап:
1 бөлімге қандай ат қояр едің?
2 бөлімге ше?
3 ші бөлімге ше?
4
5
|
Торғай шырылы
Таңертеңгі еңбек
Бәрі істе
Жүгір сен де мектепке
Аласың білім кітаптан
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
Жұмбақ:
Аяғы біреу,қолы жоқ
Шиыр-шиыр жолы бар.
Өзі сөйлей білмейді,
Салған ізі сөйлейді.
|
кітап
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
V
|
Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс
|
Өлеңді мәнерлеп оқу
|
Тізбектей оқу
Жеке оқу
Сөздік жұмыс
Негізгі идеясын айту
Сөздік жұмыс
Мазмұнын айту
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
ІІІ деңгей (эвристикалық) сұрақ-тапсырмалар:
|
Өлеңнің авторы кім?
Оқулықтарыңды атап шық
Схеманы толтыр
|
Оқулық бойынша жұмыс
|
VII
|
Бекіту
|
Кім туралы білдік?
|
|
VIII
|
Қортындылау
Бағалау
|
Сабақ несімен ұнады?
|
|
Сабақ жоспары
Сыныбы 2 «А» пәні Әдебиеттік оқу күні 13.09.2013ж
Сабақтың тақырыбы: Ж.Аймауытов Кітап оқу
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға Ж.Аймауытовтың өмірін таныстыстыра отырып әңгімесін оқыту.Әңгіменің негізгі идеясы туған жерды сүю,қадірлеу екендігін ұғындыру.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөздік қорын,сөйлеу мінерінің мәдениеттілігін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды өз Отанына деген мақтаныш сезімдерін туғызу,патриоттық рухта тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: жаңа білімді игеру
Әдістері: түсіндіру,әңгіме,оқулықпен жұмыс,бақылау,топпен жұмыс,ойын.
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру.
|
Сұрақ-жауап:
Оқулық өлеңін жатқа сұрау
|
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
|
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
V
|
Жаңа сабақ
Сөздік жұмыс
|
Мәтінді оқып беру.
Ж.Аймауытов Павлодар обл.туған.Ол жазушы.Қартқожа романын жазған.
Негізгі идеясын айту
|
Тізбектей түсініп оқу
Жеке оқу
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
ІІІ деңгей (эвристикалық) сұрақ-тапсырмалар:
|
Мәтін қалай басталды?
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып көшіріп жаз.
Ол кітапты қалай оқыды?
Мәтіннің соңғы сөйлемін оқып неліктен қағазды жеп қоярдай оқығаны саған қалай әсер еткенін түсіндір.
Суретін салып көр.
|
|
VII
|
Бекіту
|
Қартқожы кітапты қалай оқыды?
|
|
VIII
|
Қортындылау
Бағалау
|
Сабақ несімен ұнады?
|
|
Сабақ жоспары
Сыныбы 2 «А» пәні Әдебиеттік оқу күні 14.09.2013ж
Сабақтың тақырыбы: С.Бегалин.Зеректік
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға Ш.Уалиханов,С.Бегалин мен таныстыра отырып оқу,түсінігін әңгімелеуге үйрету. Өз ойын толық жеткізе алуга,сұраққа толық жауап беруге үйрету.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөздік қорын,сөйлеу мінерінің мәдениеттілігін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды зерек болуга,терең ойлауға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: жаңа білімді игеру
Әдістері: түсіндіру,әңгіме,оқулықпен жұмыс,бақылау,топпен жұмыс,ойын.
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру.
|
Сұрақ-жауап:
Ж.Аймаутов кім?
Еңбектерін ата?
Ол қайда туған?
Қартқожаға мінездеме бер?
|
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
|
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
V
|
Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс
Сөздік жұмыс
|
Мәтінді оқып беру.
Кіріспе:
Балаларға Ш.Уалиханов туралы айту.
1985 ж С.Бегалин туылған.Ол Шоқан туралы деректер жазған.Туған жері-Шығыс Қазақстан өңірі.Оның «Шоқан асулары;» «Сәтжан» деген шығармалыры бар.1983 ж қайтыс болған.
Мәтінді оқу.
Бажайлап – мән беріп қорыту.
|
Тізбектей түсініп оқу
Жеке оқу
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
ІІІ деңгей (эвристикалық) сұрақ-тапсырмалар:
|
1.Шоқанның балалық шағы жайлы не жазған?
2.«Зерек» деп кімді айтып отыр?
3.Әкесі не деді?
Шоқанды кім оқытты?
Шоқан күнделігіне не жазды?
Зерек - оқушы.
|
Эссе жазу.
|
VII
|
Бекіту
|
С.Бегалиннің қандай шығармасын оқыдық?Ол кім туралы?
|
|
VIII
|
Қортындылау
Бағалау
|
Сабақ несімен ұнады?
|
|
Сабақ жоспары
Сыныбы 2 «А» пәні Әдебиеттік оқу күні 04.10.2013ж
Сабақтың тақырыбы: Байлық пен ақыл
Сабақтың мақсаты
Білімділігі: Байлық пен ақыл ертегісін оқып түсіндіру.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөздік қорын,сөйлеу мәнерінің мәдениеттілігін дамыту. Ертегінің мазмұнын айтуға дағдыландыру.Тілін сөйлеу қабілетін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды зерек болуга,терең ойлауға тапқырлыққа тәрбиелеу тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: жаңа білімді игеру
Әдістері: түсіндіру,әңгіме,оқулықпен жұмыс,бақылау,топпен жұмыс,ойын.
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Сұрақ-жауап:
Ертегінің қандай түрлерін білеміз?
|
Ертегіден халқымыздың тұрмыс салтын, әдет ғұрпын білеміз. Онда шындық оқиға мен қиял ғажайып оқиға аралас болып келеді.
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
|
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
V
|
Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс
Сөздік жұмыс
|
Ертегіні оқып түсіндіру.
Мұрагер – орын басушы, дүниеге ие болушы.
Әшекей-өрнек, сәнді ою.
|
Тізбектей түсініп оқу
Жеке оқу
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
ІІІ деңгей (эвристикалық)
Топпен жұмыс
сұрақ-тапсырмалар:
|
Әкесі ұлдарына не айтты?Үлкен ұлы не айтты?Кіші ұлы не айтты?Әкесіне қасы ұлының жауабы ұнады?
Кейіпкерлерді сипатта
Мәтіннен кенже ұлының жауабын тауп оқы
Берілген пікірге өз көзқарасыңды айт
1топқа:Ақылды болсаң,бай боласың
2топқа:Бай болсаң,ақылдыың қажеті жоқ.
3топқа:еңбек етіп көп ақша жинадың.Қайда жұмсар едің?
|
|
VII
|
Бекіту
|
Саған неліктен кенже баланың жауабы ұнады?
|
|
VIII
|
Қортындылау
Бағалау
Үйге тапсырма
|
Сабақ несімен ұнады?
Ертегіні оқу мазмұндау
|
|
Сабақ жоспары
Сыныбы 2 «А» пәні Әдебиеттік оқу күні 05.10.2013ж
Сабақтың тақырыбы: Қасқыр мен түлкі
Сабақтың мақсаты
Білімділігі: Оқушылардың ертегіні түсініп оқып,өз сөздерімен әңгімелей білуге,ондағы кейіпкерлерге баға беруге өзіндік пікір айтуға үйрету.
3. Оқушыларды адалдыққа, адамгершілікке, жауапкершілікке баулу, аңдарды қорғауға тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөйлеу мәнерінің мәдениеттілігін дамыту. Ертегінің мазмұнын айтуға дағдыландыру. Сөздік қорын байыту, қиялын,дүниетанымын кеңейту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды зерек болуга,терең ойлауға тапқырлыққа тәрбиелеу тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: жаңа білімді игеру
Әдістері: түсіндіру,әңгіме,оқулықпен жұмыс,бақылау,топпен жұмыс,ойын.
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Сұрақ-жауап:
Ертегінің қандай түрлерін білеміз?
|
Ертегіден халқымыздың тұрмыс салтын, әдет ғұрпын білеміз. Онда шындық оқиға мен қиял ғажайып оқиға аралас болып келеді.
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
|
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
V
|
Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс
Сөздік жұмыс
|
Жұмбақ жаыру.
Белестен шапқан ат,
Бүкір келген желісті ат.
Бейғам елді іздейді,
Малдан күдір үзбейді, (Қасқыр)
Кілемнің түрлеріндей жүндері бар,
Айбаты жан шыдамас үндері бар. (Түлкі)
Ертегіні рөлге бөліп,мәнерлеп оқу
Қиралаңдап- ақсаңдап
|
Тізбектей түсініп оқу
Жеке оқу
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
ІІІ деңгей (эвристикалық)
Топпен жұмыс
сұрақ-тапсырмалар:
|
Кейіпкерлерді ата.Қандай ертегінің түріне жатады?Қасқыр неге ақсап жүре алмай келеді?
Ертегідегі ақыл сөзді тауып,дәптеріңе жаз.
Сурет бойынша диалог құр.
|
Өсек айту жақсылыққа жеткізбейді.
|
VII
|
Бекіту
|
Ертегіден өзіңе қандай әсер алдың?
|
|
VIII
|
Қортындылау
Бағалау
Үйге тапсырма
|
Сабақ несімен ұнады?
Ертегіні оқу мазмұндау
|
|
Сабақ жоспары
Сыныбы 2 «А» пәні Әдебиеттік оқу күні 08.10.2013ж
Сабақтың тақырыбы: Ұр тоқпақ
Сабақтың мақсаты
Білімділігі: Ұр тоқпақ ертегісін оқып, мазмұнын айта білуге үйрету. Оқушылардың ертегіні түсініп оқып,өз сөздерімен әңгімелей білуге,ондағы кейіпкерлерге баға беруге өзіндік пікір айтуға үйрету. Дамытушылығы: Оқушылардың сөйлеу мәнерінің мәдениеттілігін дамыту. Ертегінің мазмұнын айтуға дағдыландыру. Сөздік қорын байыту, қиялын,дүниетанымын кеңейту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды зерек болуга,терең ойлауға тапқырлыққа ақылды, білімді болуға тәрбиелеу.
тәрбиелеу тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: жаңа білімді игеру
Әдістері: түсіндіру,әңгіме,оқулықпен жұмыс,бақылау,топпен жұмыс,ойын.
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
1.Байлық пен ақыл.2.Тізбектей оқыту .3.Мазмұнын сұрау.
|
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
Сұрақ-жауап:
Ертегінің қандай түрлерін білеміз?
|
Ертегіден халқымыздың тұрмыс салтын, әдет ғұрпын білеміз. Онда шындық оқиға мен қиял ғажайып оқиға аралас болып келеді.
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
V
|
Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс
Сөздік жұмыс
|
Тұзақ-темірден жасалған зат
|
Тізбектей түсініп оқу
Жеке оқу
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
ІІІ деңгей (эвристикалық)
Топпен жұмыс
сұрақ-тапсырмалар:
|
Шал мен кемпур қалай өмір сүреді?
Тұзаққа не түседі?
Қаз не деп жалынады?
Бір жылдан кейін шал қазбайға барады ма?Ол баладан нелер жайында біледі?
Бөлімді қалай атауға болады?
Ғажайып заттарға не деп айту керек екен тауып оқы.
|
|
VII
|
Бекіту
|
Ертегіден өзіңе қандай әсер алдың?
|
|
VIII
|
Қортындылау
Бағалау
Үйге тапсырма
|
Сабақ несімен ұнады?
Ертегіні оқу мазмұндау
|
|
Сабақ жоспары
Сыныбы 2 «А» пәні Әдебиеттік оқу күні 18.10. 2013ж
Сабақтың тақырыбы: Торы құлын
Сабақтың мақсаты
Білімділігі: Торы құлын жырын түсініп мәнерлеп оқып үйрену.Құлында сипаттау арқылы көркем сөз тіркесін құрастыру және өз бетінше топ бойынша жылқы малының пайдасы туралы схема құруға дағдылану.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөйлеу мәнерінің мәдениеттілігін дамыту. Сөздік қорын байыту, қиялын,дүниетанымын кеңейту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды зерек болуга,терең ойлауға тапқырлыққа ақылды, білімді болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың типі: жаңа білімді игеру
Әдістері: түсіндіру,әңгіме,оқулықпен жұмыс,бақылау,топпен жұмыс,ойын.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер,мақал-мәтел кітапшасы.
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Қой жырын жатқа айтқызу.
|
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
Сұрақ-жауап:
Қой туралы не білеміз.Оның жүнінен қандай заттар жасайды?Терісінен ше?Сүті қандай?
Қандай төрт түліктерді білесіңдер?
Тай құлын қай малдың төлі?
|
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
V
|
Жаңа сабақ
Оқулықпен жұмыс
Сөздік жұмыс
|
Тұяқ тайға жеткізер,
Тай құнанға жеткізер.
Құнан атқа жеткізер,
Ат мұратқа жеткізер.
Жұмыр-түзу,жымыр-жинақы,шіңгір-жіңішке,құлдыр-сопақ.
|
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
Жаңа білімді бекіту:
ІІІ деңгей (эвристикалық)
Топпен жұмыс
сұрақ-тапсырмалар:
IV. деңгей
(шығармашылық) тапсырмалар
|
Жырды мәнерлеп,түсініп оқу.
Құлынның жағы қандай?Бас қандай?көзі,ерні,мойны,жалы,саны,құйрығы,денесі қандай?
Суретке қарап құлынды сипаттап бер.
Жылқы малының пайдасы туралы әңгімеле.
|
Тізбектей түсініп оқу
Жеке оқу
|
VII
|
Қортындылау
|
Сабақ несімен ұнады?
|
|
VIII
|
Үйге тапсырма
ІҮ деңгей
(шығармашылық тапсырма)
Бағалау
|
Жырды мәнерімен оқу.
Сызба құрастыр.
|
|
Сабақ жоспары
№3Сыныбы 2 «А» пәні Қазақ тілі күні 07.09.2013ж
Сабақтың тақырыбы: Дыбыс және әріп. «У» дыбысының дауысты және дауыссыз болып айтылуы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға «у» дыбысының дауысты жіне дауыссыз болып айтылуы жайлы түсінік беру.
Дамытушылығы: Оқушылардың сөздік қорын,сөйлеу мінерінің мәдениеттілігін дамыту.
Тәрбиелілігі: Оқушыларды білімділікке, алғырлыққа, баулу,
р/с
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
|
І
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық көмек
|
Сәлемдесу.Түгендеу.
Сабаққа дайындықтарын қадағалау.
|
Сәлемдесу.
Сабаққа дайындалу.
Сабаққа назар аудару
|
ІІ
|
Үй тапсырмасын тексеру.
|
Сұрақ-жауап:
Қазақ алфавитінде неш әріп бар?Неше дыбыс бар?Қанша дауысты дыбыс?Қанша дауыссыз дыбыс?
|
42,37,15,25.
|
ІІІ
|
Жан-жақты білімін тексеру
көпір
|
Жұмбақ
Өркешіне мұз қатқан,
Шудасынан су аққан.
Мынау неткен қара нар,
Күншілікпен мұнартқан
|
Жауап тау
|
IV
|
Мақсат қою
|
Сабақтың тақырыбын,мақсатын хабарлау
|
Тыңдау
|
|
V
|
Жаңа сабақ
|
У дыбысы туралы не білеміз?
|
У дыбысы бірде дауысты бірде дауыссыз болады.
|
|
VI
|
І деңгей(міндетті) сұрақ-тапсырмалары:
ІІ деңгей(алгоритмдік) сұрақ-тапсырмалары:
ІІІ деңгей (эвристикалық) сұрақ-тапсырмалар:
|
1Шуда, су ,тау, мынау
сөздеріндегі у дыбысы қай кезде дауыты,қай жерде дауыссыз болып тұр?
1.Оқулықтағы жаттығуды орындау
2.жайлау,тәулік,қуыршақ.сурет,жазу,ушықты,уақыт,уәде,уық
сөздеріндегі у дыбысы қай кезде дауыты,қай жерде дауыссыз болып тұр?
Ертегі құрастыр: «Үш жалқау»
|
Ойтолғау,жазбаша жұмыс
Ертедебірінен бірі өткен ағайынды үш жалқау болыпты.Бар бітіргендері бас көтермей ұйықтау екен.бірде үшеуі жолға шығыпты.Тоғай арасына келгенде,мәуелі ағаш көлеікесіне қисая кетіпті.-Е.. құдай,мына өріктер піссе,депті бірінші жалқай.-ауызға түссе –депті екіншісі.-Түү,соны айтуға қалай ерінбейсіңдер-депті оларды міней сөйлеп.
|
|
VII
|
Бекіту
|
|
|
|
VIII
|
Қортындылау
Бағалау
|
|
|
|
2 сынып Әдебиеттік оқу 03.09.2013 ж
№1Сабақтың тақырыбы: Ыбырай Алтынсарин.«Кел,балалар,оқылық »
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға Ы.Алтынсариннің өмірін үлгі ете отырып,оқудың пайдасы туралы әңгімелеу.Өлеңді түсініп оқуға,талдауға үйрету.
Оқушылардың оқуға деген ниет-ынтасын дамыту.
Оқушыларды білімді болуға, ата-ананы құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру,оқыту,талдау ,іздену,
Достарыңызбен бөлісу: |