Сабақтың тақырыбы: Ақыл-ой тәрбиесі. Сабақ мақсаты: Білімділік



бет1/4
Дата19.05.2022
өлшемі80,5 Kb.
#143965
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Ақыл ой тәрбие
Воспитание дошкольн возраств




Пән атауы:

Педагогика

Топ:

22 б

Оқытушы:

Байтөреева Ж.Ш.

Күні:




Сабақтың тақырыбы:

Ақыл-ой тәрбиесі.

Сабақ мақсаты:

  • Білімділік:

Білімалушыларға ақыл-ой тәрбиесінің мақсаты, міндеттерін түсіндіру, негізгі ұғымдардың мәнін ашу.

  • Тәрбиелік:

Жаңа тақырыпты өту барысында білімалушыларды ізденімпаздыққа, тапқырлыққа, жұбының ойын тыңдап, оны сыйлауға,өз ойын ашық жеткізе білуге тәрбиелеу.

  • Дамытушылық:

Білім алушылардың ақыл-ойын дамыту, өз бетінше ізденуге, шешім қабылдауға дағдыландыру, шығармашылық қабілетін, интеллектуалдық белсенділігін дамыту

Оқыту әдістері, тәсілдері, оқыту технологиясы:

СТО тірек-сызба, баяндау әдісі, ой қозғау, ақпарат беру, еркін жазу

Қолданылатын дидактикалық материалдар, техникалық құралдар:

Ноутбук, интерактивті тақта, Таратпа материалдар, педагогикалық жағдаяттар

Қолданылатын негізгі әдебиеттер:
1.Ш.Құрманалина «Педагогика»
2. Ж.Б.Қоянбаев «Педагогика»
3. С.Ш.Әбенбаев «Педагогика»



Қосымша әдебиеттер:
Б.А.Тұрғынбаева «Дамыта оқыту технологиясы»
І.Сманов,А.Оңғарбай «Педагогика» Шымкент-2005ж

Сабақ барысы

Сабақ барысындағы оқытушы іс-әрекеті

Сабақ барысындағы студенттің іс-әрекеті

Қажетті оқу-ресурстық құралдар

1

3

4

5

І.Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру, мотивация



  • Сәлемдесу

  • Оқушылардың қажетті оқулықтар және оқу-құралдарымен қамтамасыз етілуін, сабаққа дайындығын тексереді;



«Поэзиялық бөлініс» топқа бөлу әдісі

Білімалушыларға ақыл- ой тәрбиесі туралы мақал - мәтелдер жазылған қимақағаздар беріледі. Білімалушылар берілген мақал - мәтелдерді құрастырып топтасады.




I – топ. Ойға қонған ой өлмейді
Ой да тұтқындалады.
II – топ. Айла алтау, ақыл жетеу — айлаға ақыл қосылса, алдырмайтын екеу.
III - топ. Ақыл — гауһар бағасыз,
Ақымақ — ауру дауасыз.






  • Сәлемдесу

  • Оқу әдебиеттері, сөздіктерді және оқу құралдарын дайындайды;

  • Кезекші есебін береді;



«5 Т» ережесін сақтау
-тәртіп;
-татулық;
-тазалық;
-талап;
-тыныштық.

Білім алушылар қимақағаздардағы сөздерді құрастырып 3- топқа топтасады.





«Ақыл - ой тәрбиесі »
тақырыбындағы
слайд

Сөздер тізбесі



ІІ.Үй тапсырмасын сұрау (өткен сабақпен байланыс)



«Жуан, жіңішке сұрақтар» стратегиясы



  • Тәрбие дегеніміз не ?

  • Тәрбиенің міндеттерін атаңыз?

  • Тәрбиенің мақсаты дегеніміз не ?

  • Болашақтағы біз тәрбиелеген ұрпақ қандай?

  • Жеке тұлға дегеніміз не?

  • Жеке адамның санасын қалыптастыру әдістері?

  • Этикалық әңгіме дегеніміз не ?

  • Қоғамдық мінез-құлықты қалыптастыру дегеніміз не ?

  • Қоғамдық мінез-құлықты қалыптастырудың негізгі формасы?

  • Бала іс-әрекетіне қойылатын педагогикалық-психологиялық талаптар?

  • Педагогикалық талап дегеніміз не ?




Білімалушылар «Тәрбие әдістері, тәсілдері, құралдары» тақырыбы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.



Ш.Құрманалина, Б.Мұқанова, Ә.Ғалымова, Р. Ильясова «Педагогика», Астана -2012


Ж.Б.Қоянбаев, Р.М.Қоянбаев «Педагогика», Алматы, 2002 жыл.







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет