Білім беру ұйымының атауы
|
Аманкелді ЖББМ КММ
|
Бөлім;
|
Заттардың тасымалдануы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Карабаева Г
|
Күні:
|
23.11.2023жыл
|
Сынып: 8
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қан топтары. Қан құю. Резус – фактор.
|
Оқу мақсаты:
|
8.1.3.7 агглютинация және резус-конфликт механизмдерін түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты:
|
ААгглютинация және резус конфликт механизмдерінің мақсаттарын түсіндіру
|
|
|
Сабақтың кезеңі//
уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-1мин
2-5мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
І. Оқушылармен амандасу.Түгелдеу.
Шаттық шеңбері бойынша сыныпта бір-біріне жылы лебіз айту арқылы психологиялық мотивацияны ояту.
1-топ-жасыл түстер- Донор 2-топ-сары түстер- Реципиент 3-топ-қызыл түстер- Агглютинация
ІІ. Өткен сабаққа шолу «Велосипед шынжыры» әдісі бойынша оқушылар бір-бірімен жұптасып сұрақ қою арқылы жауап алады.
1. Иммунитет дегеніміз не?
2. Иммунитет нешеге бөлінеді?
3. Иммунитет түрлерін ата.
4. Антитела дегеніміз не?
5. Иммунитет негізін салған ғалым?
6. Иммунды серпіліс деген не?
7. Табиғи иммунитеттің түрлерін ата.
8. Жасанды иммунитеттің түрлерін ата.
|
Оқушылар сабаққа дайындалады.Ұстаздармен амандасады.
Оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтары артыру мақсатында оқушылар 3 топқа бөлінеді
Оқушылар алдыңғы білімді еске түсіру үшін берілген сұрақтарыға жауап береді
|
Жақсы», «Талпын» мұғалім тарапынан бағалау
Қ/Б: бас бармақ арқылы бағалайды
|
Презентация
Топтастыру. https/ wordwall7net/ruresource/6297251
|
Сабақтың ортасы
10-13мин
|
Жаңа сабақты бастау.»Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылардың назарына. Қан топтары және қан құю.Резус-фактор бейнекөрініске аударып, бұл арқылы не байқағандарын сұрай отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады
Мұғалім: Барлық әскери қызметтегілер, дәрігерлер және де қауіп-қатерлі жерлерде жұмыс істейтін адамдардың құжаттарында, сырт киімінің кеуде тұсында мінеки мынадай жазулар жазылып тұрады.
Бұл нені білдіреді? Неліктен?
Теорияны бекіту тапсырмаларын ұсынады.Суретте жасақталған қызықты тапсырманы орындатады. Білемін, біле аламадым, білгім келеді кестесін толтырады
|
Оқушылар мағынаны білу үшін бейне көрсетілімді мұқият көреді. Әрбір маңызды ақпараттарды бейнеге қарап отырып дәптерлеріне жазып алады.
Оқушылар берілген тапсырманы сәйкестендіреді. Анықтай алмаған жұмыстарды жазып алады
|
Оқушылар бейнекөрсетілімнен бүгінгі сабақтың тақырыбын сипаттап береді
-ҚБ Мұғалімнің бағалауы
Қан топтарын талдайды
Ұжымдық талқылау жүргізеді, оқушылар кестені толтырады
|
https://youtu.be/4xXlfqfYb18 Қан топтарына видео
Жұмыс дәптері.
|
17-27мин
|
|