Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Сыныбы:
|
5 «а» - сыныбы
|
Уақыты:
|
21.11.2012ж
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қазыбек би мен Бұқар жырау
|
Мақсат-міндеттері:
А) ақпараттық құзыреттілік
Ә) коммуникативтік құзыреттілік
Б) проблеманы шешу құзыреттілігі
|
Оқушыларды Қазыбек би мен Бұқар жыраудың шешендік сөздері туралы түсінік бере отырып меңгерту;
Шешендік сөздерді тереңірек түсіндіре отырып, Қазыбек би мен Бұқар жырау туралы алған білімдерін өмірде пайдалана білуін қалыптастыру;
Қазыбек би мен Бұқар жырау тақырыбы бойынша сұрақтар мен тапсырмалар беру арқылы өз беттерімен жұмыстануға дағдыландыру.
|
Сабақтың түрі:
|
Жаңа материалды меңгерту
|
Сабақтың әдісі:
|
Сөздік, көркемдеп оқу, әңгімелеу, талдау, СТО стратегиялары.
|
Сабақта қолданылатын педагогикалық технологиялар:
|
Білім беруді ізгілендіру
|
Пәнаралық байланыс:
|
Қазақ тілі, тарих.
|
Сабақтың барысы:
|
Мұғалімнің қызметі
|
Оқушының қызметі
|
Күтілетін нәтиже
|
І. Ұйымдастыру бөлімі
|
1. Оқушылармен сәлемдесу.
2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.
3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару.
|
Мұғаліммен амандасу.
Сабақтағы жұмыстарға дайындалу.
|
Мұғалім мен оқушының арасында өзара түсінік қалыптасады. Сыныптағы оқушылардың тақырып бойынша негізгі ақпараттарды ұғынуына жағдай жасау.
|
ІІ. Үйге берілген тапсырманы тексеру
|
Қызығушылықты ояту бөлімі.
«Иә», «Жоқ» стратегиясы
1. Шешендік сөздер қазақ ауыз әдебиеті саласына жата ма?
2. Шешендік сөздердің елге белгілі адамдарға қатысы бар ма?
3. Шешендер мен билердің сөздері жазылып сақталған ба?
4. Шешендік сөздер тек дауларға байланысты ғана туған ба?
5. Шешендік сөзде халықтың тіл байлығы байқала ма?
6. Айтушылары ұмыт болған шешендік сөздер кездесе ме?
7. Шешендік сөздерді аталы сөз деуге бола ма?
|
- Ия
|
Оқушылардың өткен материалды қалай меңгергендігін үй тапсырмасын тексеру арқылы бақылайды.
|
III.Жаңа материалды меңгертуді ұйымдастыру
|