Сабақтың тақырыбы: Береке басы бірлікте. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата05.04.2022
өлшемі107,62 Kb.
#137968
түріСабақ
Байланысты:
11 Б
СРО, СРО, Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік (1), Сабақтың мақсаты Білім алушыларды адам ағзасы өміршеңдігінің ма-melimde.com, Сабақтың мақсаты Білім алушыларды адам ағзасы өміршеңдігінің ма-melimde.com, Сабақтың мақсаты Білім алушыларды адам ағзасы өміршеңдігінің ма-melimde.com, Сабақтың мақсаты Білім алушыларды адам ағзасы өміршеңдігінің ма-melimde.com, Реферат Та ырыбы Ас орытуды физиологиясына жалпы сипаттама Да, Реферат Та ырыбы Ас орытуды физиологиясына жалпы сипаттама Да, Реферат Та ырыбы Ас орытуды физиологиясына жалпы сипаттама Да, Реферат Та ырыбы Ас орытуды физиологиясына жалпы сипаттама Да, Реферат Та ырыбы Ас орытуды физиологиясына жалпы сипаттама Да, Реферат Та ырыбы Ас орытуды физиологиясына жалпы сипаттама Да, Реферат Та ырыбы Ас орытуды физиологиясына жалпы сипаттама Да, Реферат Та ырыбы Ас орытуды физиологиясына жалпы сипаттама Да

Қысқамерзімді жоспар
3-сабақ.

Бөлім:

11. Толеранттық – ел бірлігі. Сайын Мұратбеков «Телі өскен ұл»повесі

Педагогтің аты-жөні:

Досыбаева Л.А.

Күні:

05.04.2022 ж.

Сыныбы:11

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

3.Береке басы бірлікте.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.5.1.1 ғылыми және кәсіби мәтіндер құрауда грамматикалық омонимдерді ажырата танып, ауызша және жазбаша дұрыс қолдану.

Сабақтың мақсаты:

ғылыми және кәсіби мәтіндер құрауда грамматикалық омонимдерді ажырата танып, ауызша және жазбаша дұрыс қолдана алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Өзін- өзі тексеру
7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:
Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.

Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.



Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Оқулық, жұмыс дәптерлері
ДК экраны

Өткен білімді еске түсіру




(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды.



Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың айтылым дағдысы қалыптасады.



Қалыптастырушы бағалау:
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Интербелсенді тақта

Мағынаны ашу.


26 мин.

Жаңа білім







Сөздік жұмысы


Тапсырма
Жеке жұмыс

Мұғалім бағыт-бағдар береді.


Тапсырма
Жеке жұмыс
Оқушыларды сауаттылыққа баулиды.
3-тапсырма.
Топтық жұмыс

Мұғалім бағыт- бағдар беріп, қосымша сұрақтар қою арқылы алған білімдерін тереңдетеді.





Айтылым Жазылым
Ауызбіршілік-сплоченность
Тауқымет-тяготы
Ұлттық-национальный
Игілік-благо
Ынтымақ-солидарность
Сыйлау-дарить
Паналау-приютиться
Маңызды- важный
Айтылым
«Броундық қозғалыс».
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды. Анықтайды. Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі.
Жазылым
Интербелсенді тақтада берілген сөздердің мағынасын анықтап, тақырыпқа қатысты сөз тіркесін құрап жазады. «Қос жазба» күнделігіне түсіріп көрсетеді.
Тыңдалым Айтылым.
1-топ: «Блум таксономиясын» пайдаланып, мәтін мазмұнын ұғады. Негізгі идеясын анықтап, тірек сөздерді тауып айтады.
2-топ: Тыңдалым мәтіні бойынша «Екіжақты күнделігінде» өз пікірлерін тұжырымдайды.
3-топ: «Дөңгелек үстелді» қолданып, мәтінді игереді.
Мәтіндегі сан есімдерді теріп жазады. Мағыналық түрлеріне ажыратады. Тақырыпқа қатысты термин сөздерді қолданып, сөйлем құрайды.



Дескриптор:_Жалпы_-_3_балл._-_Ойын_айтады_«Жетістік_баспалдағы»_тәсілі_Дескриптор_3_балл'>Дескриптор: Жалпы - 3 балл.
- Ойын айтады
«Жетістік баспалдағы» тәсілі
Дескриптор
3 балл
-Мағынасын анықтайды
«Алма ағашы» тәсілі


Дескриптор
5 балл
-топтық тапсырмаларды орындайды
-ақпарат іздейді
-ойын айтады
-пікірімен бөліседі
-талдау жасайды
« Шапалақтау» тәсілі арқылы топтар бірін- бірі бағалайды.

11-сынып оқулығы
Жұмыс дәптерлері

Ақ парақтар


Интербелсенді тақта


Слайдтар

Плакат
Суреттер топтамасы






Тапсырма
Жұптық жұмыс
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

Айтылым
Мәтін мазмұнына сүйеніп, сұхбаттасады, ойларын айтып, пікірлеседі.


Дескриптор: Жалпы - 4 балл.
-сұхбаттасады
-Ретін жазады
«Жарайсың, жақсы, қанағат»

11-сынып оқулығы
Жұмыс дәптерлері




1-тапсырма.
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады.


2- тапсырма
Жеке жұмыс


4- тапсырма
Жеке жұмыс
Тапсырма
Жеке жұмыс
Ойтаразы

ЖазылымАйтылым
Оқшау сөздерді қатыстырып, сурет бойынша сөйлем құрайды. Оқшау сөздер: қаратпа, қыстырма, одағай болып үшке бөлінеді. Мысалы: пәлі, алақай, құрау-құрау, бәлкім, біріншіден, т.б.
Айтылым
Берілген мақал- мәтелдердің өздеріне ұнаған біреуін таңдап алып, тақырып етіп алып, монолог құрайды.
Тыңдалым Жазылым
Тыңдаған мәтіндегі негізгі және қосалқы ақпаратты кесте бойынша бөліп жазады.
Айтылым
3-2-1 критерийі бойынша анықтайды. Тақырып бойынша ойын қорытып, пікірін білдіреді.

Дескриптор: Жалпы – 3 балл.
- Сөздердің жасалу жэолдарын түсіндіреді.
Смайликтерді қолданады.

Кесте
Сызба

Интербелсенді тақта



Кері байланыс
7 мин.

«Аяқталмаған сөйлем» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылайды.


Үй тапсырмасы

Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім.
- бүгін сабақта қуантқаны.....
- мен өзімді.....үшін мақтар едім.
- маған ерекше ұнағаны....

5-тапсырма



Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!
Жақсы!
Талпын!








Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет