Қысқа мерзімді жоспар
Ж. М. Әмзеева, № 39 Иван Панфилов атындағы мектеп-гимназиясының
Ағылшын тілі пәні мұғалімі
Пәні: Ағылшын тілі
|
Күні:
|
Сыныбы: 3 «А»
|
Сабақтың
тақырыбы
|
«Clothes»
Грамматика: Present Continuous Tense
|
Сілтеме
|
Ағылшын тілі. “Our Discovery Island, 2” кітабы
Автор Sagrario Salaberri, Jeanne Perrett. Pearson Education Limited, баспасы, 2014 жыл – 38–40 бет
|
Мақсаты
|
Оқушылар білімін шыңдау, оқушылардың «Киімдер» тақырыбы бойынша сөздік қорын пысықтау, нақ осы шақ туралы түсінік беру, шығармашылық қабілеттерін дамыту, сыни ойлай білуге, критерий бойынша бағалауға үйрету
|
Күтілетін
нәтижелер
|
Оқушылардың сөздік қоры байиды, нақ осы шақты қолдануды үйренеді, шығармашылық қабілеттері дамиды,
сыни ойлай отырып, критерий бойынша бағалауға үйренеді
|
Қолданылатын әдістер
|
БЛУМ таксономиясы, АКТ.
|
Керекті жабдықтар
|
Оқулық, интербелсенді тақта, семантикалық карта, кеспеқағаздар, ватман, стикер, маркер т.б.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ
кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Кіріспе
|
3 минут
|
Ұйымдастыру
Амандасу:
Good morning, children!
How are you?
Thank you, I am fine too! I am glad to see you! Sit down, please!
Today, children, we will have unusual lesson. Do you like travelling?
Very well! So today we will go to the country “Knowledge”! We will go there by bus. We don’t place into one bus, so we will go there by two busses! We have red and green busses. If you like the red bus you must sit on the right side, if you like the green bus you must sit on the left side
Топқа бөлу
Сыныптың оқушыларын 2 автобус бойынша топқа бөлу. Топ басшысын таңдау.
Today we will have a little competition
Which bus will go first? To get faster you need to work in a team. Let’s repeat the rules of work in a team!
Психологиялық ахуал туғызу
Ok, let’s give а good mood to each other, smile and let’s go!
Фонетикалық жаттығу
- The first bus stop is “Phonetics”! You must speak the words with sounds which you can see on the blackboard
[ ə: ] – girl, bird, dirty, shirt, skirt;
[ŋ] - long, wrong, young, spring, stoking, morning, evening, uncle;
[ƪ] – she, shorts, wish, shoes, shine, shirt, mushroom, fish, shower;
[ai] – buy, sky, shy, lie, time, life, write;
|
Good morning, teacher!
I am fine, thank you. And how are you, teacher?
Yes, we love travelling
Оқушылар автобустар бойынша бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.
Respect each other!
Listen each other!
Speak quietly!
Listen the captain!
Оқушылар бір – біріне жымиып қарайды
Оқушылар тақтада көрген дыбыстары бар сөздерді айтып шығады
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
5 минут
|
So our second bus stop is “Checking homework”
Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін, семантикалық картамен жұмыс. Жауап парағы арқылы көршіңді тексер. Бағалау парағы таратылады
2. Кросворд.
Now continue checking homework. Do you learn by heart new words? Let’s complete the crossword.
You wear it on your body in cold weather.
Girls wear it on their bodies in hot weather.
You wear them on your feet.
You wear it on your head.
Boys wear it on their bodies in warm weather.
Boys and girls wear blue…. now.
You wear them on your feet in hot weather.
|
Оқушылар жұппен бір-бірін жауап парағы арқылы тексеріп, бағалайды.
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы кросвордты толтырып, жасырын сөзді табады
|
Негізгі бөлім
Білу
|
7 минут
|
Жаңа грамматикалық тақырыпты түсіндіру.
Our next bus stop is “Grammar”!
Present Continuous Tense
Form : S + to be + Ving
S + to be not + Ving
To be + S + Ving?
To be – am, is, are
V – verb
Examples:
I am reading the book
I am not reading the book
Am I reading the book?
The 28th Winter Universiade is taking apart in Kazakhstan
The EXPO 2017 is taking apart in Kazakhstan
|
Оқушылар тақтадағы мысалдарды дәптерлеріне жазып алады
|
Түсіну
|
5 минут
|
Карточкамен жұмыс.
Мақсаты: Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.
Now we will work with cards. There are 4 sentences on each card. You must find the mistakes and correct them.
We is playing tennis
She is read the book
David are listening to music
I am play football
Әр топтан 1 оқушы тақтада, қалғандары орындарында орындайды.
Great job! We will go on to country “Knowledge”!
|
Оқушылар жаттығуда берілген сөз тіркестерін аударып, нақ осы шақты қолданып, сөйлем құрайды.
Оқушылар жауап кілті арқылы топтағы көршілестерін тексеріп, критерийлер арқылы бағалайды.
|
Қолдану
|
7 минут
|
Мақсаты:
Алған теориялық білімді практикада қолдана білу.
Next bus stop is “My clothes”! We must describe our clothes.
Өз үстіндегі киімдерін сипаттау.
Example: 1) I am wearing a black dress and black shoes.
2) Sunkar is wearing blue scarf and tymak
Ex 9 p 41. Look and read. Then answer the questions. True or false?
Hilda is wearing pink skirt
Ben is wearing blue trousers
Hilda is pirate
Ben’s favourite shoes are small and red.
|
Әр оқушы өз киімін сипаттап, дәптерге жазады. Әр топтан бір оқушы өз киімін қалай сипаттағанын оқып береді.
Жоғарғы балл - 2
Кітапта берілген мәтінді оқып, берілген сұрақтарға дұрыс немесе дұрыс емес деп жауап береді.
|
Сергіту сәті
|
3 минут
|
Our buss need a rest! And we too! Let’s sing our favorite song!
“The Hokey Pokey Shake Song”
Sit down and let’s go on!
|
Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату.
Оқушылар хормен айтып, орнында жасайды.
|
Талдау
|
7 минут
|
Топпен жұмыс.
Our next bus stop is “Group work”! We must work in a team! We will play the game “Put on the children”
Әр топқа плакат пен суреттер таратылады. Тыңдау арқылы суреттерді жабыстыру.
John is wearing orange jacket, military shorts and slippers
Kate is wearing pink T-shirt, white jumper, shorts and sandals
David is wearing jeans jacket, white T-shirt, blue jeans and dark shoes
Michael is wearing brown T-shirt, squared shorts and trainers
Emily is wearing white blouse, jeans mini vest, bright jeans and pink shoes
|
Оқушылар тыңдау арқылы плакатқа суреттерді дұрыс ретімен жабыстырып шығады.
|
Жинақтау
|
4 минут
|
Мини –тест.
The next bus stop is “Test”. We have a test.
What do you wear on your head?
a) hat b) shoes c) gloves
What do you wear on your feet?
a) hat b) shoes c) gloves
What do you wear on your hands?
a) hat b) shoes c) gloves
What do you wear when it’s cold?
a) shorts b) sweater c) t-shirt
What do you wear when it’s hot?
a) sweater b) gloves c) shorts
- This bus stop is the last! Now we will count our points and determine which team win!
|
Оқушылар жауап кілті арқылы топтағы көршілестерін тексеріп, критерийлер арқылы бағалайды.
|
Қорытынды
Рефлексия
|
2 минут
|
At first I want to know do you like the lesson?
Балаларға смайликтер таратылады:
Сабақ ұнады ма?
Сабақ ойдағыдай өтті ма?
Сабақ түсінікті болды ма?
Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?
Не білдім?
|
Не ұнады?
|
Сабақтан алған әсерім
|
|
|
|
|
Сұраққа жауап ретінде балалар смайликтерді көтереді:
- өте жақсы, түсіндім;
|
Достарыңызбен бөлісу: |