«№11 мектеп –гимназиясы » КММ
Қысқа мерзімді жоспар:
|
|
|
Бөлім
|
11. Жастықтың оты қайдасың?
|
|
|
Педагогтің аты-жөні
|
Бейсенова А.С.
|
|
|
Күні:
|
04.04.2024
|
|
|
Сынып: 7 В
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: Ел ертеңі- білімді жастар
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
7.1.5.1 тірек сөздер, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау
7.2.5.1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру
|
|
|
Сабақтың мақсаты :
|
тірек сөздер, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтай алады;
диалогке қатысушылар комму-никативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыра алады.
|
|
|
Сабақтың барысы
|
|
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың басы (5 мин)
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Стоп» арқылы түрлі елдің амандасу әдебімен танысып, сол үлгіде оқушылар амандасады.
Білгірлер, Алғырлар арқылы екі топқа бөледі.
|
Оқушылар бір-бірімен амандасып, тілек айтады.
Білгірлер, Алғырлар бойынша топқа бөлінеді
|
ҚБ: мадақтау
|
Интерактивті тақта, тілек сөз
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Өткен біліміді еске түсіру
I.Үй тапсырмасын «Сиқыршы ата» ойыны арқылы тексеріледі
II. Сурет бойынша сабақтың тақырыбын анықтау
III. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру
Мәтіналды жұмыс.
1.«Сөздікпен таныстыру:
Жаңа сөздер:
«Галереяны шарлау»
Сөздікпен жұмыс.
Жеке жұмыс. Тапсырма
Берілген сөздердің
Сыңарын табады
Мәтінмен жұмыс.
Топтық жұмыс.
«Борт журналы»
«Бәйшешек» тобы
«Қызғалдақ» тобы
Жұптық жұмыс.
1-топ
Берілген ақпараттардың «жалған», «рас» екенін анықтайды.
Сергіту сәті
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді
Оқушылар жаңа сөздерді оқиды, қайталайды.
Дескриптор:
-Сөздерді оқиды;
-Сыңарын табады.
Топтық жұмыс. Мәтінді оқиды. «Борт журналын» толтырады.
Дескриптор:
- мәтінді оқиды;
- кестеге сай ақпаратты табады.
Жұптық жұмыс.
1-топ
Берілген ақпараттардың «жалған», «ақиқат» екенін анықтайды.
2-топ
Дескриптор:
2 рас ақпаратты табады;
2 жалған ақпаратты табады.
Нейрожаттығу жасайды
|
ҚБ: «Қолпаштау» әдісі
ҚБ: Шапалақ
ҚБ: мадақтама сөздер
ҚБ: шапалақ
ҚБ: Тамаша!
|
«Сиқыршы ата» слайды
Интербелсенді тақта
Слайд
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
|
|
|
Сабақтың соңы
|
«Сиқырлы сандық» ойыны арқылы оқушылардың білімін тексеру.
|
«Сиқырлы сандық» слайды
|
|
ҚБ: «Шапалақ» әдісі
|
Үй жұмысы:
|
10-тапсырма
Мәтінді оқып, 4 сұрақ құрастырып жазу
|
Интербелсенді тақта
|
|
|
Рефлексия
|
Аяқталмаған сөйлем» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды
|
|
|
|