Сабақтың тақырыбы Функциялар, стандартты функцияларды пайдалану Мақсаты



Дата25.08.2017
өлшемі0,8 Mb.
#26762
түріСабақ
«Бекітемін»

№13 жалпы орта білім беретін

мектептің директоры

____________М.А.Танатарова

13 жалпы білім беретін орта мектептің информатика пәні мұғалімі

Боранова Ақкүміс Масабайқызының информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспары



Сынып

8 «в» сынып

Өтілетін орны

Мультимедиа кабинеті

Өтілетін мерзімі

9 cәуір 3 – сабақ сағ. 10.30 - 11.15

Сабақтың тақырыбы

Функциялар, стандартты функцияларды пайдалану

Мақсаты

Excel бағдарламасының интерфейсі, функция түсінігі, функциямен жұмыс істеу негіздері, стандартты функциялардың қызметі мен мүмкіндіктері туралы білімінің кеңеюі

Жұмыс нәтижесі

Excel бағдарламасына функция кірістіру және пішімдеу әдістерін біледі.

Excel бағдарламасының жұмыс жасау ережесіне бағынып, әрбір функцияның қызметін түсінеді.

Excel бағдарламасында функция түрлерін ажыратып, олардың тәжірибеде қолдана алады.


Сілтеме

Н.Т.Ермеков, Н.Ф.Стифутина.

Информатика. 8 сынып. Алматы «Мектеп» 2004 ж.

Интернет материалдары


Әдіс тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Оқуды және оқыту үшін бағалау;

Талантты және дарынды балаларды оқыту;

АКТ-ны қолдану;

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.


Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, интерактивті тақта, проектор, желім, қайшы

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут


Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

1)Функциялар, стандартты функцияларды пайдалану.

2)Әрбір функцияны қолданып сөзжұмбақ құрастыру.





Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиын тық баға

Білу

Психологиялық дайындық

Ойын «Таныс болайық»

Әр бала өз есімін атайды да, оның немен байланысты қойылғаны жөнінде мәлімет береді













Топқа бөлу

Көңіл-күйді анықтау мақсатында смайликтер қолданып, стикер түсі бойынша топқа бөлу

№1 , №2, №3, №4 топ













Үй тапсырмасы бойынша білімін анықтау

Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар

Сұрақтарға жауап беру арқылы білім анықталады

Білім көлемін зерделеу


Сұраққа толық жауап берді

3




Қателіктері болды

2

Жауап беруге қиналды

1

Бағалау

Жұлдызша арқылы
















Түсіну

Функция лармен жұмыс жасау ерекшелік терін айқындау.

Джигсо әдісі бойынша берілген атауларды түсіну




Функциялармен жұмыс жасау ерекшеліктері айқындалады.


Функцияларды толық игеру


Тапсырманы толық орындады, ізденді

3




Ауызша идея қосты, қателіктері болды

2

Тапсырманы орындай алмады

1

Өзін-өзі бағалау

Бағдаршам арқылы

















Қолдану

Тақырып бойынша алған білімін практикада жүзеге асыру

Деңгейлік тапсырма

1 деңгей


Барлық сандардың қосындысын, көбейтіндісін,ең үлкен санды, ең кіші санды,орта мәнді, санның квадратын, санды римдік санау жүйесіне ауыстыруды табу, бүгінгі уақытты орналастыру

2 деңгей-

Барлық сандардың қосындысын, көбейтіндісін,ең үлкен санды, ең кіші санды табу.

3 деңгей-

Барлық сандардың қосындысын табу


Алған білімдерін практикада жүзеге асыра алады.

Практикада қолдану дағдысын қалыптастыру

1 деңгей тапсырмасын орындады

16




2 деңгей тапсырмасын орындады

8

3 деңгей тапсырмасын орындады.

2

Сергіту жаттығуы

Слайд бойынша жаттығу

Талдау

Функциялардың байланысын ажырату.

Кластер қорғау

1-топ. Математикалық функция

2 топ. Статистикалық функция

3 топ. Уақыт және мерзім функциясы



Сызба жасай отырып функцияларды ажыратады, тиімділігін сипаттайды, өзара байланысын көрсетеді.

Талдау, жіктеу мүмкіндігі

Өзара байланысын толық көрсетті

3




Тек сызба құрастырды

2

Ауызша ой қосты

1

Топтық бағалау

«Екі жұлдыз,бір тілек»
















Жинақтау

Ақпаратты жинақтау негізінде тұжырым дау


Сәйкестендіру кестесі


Ақпаратты жинақтау негізінде алған білімдерін тұжырымдайды.

Қайта анықтау мүмкіндігі, құзыреттілігі

Бәрін дұрыс сәйкестендірді

6




Қателіктер болды

4

Сәйкестендірген кезде қиналды

2

Бағалау


Оқушының ойлау дағдысын дамыту, кеңейту

Бес жолды өлең (Синквейн) әдісі. «Функция»

1.Зат есем -1 сөз

2.Сын есім – 2 сөз

3.Сан есім-3 сөз

4.Етістік-4сөз

5.Сөйлем-5 сөз


Ойлана отырып, шешім шығарады.



Ойлауын дамыту

Ойы жүйелі

3




Жалпыға ортақ ой

2

Сөйлем құрауда шатасқан

1




Жұптық бағалау
















Рефлексия




«Бүгінгі сабақ ұнады ма?» кестесі
















Үйге тапсырма




1)Функциялар, стандартты функцияларды пайдалану.

2)Әрбір функцияны қолданып сөзжұмбақ құрастыру.



















Функция тақырыбы бойынша сәйкестендіру кестесі




Жолдар

Бағандар

Математикалық функция

Ағымдағы мерзім мен уақытты шығарады.

Формула енгізу

Статистикалық функция

=




















ТДАТА



















Сандармен



















МИН



















Латын әріптерімен



















Римское функциясы























Функция тақырыбы бойынша сәйкестендіру кестесі




Жолдар

Бағандар

Математикалық функция

Ағымдағы мерзім мен уақытты шығарады.

Формула енгізу

Статистикалық функция

=




















ТДАТА



















Сандармен



















МИН



















Латын әріптерімен



















Римское функциясы



















Функция тақырыбы бойынша сәйкестендіру кестесі




Жолдар

Бағандар

Математикалық функция

Ағымдағы мерзім мен уақытты шығарады.

Формула енгізу

Статистикалық функция

=




















ТДАТА



















Сандармен



















МИН



















Латын әріптерімен



















Римское функциясы





















Блум таксономиясына сәйкес ойлаудың деңгейі

Осы ойлау түрі бойынша қойылған сұрақтардың саны

Осы ойлау түрінің болғанын көрсететін жауаптардың жалпы саны

Қойылған сұрақтардың мысалдары

Білу










Түсіну










Қолдану










Талдау










Жинақтау










Бағалау










Барлық сұрақтар











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет