Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Күш моменті
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты жөні:Калиева Ботагоз Смагуловна
|
Сынып:7
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Жай механизмдер
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
7.2.4.1 – «Механиканың алтын ережесін» тұжырымдау және қарапайым механизмдердің қолданылуына мысалдар келтіру;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Қарапайым механизмдердің қолданылуына мысалдар келтіре алады.
Оқушылардың басым бөлігі:
Күш моменті ұғымының физикалық мағынасын түсініп, формуласымен есептер шығара алады.
Кейбір оқушылар:
Механиканың алтын ережесін тұжырымдау, күш моменті формуласынқолданып күрделі есептерді шығара алады.
|
Бағалау критерийі
|
Қарапайым механизмдердің қолданылуына мысалдар келтіре алады.
Күш моменті ұғымының физикалық мағынасын түсінеді, формуласымен есептер шығара алады.
3. Механиканың алтын ережесін тұжырымдай алады, күш моменті формуласын қолданып күрделі есептерді шығара алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Күшті түрлендіріп, қозғалыс бағытын өзгерту үшін қолданылатын құралдар - ............. деп аталады.
Айналатын денеге түсірілетін күштің күш иініне көбейтіндісі ...... деп аталады.
Қазақша
|
Орысша
|
Ағылшынша
|
Жай механизм
|
простые механизмы
|
simple mechanisms
|
Иіндік
|
рычаг
|
liver arm
|
блок
|
блок
|
block
|
Алтын ереже
|
золотое правило
|
golden rule
|
|
Пəнаралық байланыс
|
Математика –есеп шығару дағдылары (амалдар қолдану);
Геометрия – иіндікті қолдану бұрыштары
Информатика – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау.
|
Алдыңғы білім
|
Біледі:Энергияның сақталуы және айналуы
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың басы
0-2 мин
8 мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. (Сәлемдесу,түгендеу)
Жағымды ахуал қалыптастыру. «Гүлмен тілек» әдісі
Оқушылар бір-біріне бүгінгі күнге байланысты жағымды тілектер айтады.
Оқушылар «Бас бармақ» арқылы көңіл күйлерін білдіреді.
ІІ.Топты біріктіру. (Атаулар арқылы топты біріктіру)
топ. «Перамида»
топ. «Иіндік»
топ. «Блок»
ІІІ.Үй жұмысын тексеру.
«Өрмекшінің торы» әдісімен үй тапсырмасын қайталау. Әрбір оқушы келесі оқушыға сұрақ қою арқылы жіптің ұшын ұстады. Осылайша үй тапсырмасын қайталап, сұрақтарға жауап береді. Жіптің көмегімен өрмекшінің торы пайда болады.
Бағалау: «Бағалау парағы»
|
Тоқыма жіп
Бағалау парағы
|
Сабақтың ортасы
(20 мин)
(10 мин)
|
«Миға шабуыл» әдісіСуретті сипаттаңыз.
Оқушылар суретті сипаттайды, жаңа тақырыпты бастайды.
|