Сабақтың тақырыбы: Жалаң және жайылма сөйлемдер



Дата21.07.2017
өлшемі40,43 Kb.
#21871
түріСабақ
Күні: 04.0.12.2015 ж

Мұғалім : Махмудова В

Сынып: 8 сынып

Сабақтың тақырыбы: Жалаң және жайылма сөйлемдер

Мақсаттары: Жалаң және жайылма сөйлемдер туралы тереңірек түсінік алу, салыстыра отырып талдау, жасалу жолын мысалдармен дәлелдеу

Күтілетін нәтиже Жалаң және жайылма сөйлемдер туралы тереңірек түсінік алады, салыстыра отырып талдайды, тапсырмалар орындау жүйесін практикада орындай алады.

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Көрнекіліктер: тақта, стикерлер, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер: болжау әдісі, ішкі, сыртқы шеңбер, кім білімді? досыма көмек


Сабақ кезеңдері

Уақыт


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі


2 мин

Сергіту сәті тренинг

"Тілектер бұрқағы"

Мозайка арқылы топқа бөлінеді


Оқушыларды шеңберге тұрғызып жағымды тілектер айтқызу.

Қағаз қиындылары арқылы екі топқа бөлу



"Тілектер бұрқағы" арқылы шеңбер ішінде әңгімелеседі, қағаз қиндылар арқылы "Білімділер", "Жүйріктер" атты екі топқа бірігеді.


Қағаз қиынды

лары.


Қызығушылығын ояту

10 мин

"Болжау" әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру

74 жаттығу үй тапсырмасын сағат тілі бойынша бірін бірі тексеруге мүмкіндік беру

Слайтте көрсетілген тапсырманы көріп өздерінің жазып келген тапсырмасын салытыра отырып қателерін тексереді.




Мағынаны тану

10 мин

Екі топқа сөйлемдер жазылған стикерлер беріледі

"Ішкі - сыртқы шеңбер" әдісі бойынша жаңа сабақты меңгерту



І топқа жалаң сөйлем туралы
ІІ топқа жайылма сөйлем туралы кітаптан оқуға беріледі

Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасату.



Сөйлемдерді оқып қандай сөйлем мүшелері қатысып тұрғандығын анықтап, ережесін айтады.

Оқушылар кітаптан оқып білгендерін шеңбер ішінде бір - біріне түсіндіреді

Берілген жаңа тақырыпты топпен талқылайды.

Оқушылар тақтада жалаң және жайылма сөйлемдерге мысалдар жазып синтаксистік талдау жасайды.



кітап,

стикер.



Сергіту сәті

5 мин

"Өмірлік ахуалды талдау" әдісі бойынша

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Интербелсенді тақтадағы бейне ролікті көріп өмірге деген көз-қарастарын айтады





Ой толғаныс

15 мин

"Кім білімді?" әдісі

І топ

ІІ топ


78 жаттығу .

Жайылма сөйлемдерді жалаң сөйлемдерге айналдыру

79 жаттығу . Жалаң сөйлемдерді жайылма сөйлемдерге айналдыру


Өсе келе Едіге де

Домбыраны үйренді

Жағы талмас жыршы болды

Бармағы алтын күйші болды


Нұрмағамбет тілін алды .Ол киіне бастады

Нұрмағамбет көзге түсті. Ойын той болмады



кітап,

тақта.


слайд


Бағалау

1 мин

Сабаққа деген қалыптастырушы бағалауды жиынтық бағаға айналдыру

Әр топтан бағалау парақшаларын жинап алу.

Оқушылар өздерін бағалау критерийлері негізінде бағалайды

Бағалау парақшасы

Кері байланыс

1 мин

"Мен күнмін" әдісі

"Мен күнмін" әдісі бойынша, сабаққа кері байланыс алу

Алған білімдері бойынша күн сәулесіне рефлексия жазады.

Стикерлер

Үйге тапсырма




77 жаттығу

Оқушылар күнделік дәптерлеріне жазып алуды айту

Оқушылар күнделік дәптерлеріне жазып алады

күнделік


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет