Сабақтың тақырыбы Жарыс өткізу және төрешілікті ұйымдастыру



Дата30.01.2023
өлшемі264,69 Kb.
#166746
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ 10 сын 10
sor algebra 7kl kaz, 9. негізгі, туынды зат есі, Саба?ты? та?ырыбы Ш. Айтматов «Ал?аш?ы ?стаз»

Бөлім

6-бөлім- команда ойындарында бірлескен оқу

Педагогтың аты-жөні

А.А.Тулеушов

Күні

30.01.2023 ж.

Сынып: 10 а, ә

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы



Жарыс өткізу және төрешілікті ұйымдастыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.3.3.3. Ағзаға тиімді қысқа және ұзақ мерзімді қарқындылығы бар жаттығуларды талқылау

Сабақтың мақсаты



Барлық оқушылар орындай алады: Баскетбол ойынын жаттығуларын орындайды.
Көпшілігі орындай алады: Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып ойнайды
Кейбір оқушылар орындай алады: Допты алып жүру жаттығуларын жақсы орындайды

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы
7 мин

  • Сапқа тұрғызу, түгендеу,спорт сектор рапорт беру,саптық жаттығулар (түзулен, тік тұр, оңға,солға айнал)

  • оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын немесе оқу мақсатын анықтау;

  • оқушылардың «жақын арадағы даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау

  • Бірмен үшке санал,үш қатарға саптал бір қатарға саптал,оңға үш лекке саптал бір лекке сапта

  • Аяқтың ұшымен алаңды айналып жүру

  • Өкшемен аяқтың сыртқы қырымен жүргізу

  • Жүгіру, артпен жүгіру

  • Арнайы баскетбол ойыннына бейімделу жаттығулары. Жүгіріп келе жатып белгі бойынша кілт тоқтау -Бір аяққа тоқтау -Оң немесе сол жаққа екі қадам шығып тоқтау -Артқа бұрылып тоқтау Орнында тұрып жалпы дамыту жаттығуларын орындау,

Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



Тренинг жазылған парақшалар

Сабақтың ортасы

28 мин



1-тапсырма. Тапсырма «топтық» белсенді әдісі арқылы жүзеге асады.
Баскетбол ойынындағы қорғаныста ойнау әдісін корсетініз.Қорғаныс түрлерін корсетуде ойыншының қызметіне допқа тосқауыл қоюына ролді дүрыс орындалуына мән берініз

Дескриптор


- допқа тосқауыл қою түрлерін орындайды;
-қимыл-қозғалыс түрлері арқылы қорғаныста ойнайды
-ойыншынын қызметін анықтайды
-допқа тосқауыл қояды
-рөлін дүрыс орындайды


2-Тапсырма
Допты шығыршыққа лақтыру әдісінің түрлерін көрсетіңіз (жүгіріп келіп лақтыру, бір орыннан лақтыру, бір қырынан лақтыру, екі қолмен лақтыру т.б).



Дескриптор
Білім алушы
- көшбасшылық қабілетін көрсетеді;
- допты шығыршыққа лақтыру әдістерін орындайды;
- допты шығыршыққа лақтырудың жеңілдетілген түрін көрсетеді.

Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.




3-Тапсырма
Баскетбол ойынындағы қорғаныста ойнау әдісін көрсетіңіз. Қорғаныс түрлерін көрсетуде ойыншының қызметіне, допқа тосқауыл қоюына, рөлді дұрыс орындауына мән беріңіз.

Дескриптор


Білім алушы
- допқа тосқауыл қою түрлерін орындайды;
- қимыл-қозғалыс түрлері арқылы қорғаныста ойнайды;
- ойыншының қызметін анықтайды;
- допқа тосқауыл қояды; - рөлін дұрыс орындайды.

Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.



Оқушылар қозғалыста демалыс жаттығу жасап, сапта тұрып екіге,үшке саналып топқа бөлінеді.Бірлер алдыға шығады,екілер орнында тұрып,үштер артқа тұру арқылы үш немесе екі лек сап түзе алады.Үш қатар сапта тұрыпта оңға,солға жаттығуын орындауға болады.


Екі қатар сапқа тұрып,екі қатар саппен жүру.Жүріп келе жатып қайта сапқа түру.



Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау
ҚБ «От шашу»

ҚБ «Қолмен көрсет» әдісі арқылы бағалау



Ысқырық, уақыт өлшегіш



Сабақтың соңы
10 мин



Кері байланыс

Мен қандай маңызды ақпарат алдым?

Мені не нәрсе таңғалдырды?

Қорытынды түйген ойым немесе болашаққа жоспарым.




Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы немесе ауызша


Тексерілді_______________________________________________________

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет