Сабақтың тақырыбы: "Жемістер " Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата28.07.2017
өлшемі82,2 Kb.
#22278
түріСабақ
Сабақ жоспары: 1- сынып

Сабақтың тақырыбы: "Жемістер "



Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Лексикалық біліктердің мағынасын түсіну,күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді оқи алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінді оқи алады, мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды шағын мәтіндерден таба алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:Өлең, ертегілерді ажырата алады, мазмұнын айта алады.

Тілдік мақсат

Барлық оқушылар орындай алады:грамматикалық және орфографиялық нормаларды сақтайды.

Сөздік қор мен терминдер: Алмұрт,шие,шабдалы, өрік, алма т.б

Диалог құру: шағын сөз тіркестерін оқиды, сөз тіркесінен сөйлем құрастырады.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Жемістер туралы не білесіңдер?

  2. Жемістерді атап бер.

Не себепті «Жемістертерді адам баласы не үшін қолданады?


Ишара: Сергіту сәті

Алдыңғы оқу

« Жемістер » жұмбақ,өлең жаттап сурет салып келу.

Жоспар

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресуртар

Жоспарланған уақыт 45 минут







Басы: 5 минут

-Психологиялық ахуал.

-Оқушыларды топқа бөлу.



Смайликтер арқылы

Ортасы:

35 минут


1-тапсырма. «Қабырғадағы рөл» Оқушыларға әр түрлі тақырыпта сурет салуға тапсырма беріледі.

2- тапсырма." Сканерлеп оқыту әдісі" өрік сөзін мәтіннен табу.

- Оқиды, бір-бірін тыңдайды, сөздікпен жұмыс жүргізеді./Өздеріне таныс емес, жаңа сөздерді тауып,аударады/ сөздік дәптерге көшіріп жазады./Айтылым, жазылым/

3-тапсырма. Графикалық органайзер "Қос диаграмма"жемістер мен көкөністердің ерекшеліктерін және ұқсастықтарын жазу.



Суретпен жұмыс

Мәтінмен жұмыс


Интеративті тақта



Кері байланыс

-Бүгінгі сабағымызда біз қандай тақырыпты талқыладық?

- Қандай мәтінмен жұмыс істедік?

-Жемістердің қандай пайдасы бар ?

- Бүгінгі сабақ сіздерге ұнады ма?


"5+5+1" әдісі




Соңы

5минут


Зуылдақ ойыны арқылы сабақты қорытындылау



Үй тапсырмасы

Көкіністер туралы мәлімет алып келу




Рефлексия







Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Сабақтың мақсатын тақырыпқа байланысты дұрыс қоя білдім. Сабақ мақсатын жүзеге толық асырдым..




Бүгін оқушылар не үйренді?

Бүгін оқушылар мәтінді оқу арқылы, жаңа сөздердің дұрыс жазылуын, «жемістер мен көкөністер» туралы түсініктерін қалыптастырды.




Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Сабақ балаларға ұнады, оңай тапсырмалардан күрделі тапсырмаларды орындау қызықты болды. Бірақ, басым көпшілігі тапсырмалар күрделенген сайын топтан шетте қалып отырды. Осы тұстарын келесі сабақта жас ерекшеліктерін ескеремін.




Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Жоспарланған саралау жүзеге асты. Басым көпшілігі жеңіл және орта деңгейдегі тапсырмаларды орындап шықты.




Уақытты қалай пайдаланды?

Уақытты тиімді пайдаландым.




Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Жоспарыма оқушылардың жас ерекшелігіне қарай тапсырмаларды өте күрделендірмеймін, шамадан тыс тапсырма алмаймын. Топта отырған балаларды қызықтыратын және орындай алатын тапсырмалар ұйымдастырамын




Қорытынды бағалау

Бүгінгі өткен сабағыма толық көңілім толды.




Ең жақсы өткен екі нәрсе:

  1. Дайын мәтінді оқып, сөздікпен дұрыс жұмыс істей алды. Дескрипторлар арқылы өздерін дұрыс бағалады.




Қандай екі нәрсе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді.







Осы сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім.

Сабақ барысында алған тыңдалым, айтылым, жазылым, оқылымның тапсырмалары көп болып кетті. Келесі сабақта аз тапсырмалар арқылы осы 4 дағдыны қамтуым керек. Жазылымы баяу оқушылардың жылдамдықтарын арыттыру үшін қажетті жұмыс атқару керек. Үйлестірмелі тапсырмалардың орындалуына қойылған дескрипторларды тағыда жүйелендіру керек.





1-тапсырма. « Қабырғадағы рөл » Оқушыларға әр түрлі тақырыпта сурет салуға тапсырма беріледі.




Тапсырма

Дескриптор

Балл

1

1. Салынған сурет бойынша әңгімеле.

2.Сурет бойынша тірек сөздерді тап.

3.Салынған суретке қарай отырып мәтін жаз.

4.Мәтінді ағылшы тіліне аудар.





1. Салынған сурет бойынша әңгімелеп айта алады.

1

2

2. Салынған сурет бойынша әңгімелеп алады, тірек сөздерді таба алады.

2

3

3. Салынған сурет бойынша әңгімелеп айта алады, тірек сөздерді таба алады,сөйлем құрастыра алады.

3

4

4. Салынған сурет бойынша әңгімелеп айта алады, тірек сөздерді таба алады,сөйлем құрастыра алады,өлеңдерді жатқа айта алады.

4

5

5. Салынған сурет бойынша әңгімелеп айта алады, тірек сөздерді таба алады,сөйлем құрастыра алады,өлеңдерді жатқа айта алады,суретке қарап шағын мәтін құрай алады.

5

6

6. Салынған сурет бойынша әңгімелеп айта алады, тірек сөздерді таба алады,сөйлем құрастыра алады,өлеңдерді жатқа айта алады,суретке қарап шағын мәтін құрай алады., мәтінді ағылшын тілінде аудара алады.

6





2-тапсырма. ." Сканерлеп оқыту әдісі" Алмұрт сөзін мәтіннен табу.



1

1.Мәтінді түсініп оқы.

2.Мәтін ішіндегі жемістер мен көкөністерді теріп жаз.

3.Мәтіндегі тірек сөздерге сөз тіркесін құра.


1. Мәтінді түсініп оқи алады.

1

2

2.Мәтінді түсініп оқи алады,жемістерді теріп жаза алады.

2

3

3. Мәтінді түсініп оқи алады,жемістерді теріп жаза алады,мәтіндегі тірек сөздерді пайдаланып сөз тіркестерін құрай алады.

3


























3- тапсырма. . Графикалық органайзер "Қос диаграмма"жемістер ерекшеліктерін және ұқсастықтарын жазу.










Балл

1

1.Жемістердің ерекшелігін айт.

2.Жемістер мен көкөністердің ұқсастығын жаз.



3.Көкөніс,жеміс сөзін орыс-ағылшын тілдеріне аудар.


1.Жемістердің ерекшелігін айта алады.

1

2

2. Жемістердің ерекшелігін айта алады,жемістер мен жидектердің ұқсастығын жаза алады.

2

3

3. . Жемістердің ерекшелігін айта алады,жемістер мен жидектердің ұқсастығын жаза алады,орыс-ағылшын тілдеріне аудара алады.

3

4

4. . Жемістердің ерекшелігін айта алады,жемістер мен жидектердәі ұқсастығын жаза алады,орыс-ағылшын тілдеріне аудара алады,мәтін құрай алады.

4




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет