Сабақтың тақырыбы: Күкірт және фосфор Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту Сабақтың мақсаты



Дата20.06.2018
өлшемі15,89 Kb.
#43709
түріСабақ
Есік қаласы облыстық көру қабілеті бұзылған балаларға арналған арнайы мектеп – интернаты

Қожамбердиева Базархан Қожақанқызы.
Сабақтың тақырыбы: Күкірт және фосфор

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Күкірт, фосфор, олардың атом құрылысы, қасиеттері, қолданылуы, табиғатта кездесуі, биологиялық маңызы мен қосылыстары туралы толық мағлұматтар беру.

Тәрбиелік: Оқушыларды іскерлікке, өз бетімен жұмыс жасауға, өз ойын еркін жеткізе білуге тәрбиелеу.

Дамытушылық: Тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру, пәнге деген қызығушылық, ойлау қабілеттерін дамыту.

Түзете-дамыту



Құрал-жабдықтар: спиртшам, сіріңке, бенгаль шамы, атомдар, коллекция (күкірт).

Әдіс-тәсілі: Сұрақ-жауап, есептер шығару, слайдпен, оқулықпен, тақтамен, дәптермен жұмыс, жеке жұмыс, топтық жұмыс.

Сабақ түрі: Сайыс сабақ

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру

а) оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

ә) сабақты бастауға әзірлік жасау

б) психологиялық даярлық.



II. Оқушы білімін жан-жақты тексеру

«Білекті бірді жығады,

Білімді мыңды жығады.»

Деңгейлік тапсырмалар

А (көк – жеңіл)

В (жасыл – орташа)

С (қызыл – күрделі)

III. Сабаққа мақсат қою. Нені білу керек?

1. Фосфор мен күкірттің периодтық кестедегі орны.

2. Физикалық және химиялық қасиеттері.

3. Табиғатта кездесуі.

4. Қосылыстары.

IV. Жаңа сабақ

Оқушыларды екі топқа бөліп, үйден оқып келген білімдеріне сүйене отырып, күкірт пен фосфор туралы білімдерін ортаға салу арқылы екі топ жарысады.

Бірінші топ: Күкірт

Екінші топ: Фосфор



1-ші бөлім: Мекен-жай анықтамасы.

P мен S-ң Д.И. Менделеев жасаған периодтық кестесіндегі орнына сәйкес сипаттама беру.

Оқушыларға көз жаттығуын жасату.

2-ші бөлім: Химия пәні даналық,

Ішінде көп жаңалық.

а) P мен S-ң физикалық қасиеті (ауызша, сұрақ-жауап).

ә) P мен S-ң химиялық қасиеті (домино ойынын ойнау).

Сіріңкені жағу (көрсету): 5KCIO3 + 6P = 5KCI + 3P2O5

Бенгаль шамының жануы: 2Mg + O2 = 2MgO

3-ші бөлім: Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ,

Мұны айтуға табиғаттың тілі жоқ.

P мен S-ң табиғатта кездесуі, биологиялық маңызы.

Слайдпен жұмыс, сұрақ-жауап, ғылыми деректер.

Сергіту сәті: «Өзге тілдің бәрін біл, өз тіліңді құрметте».

Химиялық элементтер мен химиялық қосылыстардың қазақша, орысша, латынша атауларын табу.

4-ші бөлім: P мен S-ң қосылыстары.

Оттекті, сутекті қосылыстары, қышқылдары және тұздары, олардың атаулары, формулалары, турлері. Қосылыстарының молекулаларын құрастыру, моделін жасау.

Оқушыларға көз жаттығуын жасату.

V. Жаңа материал бойынша алған білімдерін тексеру.

Химиялық жұмбақтар шешу. (Күкірт пен фосфор қосылыстары)



VI. Қорытындылау.

«Кім жылдам?» (тест тапсырмаларын орындау)



VII. Оқушылардың білімдеріне талдау жасау, бағалау.
Каталог: uploads -> doc -> 05f7
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
05f7 -> Қазақ тілі сабақтарында сөздік жұмыс арқылы оқушылардың тілін дамыту
05f7 -> Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік техниканың даму үрдісі. Ашық сабақ


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет