Сабақтың тақырыбы Көшпелілердің мемлекеттік құрылымы. Сан есімнен болған бірыңғай мүшелердің қызметі



бет1/7
Дата16.02.2022
өлшемі37,12 Kb.
#132049
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7
Байланысты:
8 сынып қазақ тілі.10.02.22


Мектеп

Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы

Педагогтің аты-жөні

Абай Қамза Дарханұлы



Пән:

Қазақ тілі

Күні:

10.02.2022 жыл

Сынып: 8 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көшпелілердің мемлекеттік құрылымы.
Сан есімнен болған бірыңғай мүшелердің қызметі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.3.1.2 сөз таптарының сөйлемдегі қызметін тану;



Сабақтың мақсаты

сөз таптарының сөйлемдегі қызметін тану;



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың барысы:

Сабақтың басы
10 минут

Оқушылармен амандасу,түгендеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын сұрау

Амандасады, үй тапсырмасын айтады







Жаңа сабақ
10 минут



« Ой қозғау » стратегиясы.

  1. Сын есім дегеніміз не?

  2. Тұлғасына қарай сын есім нешеге бөлінеді? Мысал келтір.

  3. Сан есім дегеніміз не?

  4. Сан есімнің түрлерін ата.

  5. Түрлеріне мысал келтіріңдер.

Өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстырады.. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.



Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.
Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.



Оқулық, жұмыс дәптері, интернет материалдары.

Сабақтың ортасы
15 мину



1 –тапсырма . Берілген мәтінді оқып , бірыңғай сөйлем мүшелерін анықта.



Жазылым:
Осы тапсырманы орындай отырып оқушыны жазыл дағдысы қалыптасады.

Дескриптор:
Жалпы – 5 балл .



Оқулық, жұмыс дәптері, интернет материалдары

2- тапсырма.
Сан есімнен болған бірінғай сөйлем мүшелерін қолдана отырып « Менің Қазақстаным» тақырыбан 5-6 сөйлем жаз. Сөйлемдегі бірінғай сөйлем мүшелердің астын сыз.

Жазылым:
Осы тапсырманы орындай отырып оқушыны жазыл дағдысы қалыптасады.

Жалпы - 5 балл.
-Тапсырманы жеке орындайды.



Оқулық, жұмыс дәптері, интернет материалдары

Бекіту:
5 минут

«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.
Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.




Үй тапсырмасы

Сын есімнен болған бірінғай сөйлем мүшелеріне байланысты «Менің Қазақстаным» тақырыбында эссе жазу.



Сан есім — заттың санын, мөлшерін, ретін, шамасын білдіретін сөз табы. Сан есім жеке айтылғанда абстракт сандық ұғымдардың атауы болатындықтан, нақты мағыналары басқа сөздермен қарым-қатынасқа түсу кезінде, оларды сан жағынан анықтау барысында айқындалады. Сан есім өзі анықтайтын сөздің алдынан келіп, атау тұлғасында тұрады, субстантивтенгенде (заттанғанда) көптеледі, жіктеледі, тәуелденеді, септеледі. 


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет