Сабақтың тақырыбы Мен қандай сан жасырдым? «Он-оннан қосып сана»



бет1/4
Дата07.02.2022
өлшемі26,26 Kb.
#88225
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
Математика 1 сынып 1 А бөлім Сандар туралы ұғым Мен қандай сан жасырдым «Он-оннан қосып сана» САБАҚ ЖОСПАРЫ
10БЖБ13.05, 10БЖБ13.05, 10сыныпТЖБ4-т, №1 СӨЖ, №1 СӨЖ, Математика 1сынып 1Абөлім Сандар және цифрлар Ондықтармен санау ТАНЫСТЫРЫЛЫМ, matematika, 2-күн. Бағалауға арналған тапсырма, 5000 7000 English words, 2 5262628598929429415, Есту және көру рецепторлары қызметтерінің механизмі, Гиподинамия. Cымбатының бұзылуы мен жалпақтабандылықтың пайда болу себептері. Сымбаттың бұзылуы мен жалпақтабандылықтың алдын алу шаралары

Сабақ жоспары



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А бөлім: Сандар туралы ұғым

Мектеп: Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 23.09.2015ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Сарыева А.Т.

Сынып: 1В

Қатысқандар саны:20
Қатыспағандар саны: 0




Сабақтың тақырыбы

Мен қандай сан жасырдым? «Он-оннан қосып сана»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

СШ1.3

Сабақ мақсаттары

0-ден 100-ге дейін ондықпен
санау

Жетістік критерийлері

Оқушылар кез келген саннан бастап 100-ге дейінгі тура және кері ретпен ондықтармен санай алады..

Тілдік мақсаттар



Ондық, дөңгелек сандар, цифр, сан түзуі, натурал сан, алдыңғы, артында, тура, кері.

Құндылықтарды дарыту

Сыйластық, өзара түсіністік құндылықтарды қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

«Мен бір сан ойладым» ойынын ойнату барысында Қазақ тілі мен әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады.

АКТ қолдану дағдылары

Сандарды пернетақта арқылы жазып көреді

Бастапқы білім



Оқушылар күнделікті өмірде сандарды кездестірген тәжірибесіне сүйенеді

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы



1.Оқушылардың зейінін шоғырландыру;
2.Оқушылармен бірге ОМ анықтап алу
(Ұ) Сабаққа 1-ден 100-ге дейінгі сандардың көрнекі кестесін дайындау. Оны интерактивті тақтадан көрсету. Сабақты 1-ден 100-ге дейін тура және кері бағытта санаудан бастау. Санау техникасының түрлі нұсқаларын қолдану: «хормен», «тізбектей», «бәсең дауыспен», «тез», «баяу». Оқушылардан 1-ден 100-ге дейін санауды, әр ондықты дауысымен ерекшелеп айтуды, сонымен бірге алақандарын соғуды сұрау. Олардан шапалақтауымен ерекшеленген сандардың қайсысын есте сақтап қалғанын сұрау.Оқушыларға ойша санауды, бірақ тек 10-ға еселік сандарды ғана дауыстап айтуды ұсыну. Оқушылар 100 санына жеткенде, қай сандарды дауыстап айтқанын сұрау.

Сергіту сәті https://www.youtube.com/watch?v=wAKpGwfZdk4
1-ден 100-ге дейінгі сандардың көрнекі кестесі;
кеспеқағаздар

Сабақтың ортасы

Оқушыларға ондықтармен санауды кез келген саннан бастауға болатынын хабарлау. Мысал келтіру: 5,15, 25, 35, 45, 55, 65, 75, 85, 95. Демонстрациялау кезінде 1-100 сан кестесін қолдану.
«Өз орныңды тап» ойынын ойнауға шақыру. Тақтаға 10 оқушы шақыру. 1 ,11, 21, 31, 41, 51, 61, 71, 81, 91 сандары жазылған кеспеқағаздарды тарату. Оқушылардың кіші саннан бастап үлкен санға қарай өсу ретімен тұруын сұрау. Сыныптағы басқа оқушыларға осы сандарды санауды ұсыну. Тақтаға тағы 10 оқушы шақырып, оларға да осындай кеспеқағаздарды тарату. Оқушылардың үлкен саннан бастап кіші санға қарай кему ретімен тұруын сұрау. Сыныптағы басқа оқушыларға осы сандарды санауды ұсыну. Содан соң оқушыларға кестеге қарауды ұсыну.


10

20

30

40

60

80

70

80

90
Қай қатар артық екенін және жауабын негіздеуді сұрау.
Кестені пайдаланып, «Мен бір сан ойладым» ойынын ойнату.
Мысалы, «Мен бір сан ойладым. Ол екінші қатарда және үшінші бағанда. Мен қандай санда ойладым?». Осылай, оқушыларға бір санды ойлап, оны сипаттауға, сөйлеуге мүмкіндік беру.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет