Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов.



бет1/3
Дата25.01.2017
өлшемі0,55 Mb.
#7858
түріСабақ
  1   2   3
Қысқа мерзімді жоспар

Малдыбаева Дамира Сапашқызы

19.03.2014

Математика

2 «А»-сынып

Сабақтың тақырыбы:

Мұхтар Әуезов. «Бала Абай»



Сілтеме

Ана тілі .Алматы « Атамұра» 2013 жыл

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылар Ұлы ақын - А.Құнанбайұлының балалық және жастық шағы, өскен ортасымен танысады. Ақындығы мен композиторлығының қырын ұғынады. Жас ұрпақ Абай шығармашылығын танып өсуге тәрбиеленеді.

  • Тәрбиелік: Адамгершілікке, еңбекке, имандылыққа тәрбиеленеді.

  • Шығармашылық: Абай шығармашылығын сүйіп оқуға, қадірлеуге, асыл мұрасындай есте сақтауға баулынады.

Негізгі мақсаты

  • Оқушыны өз шығармашылық жұмысына баулынады;

  • Топтық жұмысқа жұмылдырылады;

  • Өзін-өзі бағалауға және өзара бағалауға ынталандыру.

Оқыту нәтижелері:

Ынтымақтастықта жұмыс істей алады;

Өзіндік пікірлері бар; Өз ойын еркін айта алады.

Түйінді идеялар:

Оқушының оқу мен жазу арқылы сыни тұрғысынан ойлауын дамыту, қиялын шарықтату сезімін ояту.Оқушылар топтық жұмыс жасау барысында бір-бірінің пікірін тыңдауға дағдыланады,бағалауға үйренеді.

Іс әрекет түрлері:

Топтық жұмыс, жұппен жұмыс, постермен жұмыс, бірін-бірі бағалау таныстырылым жасау.Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;

Қолданылған әдіс- тәсілдер

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: Эссе.Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз ,бір тілек;АКТ-ны қолдану;Жиксо-1

Қажетті құралдар:

Слайд, интерактивті тақта, үлестірмелі карточкалар. маркер, стикер, ақ бетшелер.

Талантты және дарынды балалармен жұмыс

Талантты және дарынды балалар Адалқан Жансая

Сыни тұрғыдан бағалау үшін зерттеуге алынған оқушылар: Нәйпхан Ақжолтай, Байбосын Думан

Оқу үлгерімі төмен оқушымен жұмыс

Қапысай Қымбат, Қапысай Сымбат,

Сабақтың кезеңдері


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқыту модульдері

Оқушылардың іс-әрекеті

Уақыты

Қызығушылықты ояту

Оқу ортасын құру.

« Күз»деректі фильм көру

Топқа бөлу



Сабақ басында жағым-

ды психологиялық ахуал туғызу мақсатында өлең оқу,топқа бөлу



І топ «Абай өлеңдері»

ІІ топ «Абай әндері »
ІІІ топ «Абай жолы»
ІV топ «Абайдың қара сөздері»

Ынтымақ-тастық және топтағы бірлескен жұмыс

Оқушылар назарын саба ққа ынта қояды.

Оқушылар топқа бөлінеді.



2-мин

Білім бекіту

Карточкамен жұмыс

Абайдың қара сөзі



Оқу үлгерімі төмен оқушылар жұмыс

Жауап береді

Мәнін ашады.


  1. мин

Электрондық оқулықпен жұмыс

Білу :
« Әлемді шарлау «

Мағынаны ашу

 Түсіну:


СТРАТЕГИЯ: Ой шақыру.

Оқулықпен жұмыс. М. Әуезов « Бала Абай»


Түртіп алу тәсілі

V» - білемін

«+» - жаңалық

«?» - түсіндіріңіз


Қолдану:

СТРАТЕГИЯ: ДЖИКСО – 1


Ақылдың алты қалпағы




Миға шабуыл әдісі

1Абай өлеңдері

«Қыс», «Күз», «Ғылым таппай мақтанба»
Абай ата туралы білгендеріне сүйеніп «Пікірлер ағашын» толықтыру.
Абай туралы қосымша деректер.
Абай атамыздың қандай өлеңдерін білесіңдер?


  • Мәтін не туралы деп ойлайсың?

Мұғалімнің оқуы.


Мұғалім бақылайды


Мұғалім бақылайды, түсініксіз сөздерді түсіндіреді.

Мұғалім бөліктерге бөледі.


Сұрақтар қояды
- Абайдың әжесі, шешесі кім?
- Қонақтар кімдер?
- Олар нені жырлады?
- Бала Абай нені жақсы көреді екен?




АКТ
Талантты және дарынды балалармен жұмыс

Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту

Сто


Сто

СТО

Сұрақтарға жауап береді

Өлеңдер оқылады.

Үй тапсырмасы. Тақырып

Абай ақын Оқушылар топ бойынша тапсырмаларды қабырғаларға іледі / суреттер, өлеңдер, әңгімелер т.с.с / Оқушылар жазғандарын ортаға салады. Әр топтың спикерлері қорғайды.
Жеке ,жұпта, топтаталқыланады. Лидерге сөз беріледі. Олар өз ойларын дәлелдейді.
Оқушының оқуы. Көз жүгіртіп, сыбырлап, дауыстап.

түртіп алу кестесін толтырады.


Мәтін төрт логикалық бөлікке бөлінеді. Топтағы адамдар 1,2,3,4 –ке санау арқылы өзара бөлінеді. Мәтінің 1-ші бөлігін 1-лер, 2- бөлігін 2 санын алғандар 3,4 нөмірлі топтарға оқу тапсырылады. Оқушылар тиісті бөлігімен оқып, танысады. 1- лер бір бөлек, 2,3,4 өз алдына жұмыс тобын құрайды. Келесі кезекте ұжым мүшелері бастапқы топтарымен қайта табысып, өздерінің үйреніп келген бөліктерінде үйреніп келген мазмұнды орта салады.

Ақ- ақпараттар

Қызыл- түйсік

Сары –не ұнады?

Жасыл-шығармашылық

Көк- жаңалығым




Қорытындылау
Жинақтау:

 Ыстық орындық стратегиясы

«Бала Абай»

сұрақтарға жауап алу


Жас

ерекшелікте-ріне сәйкес оқыту



Оқушылар жеке жауап береді.




Бағалау

Эссе Менің жоба акциям

« Абай дара қазақта»




Дарынды және талантты балаларға

арналған тапсырма




Оқушылар өз беттерімен жазады тексереді.әңгіме жазады.




Рефлексия кезеңі


Парақшалар

Не білдім?

Үйрендім?



Білгім келеді?








Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет