Сабақтың тақырыбы: Музыкалық қоржын Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата02.02.2022
өлшемі36,66 Kb.
#116876
түріСабақ
Байланысты:
2 сынып кмж 1тоқсан
f5fb5f034e94ea0

Бөлімі




Педагогтің аты жөні:

Садырова Гүлжан

Күні:




Сынып:

2 А

Қатысқандар саны:

15


Қатыспағандар саны:

15


Сабақтың тақырыбы:

Музыкалық қоржын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.1.1-

музыканың көркемдеуші құралдарын және

музыканың сипатын анықтау

2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау;



Сабақтың мақсаты:

Музыканың көркемдеуші құралдарын анықтап,түрлі сипаттағы әндерді ән айту ережесін сақтай отырып орындайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин

Сабақтың ортасы


15 мин

5 мин



Сәлемдесу.

Оқушылар

сабақ мақсатымен танысады.Мақсатқа сай тапсырмалар орындайды.

1-тапсырма. «Бір минуттық әңгіме» әдісі. Оқулықтағы 1-тапсырмадағы суретке қарап әңгіме құру.

-Оқушылар мына суретке қарап,әуелі қоржынды тауып алайық.

-Қоржын бұл ойыншықтарды тағыда басқа бағалы заттарды сақтайтын зат салғыш. Ал енді мынау тұрған сүйкімді балалардың әр қайсысына ата қандай ойыншық силады?Соны анықтайық.Тапқан ойыншықтардың атауларын торкөздерге жазамыз.


т







е




қ







н




ж










н

қ




с





2-тапсырма:Орындау.

«Ойыншықтар әнін тыңдау,үйрену.

Балалар біз музыканы тыңдағанда музыкалық дыбыс күшін,екпінін,ырғағын,дыбыс биіктігін байқаймыз және осылардың бәрін музыкалық көркемдеуші құралдарға жатқызамыз (қосымша мәліметтер беріледі)

3-тапсырма. «Сұрақ ілмегі»әдісі арқылы Бұл әдісті жазбаша немесе ауызша өткізуге болады. Сұрақ қою арқылы баланың сабақты қалай меңгергенін немесе меңгермеген жерлерін білуге болады.

-Балалар бүгінгі сабақта біз не үйрендік?

-Ойыншықтар әні сендерге ұнады ма?

-Музыкалық көркемдеуші құрал дегеніміз не?



4-тапсырма. «Қара жәшік ішіндегі жұмыс» әдісі.

Сабақты қорыта келе оқушылар бір біріне осы сабақтан алған білімдеріне қарай тиімді сұрақтар қоюу арқылы кері байланыс жасатуға болады. Рефлексия:

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым





Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Дәптермен жұмыс

Сұрақтарға жауап береді

Бір -бірін бағалау



Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



Бейнеролик

оқулық

Оқулық


Смайлик



Бөлімі




Педагогтің аты жөні:

Садырова Гүлжан

Күні:




Сынып:

2 А

Қатысқандар саны:

15


Қатыспағандар саны:

15


Сабақтың тақырыбы:

Ойыншығыма арналған бесік жыры

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.1.2 - әуенді ажырату және анықтау;

2.2.1.2 - музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданып қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды жасау;




Сабақтың мақсаты:

Оқулықта берілген әндерді көркемдеуші құралдарды қолданып,қарапайым музыкалық шығармаларды орындау

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин

Сабақтың ортасы


15 мин

5 мин



Сәлемдесу.

Оқушылар

сабақ мақсатымен танысады.Мақсатқа сай тапсырмалар орындайды.

1-тапсырма. Музыканы тыңдау және талдау. «Әлди әлди» мультфилімін көреміз.

Сұрақтар:

-Ән адам өмірінің қай кезеғін сипаттап тұр?

-Ән қандай сезімдерді оятады?

-Осындай әндерді ана тәуліктің қай мезгілінде айтады?

Бейнежазбаны тамашалаңдар.



2-тапсырма:Ақпарат іздеу, талдау.

Бесік жыры дегеніміз не?

Бесік жыры нәрестеге арналған ән.Бесік жыры мен ана баласын жұбатады,ұйықтатады.

Бесік жыры қалай орындалады?

Бесік жырының мазмұны туралы айтып бер.

Бесік жырын орындау үшін суреттен қай аспапты таңдайсың? Неліктен?



3-тапсырма. Музыкалық сауат.

Дыбыс күшін көрсететін белгілер форте-қатты,пиано- ақырын деп атайды



4-тапсырма. Ән үйрену орындау. Б.Бейсенованың Бесік жыры» әні

Бесік жыры әнін орындағанда форте немесе пиано аталымдарының қайсысын қолданар едің?



Ән тыңдау.

Сабақты қорыта келе оқушылар бір біріне осы сабақтан алған білімдеріне қарай тиімді сұрақтар қоюу арқылы кері байланыс жасатуға болады. Рефлексия:

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым





Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Дәптермен жұмыс

Сұрақтарға жауап береді
Бір -бірін бағалау


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Бейнеролик

оқулық

Оқулық

Смайлик




Бөлімі




Педагогтің аты жөні:

Садырова Гүлжан

Күні:




Сынып:

2 А

Қатысқандар саны:

15


Қатыспағандар саны:

15


Сабақтың тақырыбы:

Сүйікті әуендерім


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және

музыканың сипатын анықтау

2.1.2.2 - ансамбльде музыкалық аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғықпенсүйемелдеп орындау;


Сабақтың мақсаты:

Ән тыңдау барысында музыканың сипатын анықтайды, әндерді қарапйым ырғақпен сүймелдеп орындайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин

Сабақтың ортасы


15 мин

5 мин



Сәлемдесу.

1-тапсырма. Музыканы тыңдау және талдау. Т.Тоғжановтың күйі «Бөбегім» Балалар қәзір біз музыка тыңдаймыз. «Елес жетелеу» әдісі көзімізді жұмамыз.Музыка тыңдай отырып көз алдарыңызға кім немесе не елестетіңдер?Күйдің екпіні қандай?Қалай дыбысталып жатыр?Күйге қосылып қандай сөздер айтқыларың келеді?Балалар өздерің тыңдағандай күйші күйді тарта отырып, бөпешім, көкешім, айналайын бөпешім деп домбыраға қосылып әуендеткен. Бұл күйде әкесінің балаға деген махаббаты суреттелген екен. Тыңдаған күйіміз Сыр елінің мақтанышы күйші, компазитор Т.Тоғжановтің «Бөбегім» күйі.Балалар біз қандай жанрдағы шығарманы тыңдадық?
2-тапсырма:Ән тыңдау. Б.Бейсенованың «Әлди әлди» әнін тыңдаймыз.

Бесік жыры дегеніміз не?

Бесік жыры нәрестеге арналған ән.Бесік жыры мен ана баласын жұбатады,ұйықтатады.

Бесік жыры қалай орындалады?

Бесік жырының мазмұны туралы айтып бер.

Бесік жырын орындау үшін суреттен қай аспапты таңдайсың? Неліктен?



Рефлексия:

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Дәптермен жұмыс

Сұрақтарға жауап береді
Бір -бірін бағалау


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Бейнеролик

оқулық

Оқулық

Смайлик




Бөлімі




Педагогтің аты жөні:

Садырова Гүлжан

Күні:




Сынып:

2 А

Қатысқандар саны:

15


Қатыспағандар саны:

15


Сабақтың тақырыбы:

Ақылды ойыншықтар


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.2.1.2 -қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану;

2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтапорындау



Сабақтың мақсаты:

Ән тыңдау барысында музыканың сипатын анықтайды, әндерді қарапйым ырғақпен сүймелдеп орындайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин

Сабақтың ортасы


15 мин

5 мин



Сәлемдесу.

1-тапсырма. Балалар бүгінгі сабағымызды ойын түрінде бастаймыз. Сендер қандай ойыншықтарды білесіңдер?Ақылды ойыншықтар дүкеніне барғанымызды ойша елестетейік. Бұл сұраққа жауап беру үшін торкөздерден ойыншықтардың атауын тауып көр

р










Т




қ
















Қ

а










Н




п
















з



2-тапсырма:Ән тыңдау. Г.Абдрашованың «Ақылды ойыншықтар» атты музыкалық пессасын тыңдаймыз. Балалар осы ойыншықтарға байланысты музыканы зейін қойып тыңдаңдар.

-Музыкаға қайсы ойыншық сай келеді?

-Музыканың екпіні, ырғағы, дыбыс күшімен биіктігі қандай?

-Музыка таңдаған ойыншығыңды суреттей алды ма?



Музыкалық сауат. Дауыс жаттығулары.

ДО РЕ МИ ФА СОЛЬ ЛЯ СИ



Рефлексия:

3-тапсырма Ән орындау. «Ұстаз ана» әні Б.Бейсенова

Бейнежазбадағы осы мен біргелікте орындаймыз.



РЕФЛЕКСИЯ

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Дәптермен жұмыс

Сұрақтарға жауап береді
Бір -бірін бағалау


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Бейнеролик

оқулық

Оқулық

Смайлик




Бөлімі




Педагогтің аты жөні:

Садырова Гүлжан

Күні:




Сынып:

2 А

Қатысқандар саны:

15


Қатыспағандар саны:

15


Сабақтың тақырыбы:

Өзім туралы


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.2.1.2 -қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану;

2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтапорындау



Сабақтың мақсаты:

Ән тыңдау барысында музыканың сипатын анықтайды, әндерді қарапйым ырғақпен сүймелдеп орындайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин
Сабақтың ортасы
15 мин

5 мин



Сәлемдесу.

1-тапсырма. Балалар өздеріңнің отбастарың және достарың туралы кім әңгімелерп береді. Отбасы дегенді қалай түсінесің?Кімнің қанша досы бар?Достар қандай болу керек?

Дос сөзін үш айтып үйренеміз. Дос -друг- friend



2-тапсырма:Ән тыңдау. Балалар қәзір «Достарым» әнін тыңдаймыз.Әні мен сөзін жазған: Б.Бейсенова

Балалар әннің ырғағы екпіні қандай?

Ән көңілді,жеңіл,орташа екпінде орындалады.

Музыкалық сауат. Дауыс жаттығулары.

ДО РЕ МИ ФА СОЛЬ ЛЯ СИ



3-тапсырма Ән орындау. «Болайықшы осындай» әні А.Меңжанова

Бейнежазбадағы осы мен біргелікте орындаймыз.


РЕФЛЕКСИЯ

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

ДәптермеСұрақтарға жауап береді


Бір -бірін бағалау

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



Бейнеролик

оқулық

Оқулық


Смайлик



Бөлімі




Педагогтің аты жөні:

Садырова Гүлжан

Күні:




Сынып:

2 А

Қатысқандар саны:

15


Қатыспағандар саны:

15


Сабақтың тақырыбы:

Менің отбасым және достарым


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.2.1.2 -қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану;

2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтапорындау



Сабақтың мақсаты:

Ән тыңдау барысында музыканың сипатын анықтайды, әндерді қарапйым ырғақпен сүймелдеп орындайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин
Сабақтың ортасы
15 мин

5 мин



Сәлемдесу.

Балалар қәзір ән тыңдаймыз. Әнді мұқият тыңдаңдар. «Менің достарым» әнін тыңдаймыз.Сөзін жазған:Ө.Ақыпбекұлы

Әнін жазған:Ә.Бүшікова

Сұрақ:


Әнде не туралы айтылған?

Әннің ырғағы, екпіні қандай?

Ән қалай орындалып жатыр?

Әнді тыңдап отырып ырғағын аөырын шапалақпен сүймелдейміз. Мына есімдерді Айғаным, Жолдасбек,Дәурен,Алдаберген, Марат , Самат, Жанат ырғақпен шапалақтап соғып көрсетіңдер.Енді әр қайсысың өз есімдеріңнің ырғағын шапалақпен соғып көрсет.



1-тапсырма:Ән тыңдау. Балалар қәзір «Дос болайық бәріміз» әнін тыңдаймыз.Әнін жазған: И.Нүсіпбаев, сөзін жазған: Х.Талғаров

Балалар әннің ырғағы екпіні қандай?

Ән көңілді,жеңіл,орташа екпінде орындалады.

Музыкалық сауат. Дауыс жаттығулары.

ДО РЕ МИ ФА СОЛЬ ЛЯ СИ



3-тапсырма Ән орындау. «Дос болайық бәріміз» әнін

Бейнежазбамен біргелікте орындаймыз.


РЕФЛЕКСИЯ

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

ДәптермеСұрақтарға жауап береді

Бір -бірін бағалау


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



Бейнеролик

оқулық

Оқулық


Смайлик



Бөлімі




Педагогтің аты жөні:

Садырова Гүлжан

Күні:




Сынып:

2 А

Қатысқандар саны:

15


Қатыспағандар саны:

15


Сабақтың тақырыбы:

Жанұям бақытым

Менің Отбасым және достарым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.2.1.2 -қарапайым музыкалық-шығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану;

2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтапорындау



Сабақтың мақсаты:

Ән тыңдау барысында музыканың сипатын анықтайды, әндерді қарапйым ырғақпен сүймелдеп орындайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
20 мин
Сабақтың ортасы
15 мин

5 мин



Сәлемдесу.Балалар бәрің Отбасыларыңды жақсы көресіңдер.Үйде ата аналарың , бауырларың бар. Барлық отбасы тату тәтті өмір сүріп жатыр. Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Мен және менің Отбасым , және менің музыкалық отбасым. «Жанұям бақытым»

1-тапсырма:Ән тыңдау. Балалар қәзір «Жанұям бақытым»әнін тыңдаймыз.

Балалар әннің ырғағы екпіні қандай?

Ән көңілді,жеңіл,орташа екпінде орындалады.

Музыкалық сауат. Дауыс жаттығулары.

ДО РЕ МИ ФА СОЛЬ ЛЯ СИ



3-тапсырма Ән орындау. «Жарасты жанұя» әнін

Бейнежазбамен біргелікте тыңдаймыз.



Сұрақтар:

-Суретте кімдерді көріп тұрсыңдар?

-Олардың қолында не бар?

-Ән де қандай аспаптар туралы айтылған? Торкөздерден аспаптардың аттарын тауып, дәптерлеріңе жазып қойыңдар.



д
















а

с













й




қ













з

с
















ы

4-тапсырма. Ән тыңдау, орындау.

«Жарасты жанұя» Әнін жазған:Ә.Бүшікова

Сөзін жазған: А.Асылбек

РЕФЛЕКСИЯ

-Мен не білдім?

- Бүгін мен не үйрендім?

-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым



Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

ДәптермеСұрақтарға жауап береді

Бір -бірін бағалау


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



Бейнеролик

оқулық

Оқулық


Смайлик


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет