1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау
1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар орындай алады:
Қ қ дыбысы мен әрпін біледі. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыстыру және оларды каллиграфиялық талаптарға сай жазу білігі қалыптасады.
Көптеген оқушылардың орындай алады:
Ққ дыбысы бар сөздерді табады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Ққ дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды.
Бағалау критерийлері:
1.Оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқи біледі, түсініп оқи алады)
2.Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айтады.
3.Жазу жолын, жол аралық кеңістікті жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллеграфиялық талаптарға сай жаза біледі.
Талқылауға арналған сұрақтар:
1.Дыбыстар нешеге бөлінеді?
2. Ққ дыбысы дауысты ма? дауыссыз ба?
3. Балалар дыбыстардан не құраймыз? (буын)
4. Буыннан не құраймыз? (сөз)
5. Сөзден не құраймыз ? (сөйлем)
Алдыңғы оқу
Менің сыныптас достарым. Мм дыбыс мен әрпі
ЖоСПАР
Сабақтың басы
Жоспарланған жаттығу түрлері:
Ресурстар:
Психологиялық ахуал
Бас бармағым атам. Балан үйрек әжем, Ортан терек әкем Шылдыр шүмек анам Кішкентай бөбек ол мен
Сабақтың ортасы:
Жұмбақ шешу
Қалқиған екі құлағы,
Елеңдеп қорқып тұрады. (қоян)
Қасық сылдырмақ тышқан Қуат
мысық тамақ алақан Қасым
тауық тымақ қошақан Қаламқас
Осы сөздердің ішінен адам аттарын тап?
- Олар қандай әріппен жазылады?
- Сылдырмақ сөзіде қ дыбысы қай буында тұр?
Дескриптор:
1. Оқыған сөздердің ішінен адам аттарын табады.
2. Адамның аты бас әріппен жазылатынын біледі.
3. Сөздегі буын санын табады.
ҚБ «Бағдаршам»
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс.
Сергіту сәті
Жел улейді у - у Құйын келіп билейді зу - зу Қатты, қатты жел соқты гу - гу Жапырақтар қол соқты ду - ду 2- тапсырма