Сабақтың тақырыбы: Параллелелограмның ауданы Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата23.01.2020
өлшемі52,23 Kb.
#56370
түріСабақ
Байланысты:
17.01.2020

Бекітемін____________Н.Затова


Күні:17..01.20ж,

Мұғалімнің аты-жөні: Ізбасова Г

Сынып: 8«Ә»

Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Параллелелограмның ауданы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: Параллелограмның ауданының формулаларын қорытады;

Оқушылардың басым бөлігі: Параллелограмның тереңдетуПараллелограмның ауданының формулаларын қорытады; аудандарын табуға есептер шығарады.

Кейбір оқушылар:Жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында

Бағалау

критерийлері

параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады;

Сабақ барысы




Мұғалімнің іс- әрекеті




  1. Сабақтың басы

  2. Ұйымдастыру кезеңі

Сыныппен амандасып оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын.

«Мен қандаймын?...» психологиялық ойынын өткізу.


– Сіз лидерсіз. Әрқашан белсендісіз.


– Сіз жұмыс істегенді, оқып үйренгенді ұнатасыз.

– Үнемі көтеріңкі көңіл-күйде жүресіз.

– Сіз креативті жансыз. Идеяңыз, фантазияңыз және энергияңыз мол.

– Сіз өте мейірімді жансыз. Жүрегіңіз жақсылық пен мейірімге толы.
Өткен сабақты қайталау

Қайталау сұрақтьарын қою

Фигураның ауданы деп нені түсінеміз?

Жазық фигуралардың ауданын қалай табамыз?

Қабырғасы а тең шаршы ауданықалай анықталады?

Тең шамалыжәнетең құрамды фигуралар дегеніміз не?

Олардың қандай айырмашылығы бар?

Фигураның ауданы ұғымының қандай аксиомаларын білесіңдер?

Тік төртбұрыштың ауданын қалай есептейді? Сәйкес теореманы тұжырымдап ,дәлелдеңдер?




параллелограмм туралы не білеміз?







Оқушылармен бірлесе отырып дәлелдеуін талдау, орындау;
Есептер шығару (оқулықтан есептер шығару)

№ 3.20


Дескриптор

1

Параллелограмм элементтерін анықтайды

2

Аудан формуласын пайдаланады;

3

Ауданын есептеп табады

Сабақтың ортасы:

Сергіту

Жұптық жұмыс

3.25



Орындап, бір бірін тексеру, бір бірін бағалау;

4. Сабақтың соңы
5. Бағалау: қалыптастырушы бағалау арқылы, яғни сабақтан жақсы ұпай жинаған жағдайда «өте жақсы», «жақсы», «әлі де тырысу керек» деген сияқты мақтау сөзбен мадақтау.

6. Үйге тапсырма беру

қайталау

Рефлексия:




Қосымша ақпарат

Дифференциялды оқыту-көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

Деңгейлік тапсырмалар мен жеке, топтық жұмыс арқылы

Қалыптастырушы бағалау, «Бүгінгі сабақта мен...»әдісі, дескриптор арқылы, жарайсың, керемет деген сөздер арқылы

Сергіту сәті, жағымды ахуал

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқытуға және үйренуге қатысты)



1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болув мүмкін қандай ақпаратты білдім?




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет