Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Күні17.04.23ж
Сыныбы:4 «А»
|
№156 ЖББМ
Темиргалиева А.Б
|
Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Пароль сенімділігі.Жоба құру
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
4.1.3.1 сенімді пароль критерийлерін айқындау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: ⮚ Браузерлердің түрлерін ажыратып, жүктеуді үйренеді.
Көптеген оқушылар: ⮚ Құжатты құрады және пароль қояды
|
Қажетті ресурстар
|
Интерактивті тақта, компьютер, презентация,
|
Оқыту әдістері:
|
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Топтық жұмыс.
Жеке жұмыс
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
бағалау
|
Ресурстар
|
2 мин
1 мин
3 мин
5мин
Сергіту сәті
2 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгендеу.
Жағымды орта қалыптастыру.
Топқа бөлу
Өткен тақырып туралы білім деңгейлерін анықтау үшін ынталандыру сұрақтарын қою.
Қандай сенімді пароль критерилерін білесін?
Әр топқа тапсырма
|
«Өрмекші торы» әдісі арқылы ,Сыныпта көңілді ахуал орнату.
Оқушыларға таратпа қағаз таратылу арқылы
●Ақпаратты қорғау дегеніміз не?
●Браузер деген не?
●Ол не үшін қолданылады?
●Пароль деген не?
●Пароль қалай қойылу керек?
Оқушылар орындарыннан тұрып жаттығулар жасайды
|
Жарайсың!
|
Opera
ПРЕЗЕНТАЦИЯ
ИНТЕРБЕЛСЕНДІ ТАҚТА
компьютер
|
Сабақтың
ортасы
10 мин
15 минут
|
Интернеттен браузерлерді қалай көшіруге болады?
Құжатқа пароль қоюды білесіңдер ма?
Практикалық тапсырма
|
Жұмыс дәптерімен жұмыс
1.Интернетті қосу
2.Іздеу ұяшығына керекті браузердің атын жүктеу үшін деп жазу
3.Рұқсат етілген терезеден «Скачать» деген сөзді таңдау
4.Жүктелген құжатты
Ары қарай жүктеуге рұқсат етеміз
5.Жүктеліп жатқан құжатты күтеміз
6.Жүктеу аяқталды деп, команда шығады. Белгішесі жұмыс столына шығады.
2.Пуск – Power Point ашу үйден орындап келген эссені жазып
Дайындалған құжатқа Пароль қою
Ол үшін
Файл—подтвердить – сведение – разрешить – зашифровать паролям – пароль қоямыз 123ОК
3. Программаны ашып,өздерінің жазып келген эсселерін жазып осы команданы орындап құжатты сақтап,құжатқа пароль қойып қайта ашып көреді
|
|
Интербелсенді тақта
слайд
слайд
Компьютер
мен жұмыс
|
Сабақты бекіту
3 мин
|
Word Wall программасы арқылы
|
Оқушылар тақтадағы суреттен қарап жұсы жасайтынын айтып береді
|
|
Интербелсенді тақта
|
Үйге тапсырма
1 мин
|
Тақырыпты оқып дәптерге өздеріңе ұнаған браузер суретін салып келу
|
Өтілген командалар тізбегін есте сақта
|
|
тақта
|
Сабақтың соңы
3 мин
|
«БББ»кестесі
Кері байланыс
|
Білемін
|
Білгім келеді
|
Білдім
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Тапсырма, Шаттық шеңбер әдісі, миға шабуыл әдісі,өрмекші торы әдісті пайдалану арқасында оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жауапкершілігі, қызығушылығы артады
|
Бас бармақ тәсілі
Оқушы өзінің тәжірибедегі білімін бағалайды
|
-Қауіпсіздік техникасы
ережелерін сақтау
-Компьютерде 20 минуттан артық жұмыс жасамау
Көз жаттығулары
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|