Сабақтың тақырыбы: Сабақтың мақсаты Білімділігі: Дамытушылығы



Дата26.08.2017
өлшемі14,59 Kb.
#28285
түріСабақ
  • 3 “А” сынып жетекшісі:
  • Жабаева Жулдыз
  • Сабақтың тақырыбы:
  • Сабақтың мақсаты
  • Білімділігі:
  • Дамытушылығы:
  • Тәрбиелігі:
  • Оқушылар үш таңбалы санға жазбаша қосу және азайту тәсілдерін үйренеді, есептердің шығарылу жолдарын өз бетінше меңгеруге жағдай жасау
  • Есеп, мысал, тапсырмаларды орындау арқылы математикалық тілде сөйлеуге және сыни тұрғыдан ойлау дағдысын қалыптастыру
  • Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
  • Сабақтың типі: Саяхат сабағы
  • Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, есептеу, тексеру.
  • Сабақтың көрнекілігі: суреттер, ребус, кесте, слайд, семантикалық карта.
  • Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.
  • А) Оқу құралдарын түгендеу, сабаққа даярлығын тексеру,
  • назарларын сабаққа аудару.
  • Ә) Психологиялық дайындық.Шаттық шеңберін құру .
  • Туысың, досың, жұрағат.
  • Үйрену, ұғу, ұлағат
  • Тірлік, тірек, адамдық.
  • Шындық, бірлік, адалдық
  • Үшбұрыш
  • Төртбұрыш
  • Шаршы
  • І топ
  • ІІ топ
  • ІІІ топ
  • ІІ. Алдағы іс-әрекетке дайындық.
  • «Ребус»
  • , ,,,
  • К
  • М ,,, ,,,,,,
  • Шешуі:
  • Есеп
  • Арифметикалық
  • амалдар
  • Сандар
  • Теңдеу
  • Өрнектер
  • ІІ. Үй тапсырмасын
  • тексеру.
  • “Бәйге” ойыны
  • 1км/дің жартысы неше метрге тең?
  • 1сағаттың үштен бір бөлігі нешеге тең?
  • Бір аптада неше күн бар?
  • 3 ғасырда неше жыл ?
  • 1 килограммда қанша грамм бар?
  • 2 тәулікте неше сағат ?
  • 24 санының төрттен бірі нешеге тең?
  • Периметрді қалай табамыз?
  • Күн мен түн неге аяқталады?
  • 10
  • 20
  • 30
  • 30
  • 40
  • 50
  • 20
  • 60
  • 40
  • 10
  • 20
  • 30
  • 30
  • 40
  • 50
  • 20
  • 60
  • 40
  • Қ
  • А
  • З
  • А
  • Қ
  • С
  • Т
  • А
  • Н
  • Нәтижесінде:
  • Саяхат
  • І топ Үшбұрыш ІІ топ Төртбұрыш
  • 42 х 2 * 24 : 4 60 х 5 * 180 : 6
  • 420: 70 * 42 х 2 81 : 9 * 420 : 7
  • ІІІ топ Шаршы
          • 350 : 5 * 0 : 120
          • 28 : 7 * 32 : 4
  • ІІІ Жаңа сабақ
  • 1. Тірек, білім дағдыларын қалыптастыру
  • 1 тапсырма: Қосындының және айырманың мәндерін табу . Жаңа материалмен жұмыс.
  • 249
  • 376
  • ….. жазамын
  • ...... бірліктерді қосамын, / азайтамын /
  • ...... ондықтарды қосамын, / азайтамын /
  • ....... жүздіктерді қосамын / азайтамын/
  • ........ Жауапты оқимын
  • 625
  • 376
  • І топ ІІтоп
  • 2м 4дм 9 см 6м 2дм 5 см
  • 3м 7 дм 6 см 3м 7 дм 6 см
  • ІІІ топ.
  • 4 м 5 дм 8 см
  • 3 м 6 дм 3 см
  • 3 - тапсырма.
  • Өрнек құр және мәнін тап .
  • І топ ІІ топ
  • (783 – 248 ) – 535 = 0 (367 -367 ) + 425=425
  • ІІІ топ.
  • (592 – 367 ) + 425 = 650

І топ Үшбұрыш «Ақ ордаға »саяхат

  • І топ. Үшбұрыш. «Ақ ордаға»саяхат.
  • Қызылша көшеті – 145 түп
  • Қияр көшеті - ? , 278 түп артық
  • Қызанақ көшеті - ? , 157 түп кем
  • Шешуі: ( 145 + 278 )- 157 = 266
  • Жауабы: 266 қызанақ көшеті отырғызылды .
  • ІІ топ. Төртбұрыш «Бәйтерекке» саяхат
  • Қабырғасы 4 см болатын шаршы сыз .Оның қабырғасын 1см кеміт. Содан шыққан шаршыны сыз ,оның ауданын , перимертін тап.
  • ІІІ. Топ Шаршы «Хан- шатырына» саяхат.
  • Теңдеу шешу .
  • Х + 324 = 892 Х – 324 = 468
  • 892 – Х = 468
  • Сергіту сәті.
  • Орнымыздан тұрамыз,
  • Кесіндіні құрамыз.
  • Сәуле болып созылып,
  • Түзу болып тұрамыз.
  • Нүкте болып қаламыз.
  • ІҮ. «Мұхит аралына»саяхат
  • Математикалық диктант.
  • 1. 680 мен 290 сандарының қосындысын тап.
  • 2. 6-ны 6 есе арттыр.
  • 3. 18-ді 3 есе кеміт
  • 4. 670-ті 30-ға кеміт.
  • 5. 800 бен 200-дің айырмасына 10-ды қос
  • Ү. Логикалық тапсырма
  • 1. 1 қаз, 2 қойдың аяқтары нешеу?
  • 2. 1 қаз 1 аяқпен тұрғанда 5кг, ал екі аяқпен тұрғанда неше кг болады?
  • 3. Үлкейген сайын жеңіл болатын не?
  • 4. Емен ағашында 8 алма 5 алмұрт өсіп тұр. Барлығы неше жеміс өсіп тұр?
  • VІ. Семантикалық карта
  •  
  • ҮІ. Үй тапсырмасы:
  • №8 109- бет
  •  
  • ҮІІ. Оқушыларды бағалау.
  • Мадақтау.
  • Ү Сабақты қорытындылау:
  • Біз бүгін нені үйрендік?
  • Сендерге қай тапсырма ұнады?
  • Саяхат сендерге ұнады ма?
  • Стикерге жазып бағдаршамға жапсыру
  • НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет