Сабақтың тақырыбы: Салт өлеңдері мен бата-тілек жырлары



Дата27.08.2017
өлшемі43,88 Kb.
#29889
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: Әдебиет

Сынып: 5 «Ә» Пән мұғалімі: Г. Әбіқай

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Салт өлеңдері мен бата-тілек жырлары

Сілтеме: стандарт, әдебиет пәнінің бағдарламасы, орта мерзімді жоспар

Мақсаты: 1. Тұрмыс-салт жырлары туралы түсінік беру

2. Оқушы бойында өз бетіме білім алу дағдысын реттеу



Күтілетін нәтиже: 1. Тұмыс-салт жырлары туралы түсініктері қалыптасады

2. Тұрмыс –салт жырларының түрлері туралы біледі

3. Топтасып жұмыс жасауға дағдыланады

4. Бір-бірінің пікірін тыңдап, өз ойларын еркін жеткізе

алады

5. Шығармашылық қабілеті артады



Ресурстар: Оқулық, и/а тақта, электронды оқулық,суреттер, постер,стикер

маркер


Сабақтың жүру барысы:

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1мин

Ұйымастыру кезеңі

Сәлемдесу

Жинақталады

1 мин

Сергіту сәті

Психологияық икем

Шеңберге тұрып, бір-біріне алақан соғу арқылы жақсы тілек тілейді

3 мин

Топтастыру

Түстер арқылы топқа бөлу

Ақ,қызыл, сары, көк түстер арқылы 3топқа бөлінеді, топ басшысын сайлайды

5 мин

Миға шабуыл(сұрақтар қою)

1.Әдебиет деген сөзді қалай түсінесіңдер?

2. Әдебиет-өнердің бір саласы дегенмен келісесіңдер ме ?




Сұрақтарға жауап беру арқылы ойларын нақты жеткіеді, талқылайды

10мин

Жаңа сабақ, қызығушылығын ояту

Әр топқа мәтін тарату, мәтінді топаралық пікірлесу арқылы талдау

Әр топ өздеріне берілген тапсырманы постер арқылы қорғайды

1 мин

Сергіту сәті




Сергіту сәтін жасайды

10 мин

Мағынаны тану

Оқулықпен жұмыс

Өлеңді мәнерлеп оқиды, өлеңнің құрылымын, ұйқасын табады

5 мин

Ой толғаныс

Шығармашылық жұмыс

Тойбастар өлеңдерін барлық тойда айта беруге болатындығын топпен дәлелдейді.

Өздері білетін тойбастар жырын жатқа айтады.



1мин

Үйге тапсырма беру




«Мен өз халқымның салт-дәстүрін, әдет-ғұрпын құрметтеймін» тақырыбында шығарма жазады

2 мин

Бағалау

Формативті бағалау

Топ басшысының әр топ мүшесіне, топ жұмысына баға береді

1 мин

Рефлексия

Оқушылар бүгін не оқып-үйренді? Мен сабақ құрылымын сәтті дайындай алдым ба? Мен уақытты тиімді пайдалана алдым ба? Мен жоспарға қандай өзгеріс енгіздім? Мен сынып оқушылары туралы не білдім. Келесі сабақта не туралы айтамын ?

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазады


Топты бағалау парағы:



Топтар

Үй тапсырмасы

Тапсырманы

қорғауы



Жаттығумен жұмыс

Эссе

Қорытынды

1



















2



















3



















4




















Бағалау критерийлері: 1-тапсырманы толық орындауы,2-сұраққа дұрыс жауап

беруі, 3- оқушылардың дәлелді түсіндіруі. Әр тапсырмаға



2 ұпай беріледі.

8-10 ұпай-5, 6-7 ұпай-4,4-5 ұпай-3, 1-3 ұпай-2
Каталог: uploads -> doc -> 10ae
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
10ae -> Сабақтың аты «Қазақстанның ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы мәдениеті»


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет