Сабақтың тақырыбы: санаужүйелері. Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары



бет1/15
Дата01.12.2022
өлшемі1,54 Mb.
#160743
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
Байланысты:
10 сынып кмж


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Деректерді ұсыну

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып 10

Қатысушалыр саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

САНАУЖҮЙЕЛЕРІ.

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары



10.2.1.1 Ондық жүйедегі бүтін сандарды екілік санау жүйесіне және кері аудару

Сабақтың мақсаты:

  • «Санау жүйесі» ұғымын анықтайды

  • Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін

салыстырады

  • сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне

ауыстырады

ЕБҚ бар балалар үшін

-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту
-Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-
тар

Сабақтың басы

Мұғалім сыныппен амандасады.
Стикер түстері арқылы сыныпты топтарға бөледі.
« Серпілген сауал» әдісі
1. «Аналық тақта» дегеніміз не?
2. Аналық тақтаға қандай құрылғылар
жалғанады?
3. Аналық тақта компоненттерінің қызметі?
4. «Чипсет» деген не?
5. Порт және оның қызметі
6. Шина түрлері
7. Компьютерде қандай қосымша тақталарын
білесің?
8. Жүйелік блоктың енгізу-шығару
порттарына қандай құрылғылар жалғанады?
9. Компьютер құрылысындағы аналық
тақтаның рөлін бағалаңдар.



Мқғаліммен амандасады
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

Сұрақтарға жауап береді.





Әр дұрыс жауапқа
1 балл
қойыла-ды

слайд

Сабақтың ортасы

«Миға шабуыл» әдісі
- «Санау жүйесі» дегеніміз не және қандай санау
жүйелерін білесіңдер?
- Компьютер қандай санау жүйесімен жұмыс істейді?
- Бір санау жүйесінен екінші санау жүйесіне ауысуға
бола ма?
«Джигсо» әдісі
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін
ортада талқылайды.



1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі
Оқушылар позициялық және позициялық емес санау
жүйелерін салыстырады.

2-тапсырма.


1. 879, 3254 және 12354 сандарын разрядтары
бойынша жіктеңдер.

2. 11100112 ; 1010102 ; 111111102 ; 10001112


сандарын ондық жүйеге ауыстырыңдар.

3. Сегіздік санау жүйесіндегі санды ондықсанау жүйесіне ауыстыру керек.


438 =?; 3258 =? ; 4838 =?; 7368=?; 12358 =?
4. Оналтылық санау жүйесіндегі санды ондық
санау жүйесіне ауыстыру керек.
4А316 =?; 3СВ16 =? ; F438 =?; E318=?; 10D16 =?

5-тапсырма.
- Санау жүйелерінің адам өміріндегі маңызынбағалаңдар.
Аса қабілетті оқушыларға қосымша тапсырма ретінде беріледі. Осы тақырып бойынша эссе жазады. Бұндай оқушыны жетелеу әдісі шығармашылық, сыни ойлау дағдысын қалыптастыруға септігін тигізеді.



Топтар бірігеді. Сұрақтың жауабын болжам бойынша жауап береді.


Топтар оқулықпен жұмыс жасайды. Санау жүйелерінің түрлерімен танысады. Позициялық, позиялық емес санау жүйелері туралы түсінеді. Талдау жасайды.

Дескриптор:


- Санау жүйесінің түрлерін анықтай алады.
- Позициялық және позициялық емес санау жүйелерін
ажырата алады.
Дескриптор:
Санау жүйелерінің маңыздылығы туралы тұжырым
жасай алады.


ЕБҚ оқушы үшін аудиожазба ұсынылады. Топ оқушылары аудиожазба арқылы тапсырманы түсінеді. Жазба арқылы түсінгенін айтуға тырысады. Педагогикалық- психологиялық сүйемелдеу жасалады. Бұл әдіс арқылы оқушы топта өзін еркін ұстауға, пікірін анық айтуға дағдылана бастайды.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет