Сабақтың тақырыбы Сәлем! Сенің атың кім? Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/5
Дата25.03.2017
өлшемі0,79 Mb.
#12283
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Сабақ жоспары-

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім. Өзім туралы




Мектеп: Половников орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Омарова Токжан Муханбеткалиевна

Күні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сәлем! Сенің атың кім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1 Зейін қойып тыңдау.

1.1.1.1 Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді және дұрыс қабылдайды.

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша тілде қолдану.


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Амандасу, танысу үлгілерінің қарапайым түрлерін қолдана алады.



Оқушылардың басым бөлігі:

Сабақта үйренген амандасу, танысу үлгілерін адамның жас ерекшелігіне байланысты орынды қолдана алады.



Кейбір оқушылар: амандасу үлгілерінің басқада түрлерін айта алады, амандасу, танысу үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

Сәлеметсіз бе! Сәлем! Амансыз ба! Ассалаумағалейкум! Уағалейкумассалам! Армысыз! Сау бол! Сау болыңыз! Қайырлы таң! Қайырлы күн! Қайырлы түн!



Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, ағылшын тілі

АКТ қолдану дағдылары




Бастапқы білім

Танысу №1

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2-5 минут

Ертеңгілік шеңбері

  • Ең бірінші балалар мен мұғалім бір – бірімен амандасады.

  • - Сәлеметсіздер ме!

  • - Сәлеметсіз бе!

  • - Сендер бір – бірімен қалай амандасыздар?





Таныстырылым

1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Сәлемдесу түрлері.



Слайд №3


Сабақтың ортасы

7 минут


10 минут


2 минут
2 минут


10 минут


(МК, Ұ) Оқулықпен жұмыс. 1 – тапсырмада екі баланың амандасуы, үлкен адам мен баланың амандасу үлгісі.

  • Әр қатардан екі баладан амандасу үлгісін көрсетеді.

Үлкен кісімен амандасу. Амандасып үйрен, сөйлес.

-Кімге қалай амандасу керек?

- Ата, сәлеметсіз бе! немесе



- Ассалаумағалейкум, ата!

- Уағалейкумассалам,балам!
- Армысыз, әже!

- Сәлем! Менің достарым.

Барлығы шеңберге тұрып. Өзінің оң және сол жағында тұрған көршісінің атын атап амандасады.






  • Привет , сәлем, hello – үш тілде амандасу үлгісін айта алу. Тағы қандай сәлемдесу түрлерін білесіңдер?

Мұғалім :

Қайырлы таң! Қайырлы күн! Қайырлы түн!
2 – тапсырмада оқушылар танысу үлгісін тыңдау, қайталау арқылы «Сенің атың кім?» деген сұрақпен және «Менің атым - ...» деген жауап үлгісімен танысады.


Мұғалім балаларға өз аттарына байланысты сурет салуды ұсынады.Бұл арқылы балалар өз атының қандай мағына беретінін салады.



СЕРГІТУ СӘТІ.

(Сергіту сәтін хормен айтып, іс қимыл арқылы көрсетеді.)



(Ж) 3 – тапсырма.Диалог бойынша жұмыс.

(МК, Ұ) Дәптермен жұмыс.
Жетістік критерийі:

  • Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады.




Таныстырылым

1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Сәлемдесу түрлері№2

Слайд №4

Таныстырылым

1-бөлім «Өзім туралы» Тақырыбы: Сәлемдесу түрлері

Слайд №5,6,7


C:\Users\Home-pc\Documents\Сергіту сәті 1-сынып.wma


Дәптер № 1


Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Кімге сабақта түсінікті болды мұғалімнің оң қолы жағына барады, ал түсінбегендер мұғалімнің сол қолы жағына тұрады.







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет