Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
10 минут
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту.
Шаңғы алаңымен 1айналым таяқсыз жүру, 2 айналым таяқпен жүру.
Жалпы дамыту жаттығулар жасау.
|
Оқушылардың қатарда түзу тұрады. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындайды.
- Ж.Б: Қол құлыпта.
1-4 қолды оң жаққа айналдыру
1-4 қолды сол жаққа айналдыру
1.- құлыпты ашпай қолды алға жіберу
2.- Ж.Б. 3.- құлыпты ашпай қолды алға жіберу
4.- Ж.Б. - Ж.Б: Қол иықта
1-4: иықты алға айналдыру
1-4: иықты артқа айналдыру
- Ж.Б: Оң қолды көтеру
1,2: қолды артқа сермеу
3,4: қолды ауыстырып сермеу
- Ж.Б: Қолды жан жаққа жіберу
1,2:қолдың үшін айналдыру
3,4: шынтақты айналдыру
5,6: қолды алға айналдыру
7,8: қолды артқа айналдыру
- Ж.Б: Қолды бүгіп кеуде алдында ұстау
1,2: қолды артқа жіберу
3,4: қолды түзетіп артқа жіберу
|
Ауызша кері байланыс
|
Ысқырық, шаңғы
|
Сабақтың
ортасы
30 минут
|
Таяқсыз коньки әдісімен жүруді жетілдіру.
Соқа әдісімен тежеу және төменгі тұрыста беткейден түсуді үйрету.
Оқушыларға түсіндіру және көрсету.
Шаңғымен 3км қашықтықты өту
|
Оқушылар шаңғының ішкі қырымен оң және сол жаққа итеру арқылы сырғанайды. Соқа әдісімен тежеу еңестен түскен кезде қолданады. Шаңғының ішкі қырымен тіреп өкшені біртіндеп алшақтатады. Тізені жақындатып өкшемен шаңғыны басу керек. Шаңғышы тізесін бүгіп,қолын алға ұстайды, таяғы қолтықта.
Шаңғымен 3км қашықтықты өтеді
|
Оқушылар бір-бірін бағалайды. Өзін-өзі бағалау.
|
Сабақтың
соңы
5 минут
|
Сабақты қорытындылау:
Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін анықтау.
Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады.
көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.
|
Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. \
Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап береді.
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды.
Үздік нәтиже өзіндік ойлармен бөліседі.
Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді.
|
Ауызша кері байланыс
- мен бүгін ... туралы білдім;
- маған … қиын болды;
- … туралы түсінік пайда болды;
- мен … үйрендім;
- … жасау қолымнан келді;
- … туралы білу қызықты болды;
- … мені таң қалдырды;
- мен … жасағым келді және т.с.с.
|
|