Сабақтың тақырыбы: Сызықты емес оптика туралы түсінік. Лазерлер Білім беру ұйымының атауы



Дата21.02.2023
өлшемі51,01 Kb.
#169700
түріСабақ
Байланысты:
Сызықтық емес оптика


Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Сызықты емес оптика туралы түсінік. Лазерлер

Білім беру ұйымының атауы

Б.Шалғынбаев атындағы №217 ІТ-мектеп-лицей

Бөлімі:

11.3.С Атомдық физика

Педагогтің аты-жөні:

Бекмагамбетова А.

Күні:

22.02.2023ж

Сыныбы:11А,Б

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сызықты емес оптика туралы түсінік. Лазерлер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.8.1.15 - лазер құрылғысын және әсер ету принципін түсіндіру;
11.8.1.16 - голографияның даму кезеңдерін талқылау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: сызықтық емес оптиканың не зерттейтінін түсінеді;
Көптеген оқушылар істей алады : лазерді ғылым мен техникада қолданылуын біледі;
Кейбір оқушылар істей алады: лазердің құрылысы мен жұмыс жасау механизімін түсінеді;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 мин
«Өткенге шолу» әдісі
5 мин.



Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.
Үй жұмысын тексеру мақсатында «Өткенге шолу» әдісі арқылы теориялық білімдерін тексеру үшін бірнеше сұрақ беріледі.



Оқушылар сутегі атомының энергетикалық құрылымы тақырыбында қойылған сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:
-сутегі атомының энергетикалық құрылымын сипаттай алады.
Жалпы балл-2

ДЭ



Сабақтың ортасы

15 мин.




Білім дағдысы: Түсіну (Д)
Мұғалім жаңа сабақтың мазмұнын ашу үшін оқушыларға талқылауға сұрақтар береді. Презентация көмегімен жауңа сабақты түсіндіреді.
-Лазер туралы не айта аламыз?
-Кванттық теория тұрғысынан лазер сәулесінің жарық сәулесінен айырмашылығын түсіндіреміз.

Оқушылар лазер құрылғысының жұмыс жасау принципімен танысады.

Дескриптор:
- лазер құрылғысының жұмыс жасау принципін біледі

ДЭ
Оқулық 11-сынып.
Презентация

ДМ қосымша 1



«Сәйкестендір» әдісі
Жеке жұмыс
10 мин.



Білім дағдысы: Түсіну (І)
1-тапсырма.
Белсенді оқыту: «Сәйкестендір» әдісі арқылы оқушыларға анықтамасын сәйкестендіру үшін кесте беріледі.

Оқушылар жарық, лазер тақырыбына байланысты кестені толтырады.

Дескриптор:
-лазердің
-жарықтың
Жарық бөлшектерінің анықтамасын біледі;
Жалпы-4

ДК экраны
11-сынып оқулығы
ДМ қосымша 2



«Ия-жоқ» әдісі
Жеке жұмыс
8 мин

Білім дағдысы: Қолдану (Р)
Белсенді оқыту: 2-тапсырма. «Ия-жоқ» әдісі арқылы оқушыларға лазер тақырыбына байланысты орындауға тапсырма беріледі.



Оқушылар берілген тұжырымдамалардың дұрыс бұрыстығын айтады.

Дескриптор:
- лазердің жұмыс жасау принципін түсінеді.
Жалпы балл -4

ДК экраны
11-сынып оқулығы
ДМ қосымша 3



Сабақтың соңы.

Рефлексия


5 мин

«Мұғалім тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға сұрақтар қойылады:
Үйге тапсырма: 37 жаттығу 220 бет

Оқушылар білім пирамидасындағы сұрақтар бойынша мәліметтерді айтады.






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2025
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет