Сабақтың тақырыбы: Тіл алфавиті. Синтаксис. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата27.06.2022
өлшемі203,5 Kb.
#147109
түріСабақ
Байланысты:
6-сынып кмж 18 ашык сабак
Әлеуметтану рубежка

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python тілінде программалау

Педагогтың аты-жөні

Турсынбаевна

Күні

18.01

Сынып 6 А

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Тіл алфавиті. Синтаксис.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Python тілінің алфавитін біледі.

Көптеген оқушылар:

Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады.

Кейбір оқушылар:

Жазған программаның нәтижесін табады.



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
7 мин
3:50—3:57
2 мин


3:57-3:59

1.Оқушылармен амандасу.
2.Өткен сабақты пысықтау.
Google forms тест жұмысын алу
3. Білім алушыларға төмендегі шифр мен кілт беріліп жаңа тақырыпты табады
Білім алушылардың жауабтарының қорытындысы ретінде жаңа тақырып хабарланады.
ҚБ: стикер / 2,5 балл/

1.Мұғаліммен амандасады.
2. Алдынғы тақырып сұрақтарына жауап береді
3. QR- код скан прогаммасымен тақырып атын табады



2,5 балл


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_ehcYXWQQ3qckShgjAqYtm_UZW4hrlCPW1YDcgn14Vdw_iA/viewform?usp=sf_link


Сабақтың ортасы


10 мин


3:59-4:09



Жаңа тақырыпты түсіндіру.
input () функиясы программаға жолдық деректерді енгізеді. Ал сандық дерек енгізу үшін бұл функция int(input()) түрінде жазылады.




1. Сілтемеден Edpuzzle платформасын ашады
2. Видеоны көреді
3. Видео арасындағы сұрақтарға жауап береді
4.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
5.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

2,5 балл



https://edpuzzle.com/open/ivpafot





Сергіту сәті
1 мин
4:09-4:10

Көзге арналған жаттығу.

Видеоны көріп жаттығуды қайталайды






https://youtu.be/6TAzTd2FKxM



7 мин


4:10-4:17


4 мин


4:17-4:21


4 мин


4:21-4:25
2 мин


4:25-4:27

Тапсырма №1 Кітаппен және дәптермен жұмыс.
1-тапсырма. Жеке жұмыс.
Оқулық § 3.2, 81-бет, 1- тапсырмасы
Жіберілген қателерді табады

Дескриптор:


- 1-кодтағы қәтені табады
-2-кодтағы қатені табады
-3-кодтағы қәтені табады
/3 балл/

2-тапсырма. а,b,c бүтін сандары берілген. Осы сандардың қосындысы мен көбейтіндісінің соңғы цифрларының қосындысын экранға шығар.


Дескриптор:
-Python программаны іске қосады;
- Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады;
-цифрларды қосады.
/1 балл/

3-тапсырма. Неше балықтан тиетінін табады. Қалдығын табады. Программа құрады


Дескриптор:


-Python программаны іске қосады;
- Python тілінің синтаксисін пайдаланып, программа жазады;
-цифрлардың қосындысын экранға шығарады.

ҚБ: /1 балл/


Сабақта формативті бағалау критериі



Критерилер

ұпай

1

GOOGLE формада тестке

2,5

2

Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға

2,5

3

Кітаппен жұмысқа, дәптермен жүмысқа

3

4

2-тапсырмаға Python прогр. код жазғаны үшін

1

5

3-тапсырмаға Python прогр. код жазғаны үшін

1

Барлығы

10










1-тапсырманы дәптерге орындайды


2-тапсырманы орындайды


3-тапсырманы орындайды

3 балл

1 балл
1 балл



Оқулық
81 бет


онлайн компилятор
https://repl.it/languages/python3
онлайн компилятор
https://repl.it/languages/python3



Сабақтың соңы


2 мин


4:27-4:29

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
Қорытындылау. Кері байланыс БББ кестесі бойынша және көңіл- күйді білдіретін пікірлерін жазу арқылы алынады.
Padlet сайтында әр оқушы өз кері байланысын жазады. Оқушылардың кері байланысын https://padlet.com/umitsaitova/wk1u3ttqp78f8e8v сайты экраннан көрсетіліп, оқылады.



Өзін-өзі бағалау.




https://padlet.com/umitsaitova/wk1u3ttqp78f8e8v



Үй тапсырмасы
1 мин
4:29-4:30

§ 3.2, 81-бет, Үй тапсырмасы а) ә)









Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет