Білім беру ұйымының атауы
|
Әл-Фараби атындағы №31 меткеп
|
Пәні:
|
Физика
|
Бөлім:
|
8.3 А Тұрақты электр тогы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Мусалимова А.Н.
|
Күні:
|
20.01.2023
|
Сынып: 8б
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Электр сыйымдылық, конденсатор
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
8.4.2.1 – электр тогы ұғымын және электр тогының пайда болу шарттарын түсіндіру
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар істей алады: Электр тогының анықтамасын , ток көздері туралы біледі, токтың жүру шарттарын білу, түсіну .
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі//уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Сабақтың басы
10 минут
Жаңа білім
10 минут
Бекіту
15 минут
Сабақтың соңы.
10мин
Бағалау
Үй тапсырмасы
Кері байланыс
|
Ұйымдастыру
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Топқа бөлу.
Үй тапсырмасы Электр құбылыстары тарауы бойынша білімін
Сұрақ –жауап әдісі бойынша аламын
1.Электр өрісі деген не? Қасиеттері
2.Кулон заңын тұжырымдаңдар
3.Потенциал, электр өрісі жұмысының формулалары
4.Конденсаторлар деген не?
Үй тапсырмасын тексеру./ауызша/
Электр сөзі қай тілден алынды?
Электрон заряды қандай?
Атомның құрылысын зерттеген ғалым?
Зарядтардың неше тегі болады?
Электриктер деп нені айтады?
Электр тогын өткізетіндерге мысалдар келтір?
Қандай зарядтар бір-бірінен тебіледі?
Миға шабуыл . Бейнематериалдар арқылы .Электрондық оқулықтан
«Электр тогы» тақырыбындағы бейнематериал көрсету.
Мағынаны тану-топтық жұмыс Топтық бірлескен жұмыс. Кіші жоба қорғау.
І топ. Электр тогы деген не? Электр тогының пайда болу шарттары
ІІ топ. Электр тогының әрекеті
ІІІ топ. Ток көздерінің түрлері. Электр қозғаушы күш деген не?
Оқулықпен жұмыс.Топтар тақырыпты оқып қорғайды
Өткізгіште электр тогы пайда болуы үшін және ұзақ сақталу үшін мына шарттар қажет:
|