Сабақтың тақырыбы Веб-парақша әзірлеу Бастапқы білім



Дата07.02.2022
өлшемі32,72 Kb.
#93380
түріСабақ
Байланысты:
ИОӘ 10сынып 5 Бөлім. Веб-жобалау Веб-парақша әзірлеу
ИОӘ 10сынып 5 Бөлім. Веб-жобалау Веб-парақша әзірлеу






Мектеп: №31 Бәйдібек атындағы жалпы орта мектебі

Пән: Информатика

Мұғалімнің аты-жөні: Мамбет Айгерім

Күні: 12.11.2020ж.

Сынып: 10

Оқушы саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

5 Бөлім. Веб-жобалау

Сабақтың тақырыбы

Веб-парақша әзірлеу

Бастапқы білім

- парақшаның ақпараттық блоктары дизайнынын ерекшеліктері туралы түсінік болуы

Оқыту мақсаттары

- «күшті дизайн» принципін іске асыру (қолайлылық, қарапайымдылық, және т.б.)

Сабақтың мақсаттары

- оқушыларды веб-парақша құру әдістерімен

Бағалау критерийлері

- веб-прақша құрудың негізгі деңгейлерін анықтайды
- веб-прақша құрудың негізгі әдістерін меңгеру

Тілдік мақсаттар



  • сурет қолдану арқылы анықтама құру барысында айтылым дағдысын дамыту

  • тақырып бойынша терминологияны жаңартқан кезде оқу дағдыларын дамыту

Құндылықтарды
дарыту

- құрметтеу: сыныптастарының идеяларын құрметтеу;
- жауапкершілік: сабақ барысында өзін-өзі бағалау, өзара бағалау;
- өмір бойы оқу: компьютерде жұмыс істеу кезеңінде.

Пәнаралық байланыстар

Пән

Кезең

өнер

сабақтың барлық бөлімінде

Дифференциация

АКТ қолдану дағдылары

  • бейнематериалдар - жаңа материалдарды оқығанда

  • Интернет-ресурстар студенттердің білімін өзектендіруде қолданылады

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
2 минут

1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен салемдесу.
2. Подведение к теме урока
- Слайдқа мұқият қарап, осы сызбаларды не біріктіретінін айттыңыздаршы?
- Бүгінгі сабақта біз не туралы сөйлесеміз?
3. Сабақ тақырыбын, оқу мақсаттары мен бағалау критерилерін жариялау

презентация

1 слайд
2-3 слайд



Сабақтың ортасы

25 минут

10 минут


  1. Жаңа ақпаратты оқу

Мұғалім слайдты қарауға және сілтемелер арқылы өтуді ұсынады, осылайша сайттың әртүрлі түрлерін қарап шығып, жақсы сайттың дизайнын анықтайды. Оқушылармен әңгіме жүргізіледі.
Сонымен қатар, оқушылар сайт келесі сұрақтарға жауап беруі керек деген шешімге келеді:

  • Мен қайда келдім ?

  • Бұл жерде маған қызықты не бар ?

  • Осы жерде ұсынылған затты қалай алуға болады?

Сонымен қатар, мұғалім сайттың газетпен ұқсастығын мысалға келтіреді, яғни кез-келген газеттің өзінің жеке макеті бар, газеттің әрбір бетінде мәтін, сурет және тақырып үшін арналған орын бар. Осылайша газеттің әрбір бетінің белгілі бір құрылымы болады. Мұғалім веб-парақшалардың да осыған ұқсас құрылымы бар екендігіне әкеледі.
Әрі қарай мұғалім келесі сұрақтарға жауап берулерін сұрайды:
- Сайт құрылымы деген не?
Өзара бағалау: оқушылар бір-бірін тыңдап, жауаптарды бағалайды. Өзін-өзі бағалау.
Мұғалім бейне көруді ұсынады. Көру соңында оқушылардан бір-бірін қайталамай көрген нәрселерінен бір-бір сөйлемнен айтуды сұрайды.
Аяқтаған соң мұғалім learningapps.org ресурсында тапсырма орындауларын сұрайды.
Әрі қарай мұғалім келесі сұрақтарға жауап берулерін сұрайды:
- сайт құра аласыздар ма?
- сайт құрудың негізгі әдістерін атаңыздар?
Мұғалім оқушылармен әңгімелее отырып сайт құрудың келесі әдістері туралы айтады:
- Text-based (Web Programming) – веб- бағдарламалау арқылы
- WYSIWYG (What You See Is What You Get) – сайт құрастырушы арқылы
- CMS (Content Management System) – мазмұнды басқару жүйесі
2. Оқыған материалдарды бекіту
Оқушыларға келесі тапрсырмаларды орындау ұсынылады:

  • Веб-сайттың жақсы дизайнының негізгі компоненттерін анықтаңыз

  • Жұптасын олардың тізімін құрыңыз және әлеуметтік желі парақшасының макетінің үлгісін салындар.

  • Класпен бөлісіңіз

Өзара бағалауе, өз өзін бағалау: оқушылар жасаған жұмыстарының қорытындысын бағалайды.

4 слайд

5 слайд

6 слайд
7 слайд

8 слайд
9 слайд


learningapps.org/2652786
10-11 слайд

12-13 слайд



Сабақтың соңы
2 мин

Рефлексия:
Фразаны аяқтаңыз ...
- Мен білдім…
- Мен үйрендім ...
- Маған ұнады…
- Мен қиналдым...
- Менің көңіл-күйім ...



14 слайд

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?
Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар
болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет