«Теміртау қ. № 4 ЖББОМ» КММ
Кіріктірілген биология және физика сабағына өзіндік талдау
Тақырыбы:
« Айналадағы электр құбылыстары»
Өткізген: биология пәнініңмұғалімі А.С.Рахимова,
физика пәнінің мұғалімі А.Н.Омирбаева
2014-2015оқу жылы
Сабақты талдау
Пән: биология, физика
Мұғалім: Рахимова Анар Сайлауовна (биология пәні )
Омирбаева Асем Нуралыевна (физика пәні )
Биология мұғалімінің өзіндік білім көтеру тақырыбы: “Биология сабағында деңгейлеп және дамыта оқыту технологиясынының элеметтерін қолдана отырып, оқушылардың өз бетінше іздене білім алуға дағдыландыру” ( Жаңа қосымша тақырып: “Биология сабағында интерактивті тақта арқылы оқушылардың біліктілігін арттыру” )
Физика мұғалімінің өзіндік білім көтеру тақырыбы «Оқушыларға физика пәнінен логикалық есептерді шығаруды үйрету»
Мақсаты
Қазіргі заман талабына сай жаңа педагогикалық технологиялардың түрлерімен танысып, қолайлы элементтерін өз тәжірибемізге еңгізіп, қолдану
Міндеттері:
Жаңа педагогикалық технологиялардың түрлерімен танысу және қолдану;
Интерактивті технологияны қолдану.
Оқушылардың даму үшін:
Біз 8«А»сыныбында «Табиғаттағы электр құбылыстары»тақырыбы бойынша практикалық жұмыс: «Жемістер мен көкөністердегі ( лимон, алма, қияр, картоп) электр құбылыс», «ЭКГ»GLX модуль арқылысабақ өткіздім.
Сабақтың негізгі мақсаты
Оқушылардың айналадағы электр құбылыстары туралы білімін қалыптастыру және практика жүзінде оқушылардың функционалды сауаттылығын арттыру .
Сабақтың міндеттері:
Электр құбылыстары туралы алған мәлімет арқылы оқушылардың функционалды сауаттылығын арттыру;
Оқушымен жақсы қарым-қатынасты орнату;
Баланың дамуына жағдай тұғызу және өзіндік сенімін арттыру.
Сабақ жоспары:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Үй тапсырмасы
3.Жаңа материалды түсіндіру
4. Қорытындылау. Оқушылардың тәжірибе жұмысы
5.Бекіту кезеңі
6.Үйге тапсырма
7.Оқушыларды бағалау
8.Сабақты қорытындылау, рефлексия
2. Сабақ барысы үй тапсырмасын сұрақ –жауап арқылытексеруден басталды.
Физика мұғалімі:
- Электр тогы дегеніміз не?
- Электрленген дене дегеніміз не?
- Аттас заряд, әраттас заряд дегеніміз не?
- Алғаш рет «Электр тогы» түсінігін физикаға енгізген ғалым кім?
Бұл кезеңде оқушылар оқулықтағы мәтінді талдағандары еске түседі.Оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілеттері дамиды.
3.Жаңа тақырып «Найзағай» бейнетаспасын көрсетуден басталды, сонан соң сұрақ-жауап арқылы түсіндірілді.
Достарыңызбен бөлісу: |