Сабақтың түрі Жазылымды қалыптастыру Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата18.05.2017
өлшемі142,88 Kb.
#16356
түріСабақ




САБАҚ:

Мектеп:




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:




Сынып:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:




Бөлім тақырыбы

Компьютердің тілін табу – өнер




Сабақтың түрі

Жазылымды қалыптастыру




Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Ж1. Әртүрлі стильде мәтіндер құрастыру

5.Ж1. Ресми стильдің тілдік ерекшеліктері мен талаптарын дұрыс қолдана отырып, хабарлама, хабарландыру, хат жазу.






Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Әртүрлі стильде мәтіндер құрастыру;

Көптеген оқушылар:

  • Ресми стильдің талаптарын дұрыс қолдана алу;

Кейбір оқушылар:

  • Ресми стильдің тілдік ерекшеліктерін қолданып,

хабарлама, хабарландыру, хат жазу.




Бағалау критерийлері

  • Әртүрлі стильде мәтіндер құрастырады;

  • Ресми стильдің талаптарын дұрыс қолданады;

  • Ресми стильдің тілдік ерекшеліктерін қолданып,

  • хабарлама, хабарландыру, хат жазады.




Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:

Күнделік, хат, хабарлама, өтініш, тілек;



Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

Мен өз ойымды өзгертіп..., Мен бұны өзімше қабылдай отырып,...






Пәнаралық байланыс

АКТ, Тіл білімімен




Мектеп құндылықтары

Өзін және қоршаған ортаға деген сыйластық; ынтымақтастық; жауапты азаматтық ұстаным; академиялық адалдық; өмір бойы білім алу; ашықтық;




Осыған дейін меңгерілген білім

5.О1. Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау.




Жоспар




Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер




Сабақтың бастапқы кезеңі
10 минут


Ұйымдастыру жұмысы.

Оқушылар әріптері түсіріліп жазылған сөйлемдерді оқиды.



12 ж.лт.қс.н. М.ға.н планшет с.тып .лды. Ол с.ңғы үлг.де ж.с.лғ.н, с.нс.рлы, к.п ф.нкци.налды құр.лғы. Мен өте бақ??ымын!

Тақтада бірнеше сұрақтар жазылады. Жауап беру арқылы өз ойларын анық білдіреді.

  • Бұл мәтін қандай жанрға жатады? /күнделік жазбасына/

Күнделік, хат, хабарлама жазу қандай стильге жатады.

Оқушылар жауабынан соң мұғалім ресми стиль туралы түсінік береді.

Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстырады.


ӨД = өзге дерек көздері

МЖ = Мұғалім жасаған

Слайд




Сабақтың ортасы

10 минут


5 минут

5 минут

10 минут


Сыныпқа тапсырма.

Жазылым алды тапсырмада сұрақтар беріліп, оқушылардан тиісті жауаптар алынады.



Оқушыларға бағалау критерийлерімен беріледі.

Бағалау критерийлері

Дескритор

Берілген сұрақтарға жауап береді

Ойларын еркін айтады

Шартты белгілерді түсіну

Байланыстыра айтып береді.

Стиль туралы түсінік қалыптастырады

Ресми стильдің 1-2 белгілерін

түсініп алады.



Кері байланыс.

  • Сұрақ орынды қойылған.

  • Жауап беруде қиындық туғызған жоқ.

  • Маған соңғы сұрақ ұнады. Себебі,..

  • Өз ойын еркін айтуға қойылған сұрақ екен.

Менің жауабым:

  • Хабарландыру жазып, адам көп жүретін жерлерге іліп қою керек.

  • Кім хабарландыру жазып көрді?

Шартты белгілер арқылы сұрақтарға жауап беру. (Белгіленген уақыт мөлшерінде) 1 минут көлемінде.

  • Хабарландыру – қай стильге жатады деп ойлайсыздар? /ресми/
    (хабарландыруда өлең, эпитет жолдары жазылмайды)

  • Хабарландырудың мазмұны қандай болу керек? /Не?

  • Қайда? Қашан? болды/

  • Хабарландыруда қандай ақпарат болады? /нақты, қысқа/

  • Тағы немен хабарландыруды толықтыруға болады? /өтініш, тілек/

Қалыптастырушы бағалау

Бағалау критерийлері

Дескритор

Жағдаятты сұраққа жауап береді

Ойланып жауап қайтарады

Үлгіге негізге алады

Тіл ерекшелігін сақтап жазады

Хабарландыруды мазмұнға сай жазады,

Талаптарын сақтап жазады.


Жағдаятты сұрақ тудыру.

Бірақ жоғалтқан затты біреу тауып алуы мүмкін. Сіз қымбат затты тауып алдыңыз, өзіңізге қалдырасыз ба, әлде табылған заттың иесін іздейсіз бе?

  • Бұл жағдайда хабарландыруда не жазылады? (табылды, Қайда?Қашан?Қандай?Қайда алуға болады? Кімнен? Қашан?)

Ақпараттық  хабарлама

25.09.16 ж.                                                                             Атырау қ.

Биыл 26 қыркүйекте Қазақстанда алғаш рет аталып өтетін «Еңбек күніне» орай қаламызда мерекелік шара өтеді. Бұған барлық аулы-елді мекен тұрғындары қатысады. Облыстың әкімі... еңбек ардагерлерін «Еңбек ардагері» медалімен марапаттайды. Сонымен қатар, «Ауыл және отбасы» байқауы өтеді.

Іс-шараның өтетін орны: Атырау қ., Исатай-Махамбет алаңы.



Басталуы: сағ 16.30.
Хабарландыру!
14 сәуір күні, сағат 15.00-де Мектептегі оқушылар комитетінің ұйымдастыруымен

«Көктемі шақырады» атты фестиваль өткізіледі. Келемін деушілерге есік ашық. Бағдарламада:
1.  Мектептің тәрбие ісінің меңгерушісінің құттықтау сөзі.
2.  Көркемөнерпаздар өнер көрсетеді.

ТЖ

  • 1-ші топ өзіне қымбат затты жоғалтқаны туралы хабарландыру жазады;

  • 2-ші топ біреудің жоғалған затын тауып алғаны туралы хабарландыру жазады.

(оқушылар хабарландыруды бірігіп топта А4 қағазында жазады)

Кері байланыс.

Слайд



Сабақтың соңы

5 минут


Рефлексия.





Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)


Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?



1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?




Ақпараттық  хабарлама

25.09.16 ж.                                                                             Атырау қ.

Биыл 26 қыркүйекте Қазақстанда алғаш рет аталып өтетін «Еңбек күніне» орай қаламызда мерекелік шара өтеді. Бұған барлық аулы-елді мекен тұрғындары қатысады. Облыстың әкімі... еңбек ардагерлерін «Еңбек ардагері» медалімен марапаттайды. Сонымен қатар, «Ауыл және отбасы» байқауы өтеді.

Іс-шараның өтетін орны: Атырау қ., Исатай-Махамбет алаңы.



Басталуы: сағ 16.30.
Хабарландыру!
14 сәуір күні, сағат 15.00-де Мектептегі оқушылар комитетінің ұйымдастыруымен

«Көктемі шақырады» атты фестиваль өткізіледі. Келемін деушілерге есік ашық. Бағдарламада:
1.  Мектептің тәрбие ісінің меңгерушісінің құттықтау сөзі.
2.  Көркемөнерпаздар өнер көрсетеді.

Каталог: uploads -> doc -> 09ad
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
09ad -> Сабақтың № №4 Сынып 11б Мұғалім
09ad -> Сабақтың тақырыбы: «Рельстер және бағыттама бұрмалары» Оқытушы: Кадирова Жанар Жаксылыковна Ақтөбе 2016 ж


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет