Тексерілді Үшқұдық ом қысқа мерзімді (сабақ)



Дата20.10.2022
өлшемі434,59 Kb.
#153997
түріСабақ
Байланысты:
9а хим 22.09.2022
7а хим 19.09.2022, Воен кафедра, орыс ксп

Тексерілді______________
Үшқұдық ОМ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Тұздар гидролизі. № 2 зертханалық тәжірибе «Тұздар гидролизі»

Бөлім:

9.1AЭлектролиттік диссоциация

Педагогтің аты-жөні:

Қилыбай А.О.

Күні:

22.09.2022

Сыныбы: 9а

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тұздар гидролизі. № 2 зертханалық тәжірибе «Тұздар гидролизі»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.3.4.3-орта тұз ерітіндісінің ортасын тәжірибе жүзінде анықтау
9.3.4.4 -орта тұз гидролизінің теңдеуін молекулалық және иондық түрде құрастыру
9.3.4.5 -орта тұз ерітіндіcінің реакция ортасын болжау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:
Тұздар гидролизін тәжірбие жүзінде анықтайды.
Көпшілік оқушылар үшін:
Орта тұз гидролизінің теңдеуін молекулалық және иондық түрде сипаттайды
Кейбір оқушылар үшін:
Орта тұз ерітіндіcінің реакция ортасын біледі.

Сабақ барысы



Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.



Оқушылар сабаққа дайындалады


9сынып оқулық


Жұмыс дәптері

Жаңа сабаққа кіріспе
5мин

«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.

1 Тұздар дегеніміз не?


2.Қышқыл тұздар дегеніміз не?


3.Негіз тұздар дегеніміз не?



Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру

9сынып оқулық
Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
15мин.

20мин


Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді


Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді


БЖБ

Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.

1.Тапсырма
Сулы ерітінділердің ортасын сипаттайды



№2 зертханалық тәжірибе «Тұздар гидролизі»





Мұғалім сабақ барысында белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!».

9сынып оқулық


Жұмыс дәптері



Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
3 мин

«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет