Тәлімгер: Нұрсеитова А.Х.
Тәлім алушы: Ғабдығалым А.А.
Тақырып: «Жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту».
Мақсаты: Тәлім алушының іс-тәжірибелерін жетілдіруіне көмектесу, кәсіби дамуы ықпал етіп, бағыт-бағдар беру.
Мұғалім оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы өз тәжірибесіне енгізіп, оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту . Сыныптағы оқушылардың белсенділігін арттырады.
Міндеттері: 1. Тәлім алушының оқыту үдерісіне өзгеріс енгізуіне ықпал жасау.
2. Тәлім алушының кәсіби білімі мен біліктілігінің дамуына қолдау көрсету.
№
|
Жүргізілетін жұмыс түрі
|
Мақсаты
|
Күтілетін нәтиже
|
Мерзімі
|
1.
|
Тәлім алушымен сұхбат
|
Мұғалімнің мықты және әлсіз жақтарын, мүмкіндіктері мен жетістіктерін анықтауда көмектесуді көздейді.
|
Кедергілерді анықтайды.
|
11.01.17
|
2
|
Тәлім алушымен тәлімгерлік жоспар құрылады
|
Тәлім алушыға әдістемелік көмек көрсетудің шараларын, әдіс-тәсілдерін анықтау
|
Тәлімгерлік үдерісінің жоспары құрылады.
|
18.01.17
|
3
|
Тәлім алушының дәстүрлі сабағына қатысу.
|
Сабақты, оқушыларды бақылай отырып, нақты проблеманы анықтау
|
Сабақтағы мәселелері анықталады.
|
25.01.17
|
4
|
Кәсіби әңгіме жүргізу.
|
Кедергілеріне өзінің көзін жеткізеді, талдау жасауды үйретеді.
|
Кемшіліктерді жою жолдарын бірлесе отырып қарастырады. .
|
01.02.17
|
5
|
«Блум танымдық таксаномиясы» дегеніміз не? қосымша әдебиетті қарастыру
|
Сабақты жоспарлауда Блум таксаномиясын пайдалану туралы айтады.
|
Тәлім алушы таксаномияның оқушылардың танымын дамытудағы ықпалын түсінеді.
|
08.02.17
|
6
|
Тәліпалушымен бірлесіп Блум таксономия бойынша қысқа мерзімді жоспар құрастыру
|
Жоспар құрауды үйретеді. Бірлесіп Блум таксаномисы бойынша қысқа мерзімді жоспарды
|
Блум таксаномисы бойынша қысқа мерзімді жоспарды тиімді жасауды үйренеді.
|
15.02.17
|
7
|
Тәлімалушымен бірлесіп жоспарын құрастыру барысында, табыс критерияларды қоюін қарастыру
|
Бірлесіп келесі сабаққа жоспар құрастыру барысында табыс критерияларды қою
|
Сабақ барысында табыс критерияларды қою үйренеді
|
22.02.17
|
8
|
Ықшам сабақтарды өткізу. Warming up Тәлімалушының сабағына қатысу
|
Сабақта warming up өткізудың тиімділігі мен түрлерін көрсету
|
Сабақ барысында Warming up технологияларын пайдаланады
|
02.03.17
|
9
|
Ықшам сабақтарды өткізу. Group work
Тәлімалушының сабағына қатысу
|
Cабақта топпен жұмыс өткізу жолдарын көрсету
|
Сабақ барысында топтық жұмыс тәсілдерін пайдаланады
|
09.03.17
|
10
|
Ықшам сабақтарды өткізу. Reading. Тәлімалушының сабағына қатысу
|
Сабақ барысында мәтінмен жұмыс істеу көрсету
|
Сабақ барысында мәтінмен жұмыс істеу үйренеді
|
16.03.17
|
11
|
Ықшам сабақтарды өткізу. Reflection Тәлімалушының сабағына қатысу
|
Сабақ барысында рефлексия өткізу үйрету
|
Сабақ барысында реффлексия өткізу үйренеді
|
18.03.17
|
12
|
Ықшам сабақтарды өткізу. Marks Тәлімалушының сабағына қатысу
|
Сабақ барысында бағалау әдістерін көрсету
|
Сабақ барысында бағалаудың әдістерін үйренеді
|
20.03.17
|