Тема. Створення зв'язків між таблицями бд



бет1/6
Дата16.02.2022
өлшемі168,18 Kb.
#132113
  1   2   3   4   5   6
Байланысты:
Практична робота №2, 2021


Практична робота №2
Тема. Створення зв'язків між таблицями БД.
Мета. Навчитись створювати зв’язки в базі даних. Розвивати логічне мислення, навички роботи з базами даних, увагу, уяву. Виховувати наполегливість, культуру праці з ПК.
Література: Табарчук І. В. Інформатика у визначеннях, таблицях і схемах. 9-11 класи / І. В. Табарчук, О. В. Кучук. – Xарків.: Вид-во «Ранок», 2013.– С. 96-97
Теоретичні відомості
Сила реляційних баз даних, таких як Microsoft Access, полягає в тому, що вони можуть швидко знайти і зв'язати дані з різних таблиць за допомогою запитів, форм і звітів. Після створення різних таблиць, що містять дані, що відносяться до різних аспектів бази даних, розробник повинен продумати, яким чином Microsoft Access об'єднуватиме ці дані при їх вилученні з бази даних. Першим кроком при цьому є визначення зв'язків між таблицями. Після цього стає можливим створення запитів, форм і звітів, в яких виводяться дані з декількох таблиць відразу.
Для того, щоб зв'язування таблиць стало можливим, кожна таблиця повинна містити одне або кілька полів, однозначно ідентифікують кожен запис у таблиці. Це поле називається ключовим полем таблиці. Якщо для таблиці позначені ключові поля, то Microsoft Access запобігає дублюванню або введення порожніх значень в ключове поле.
Зв'язок між таблицями встановлює стосунки між співпадаючими значеннями в ключових полях, звичайно між полями різних таблиць, що мають однакові імена. У більшості випадків з ключовим полем однієї таблиці, що є унікальним ідентифікатором кожного запису, зв'язується зовнішній ключ іншої таблиці.
У Microsoft Access можна виділити три типи ключових полів:
1) лічильник (счетчик);
2) простий ключ;
3) складний (складений) ключ.
Лічильник
Поле лічильника можна задати таким чином, щоб додаванні кожного запису в таблицю в це поле автоматично вносилося порядкове число. Вказівка ​​такого поля як ключового є найбільш простим способом створення ключових полів. Якщо до збереження створеної таблиці ключові поля були визначено, то при збереженні буде видано повідомлення про створення ключового поля. При натисканні кнопки «Да (Так)» буде створено ключове поле лічильника.
Простий ключ
Якщо поле містить унікальні значення, такі як коди чи інвентарні номери, то це поле можна визначити як ключове. Якщо вибране поле містить повторювані або порожні значення, то воно не буде визначено як ключове. Для визначення записів, що містять повторювані дані, можна виконати запит на пошук повторюваних записів. Якщо усунути повтори шляхом зміни значень неможливо, то слід або додати в таблицю поле лічильника і зробити його ключовим, або визначити складовою ключ.
Складний ключ
У випадках, коли неможливо гарантувати унікальність значень кожного поля, існує можливість створити ключ, що складається з декількох полів.
Найчастіше така ситуація виникає для таблиці, використовуваної для скріплення двох таблиць у відношенні "багато-до-багатьох".
Зв'язки між будь-якими двома таблицями відносяться до одного з чотирьох типів:
1) один-до-одного (1 : 1);
2) один-до-багатьох (1 : М);
3) багато-до-багатьох (М : М);
4) багато-до-одного (М : 1).


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет