Сабақ №64 Мұғалімнің аты-жөні: Кайназарова К. К. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны



Дата12.02.2023
өлшемі42,97 Kb.
#168406
түріСабақ
Байланысты:
64 сабак
Болатқызы Еркежан, Болатқызы Еркежан, Жоспар. І. Кіріспе ІІ. Негізгі б лім, Бастауыш матем №3, 5 Сабақ 9 Қосымша 3 Дескриптор, 1489398575381, Эссе менеджмент, 11 тапсырма

Қысқа мерзімді жоспар




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3A бөлім: Квадраттықфункция



Мектеп: Егіндікөл ЖОББМ

Күні: 10.02.23 ж
Сынып: 8 ,сабақ № 64

Мұғалімнің аты-жөні: Кайназарова К.К.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Функцияның графигін түрлендіру

Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары

8.4.1.4 аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табады және керісінше

Сабақтың мақсаты

Оқушылар берілген аргументтің мәні бойынша функцияның мәнін табады және берілген функцияның мәні бойынша аргументтің мәнін табады.

Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңдері

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
1 мин



Ұйымдастыру бөлімі
Мұғалім оқушылармен амандасып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды.



Оқушылар амандасады.






1-2 слайдтар





Сабақтың ортасы
8 мин

20 минут



Қорапшадағы тапсырма
Оқушылар мұғалімнің таратқан кішкене қағазына квадраттық функция үшін аргументтің берілген мәнінде функция мәнін немесе функцияның берілген мәнінде аргумент мәнін табуға арналған 1 есептен құрастырады да аттарын жазып мұғалім дайындап келген қорапшаға салады. Мұғалім тапсырмаларды араластырады, оқушылар бір есептен суырып, шығарады, нәтижені есеп құрастырған оқушы тексереді.
Мұғалім сыныпты аралап жүріп, ерекше есеп құрастырған оқушыны мадақтау ұсынылады.


Есептер шығару
Оқушылар мұғалімнің үстелінде жатқан есептер жазылған карточкаларды бір-бірден алады да өздіктерінен шығарады, болған оқушы мұғалімге немесе осы есепті шешіп, өз шешімін қорғап шыққан сыныптасына шешу жолын түсіндіреді. Егер шешімі дұрыс болса, тақтада мұғалімнің алдын-ала сызып, дайындап қойған кестесіндегі есептің нөмірі тұрған бағанынан өз атын жазады және дәл сол есепті шығарған келесі оқушының шешу жолын тыңдай алады.

№1. функциясы үшін:


а) x=-3; 0; 1 болғандағы функция мәндерін табыңыз;
ә) у=-8; -5; 0 болғандағы аргументтің мәнін табыңыз.

№2. функциясы үшін пен мәндерін салыстырыңыз.


№3. функциясы үшін


а)
ә)
б)
в)

№4. функциясының симметрия осі х=1 түзуі болса, b коэффициентінің мәнін табыңыз.


№5. функциясыныңграфигі М(-1; -2) нүктесі арқылы өтетіні белгілі. b коэффициентін табыңыз және осы графикті салыңыз.


№6. параболасы абсцисса осін (-2; 0) нүктесінде, ал ординат осін (0; 8) нүктесінде қиып өтеді. p мен q –ды табыңыз және осы параболаны салыңыз.



Оқушылар
сұраққа
жауап береді

Берілген тапсырмаларды орындайды

Өз беттерімен есептер шығарады


Ынталан
дыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»


Бағалау «Бағдаршам әдісі» бойынша қызыл «5», сары «4», жасыл «3».


«Бас бармақ» стратегиясы бойынша бағалау.
Өзін-өзі бағалау.



Қосымша 1

Қосымша 2


3 слайд

Қосымша 3


Сабақтың соңы
10 мин

3 мин
3 мин



Сабақты қорытындылау


Жеке жұмыс
№1.Аргументтің -2; 3,5; мәндерінде функциясының мәні қандай болады?

№2. Аргументтің қандай мәндерінде функциясының мәні 2; -10; 1болатынын анықтаңыз.


Оқушылар өздіктерінен шығарады, уақыт аяқталған соң мұғалім жұмыстарын жинап алады да басқа ретпен таратады. Оқушылар таратылғандұрыс жауапты пайдаланып, дескрипторға «+», «-» таңбаларын қою арқылы өзара бағалау жүргізеді. Мұғалімге нәтижелерін хабарлайды, жұмыстарды өз иесіне қайтарады.


Дескрипторлар:

  • х-тің орнына аргументтің мәндерін қояды;

  • есептеуді дұрыс орындайды;

  • у-тің орнына функцияның мәндерін қояды;

  • шыққан квадрат теңдеулерді шешеді;

  • аргументтің мәндерін табады.



Үй тапсырмасы: № 3.31



Өз беттерімен есептер шығарады


Кері байланыс
жасайды




4 слайд



5 слайд




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет