Сабақ: Алгебра Виет теоремасы тақырыбына есептер шығару.
|
№39 «Мырзашөл» жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі
|
12.12.2016ж
|
Молдақабылова Айнұр
|
8 сынып
|
Қатысушылар саны
|
қатыспағаны
|
Оқыту мақсаттары
|
Квадрат теңдеу түбірінің қасиеттерін, Виет теоремасын және Виет теоремасына кері теореманы біледі, квадрат теңдеулердің түбірлерінің қасиеттерін қолданып есептер шығарады
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: : Виет теоремасын және Виет теоремасына кері теореманы біледі
|
Оқушылардың көпшілігі: Виет теоремасын және кері теореманы қолданып есептер шығарады.
|
Кейбір оқушылар: есептер шығарып, оларды достарына түсіндіре алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар теореманы айта алады, қолдана алады.
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері Квадрат түбір, квадрат теңдеу, квадрат теңдеу түбірлері, дискриминант.
Диалог/жазу үшін қажетті лексика мен терминология: Квадрат түбір, квадрат теңдеу, квадрат теңдеу түбірлері, дискриминант
Диалог/жазу үшін қарапайым тіл:
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Виет теоремасы
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған әрекет
|
ресурстар
|
Сабақтың басталуы 5
|
Оқушыларды түгелдеймін. Шаттық шеңберін құрып, психологиялық атмосфера орнатамын.
|
|
Сабақтың ортасы 10
10
15
|
Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісі арқылы бір біріне сұрақтар қою арқылы тексеремін. Үй жұмысы дәптерлерінен берілген есептерді тексеремін.
Топтық жұмыс.Жигсо әдісі плакатқа тапсырманы орындап бүкіл сыныпқа түсіндіреді
Жұптық жұмыс. Оқулықтан есептерді жұптасып шығарады. Тақтаға кезегімен жұптар есептерді шығарады. Қалған жұптар бір бірін тексереді.
|
Дәптер
Оқулық тақта бор
|
Сабақтың соңы
5
|
БББ арқылы кері байланыс аламын.
|
стикер
|
Қосымша ақпарат өзіндік жұмыс
|
Дифференциация-сіз қолдауды қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға немесе қабілеті төмен оқушыларға тапсырма беруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау-сіз оқушылардың материалды игеруі деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыстар
Денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелеу элементтері)
|
Топтағы көшбасшылық, құрбыларына түсіндіру. Топтағы белсенділік (плакатқа түсіруде көмектесу)
|
Сабақтың кезеңдеріндегі тапсырмаларды орындаудағы белсенділігіне қарай бағалаймын.
|
|
Рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін нені үйренді? Сабақтағы көңіл күй неге ұқсас болды? Менің дифферениалдық әдісім дұрыс болды ма? Мен уақытында үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді өалар едім және неге?
|
|
Қорытынды бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Мен сабақ барысында сынып және жекеленген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма көмектесетін қандай деректерді білдім?
|