Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2 Атомдар. Молекулалар. Заттар.
|
А.Құнанбаев атындағы №6 жалпы орта
білім беретін мектебі
|
Күні:
|
22.11.2017ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Хусайынова Салтанат Жумабаевна
|
Сынып:
|
7 Б
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Химиялық элементтер және олардың таңбалары
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты
|
7.1.2.2 –әрбір элементтің химиялық таңбамен белгіленетіндігін және белгілі атом түрі екенін білу
7.1.2.3 –элементтерді металдар мен бейметалдарға жіктеу
7.1.2.4-заттарды құрамына қарай жай және күрделіге жіктеу
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар үйренеді
Химиялық таңбаларын және атауларын біледі
|
Оқушылардың көбісі үйренеді:
|
Кейбір оқушылар үйренеді:
Элементтер тірі ағзаның құрамында маңызды рол атқаратынын, қажеттілігін біледі.
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушылар мақсатқа жетеді, егер:
Химиялық таңбаларын, олардың металдар және бейметалдарға жіктелуін. Элементтердің қоршаған әлем үшін қажеттілігін біледі
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология
Химиялық элемент.
Элемент таңбасы.
Жай заттар
Күрделі заттар
Металдар.
Бейметалдар
Оқытудың тілдік мақсаты:
Табиғи тағамдағы химиялық элементтрді анықтау үшін топпен жұмыс істей отырып, тілдік қорын байытады.
Диолог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы
Атом мен молекуладан тұратын заттың ... болады.
Кейбір химялық элементтер ... құрамдас бөлігі.
Химиялық элементтер .... кездеседі.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Бірін-бірі сыйлау, өзойын толық жеткізе білу, өзгенің ойын сабырлықпен тыңдау және сұрақ қоя білуге тәрбиелеу.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Сабақ беру барысында АКТ қолдану
Видеоре сурстар (You tube, Twig)
Оқыту сайттар (Hippocampus, Phet)
Электрондық оқулықтар және тренажерлер (learningapps.org)
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Физика- атомдар молекула құраушы.
Биология-ауа тіршілік көзі
География-жер қыртысындағы элементтер
|
Қосымша білім
|
7.1.2.1 атомдар мен молекулалардың айырмашылығын білу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері, уақыты
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу
-Сыныпта жағымды ахуал туғызу
-сабақтың мақсатын айту
Ұйымдастыру кезеңі «Шаттық шеңбер» әдісі
Сыныпта психологиялық ахуал тудыру ,Оқушылар шаттық шеңберінде бір –біріне жақсы тілектер айтады
Топқа бөлу: Ашық хаттарды мозайка құрастыру арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді
1-топ Атом.
2-топ Молекула.
3-топ Зат.
Үй тапсырмасын сұрау:
Үш топқа бөлінген ашық хаттың артында үй тапсырмасының сұрақтары беріледі.
1-топ Атомт. Атом мен молекула ілімінің дамуы?
2-топ Молекула. Атом мен молекула ұғымының айырмашылығы неде?
3-топ Зат. Химиялық қосылыс деген не, оның қоспадан айырмашылығы қандай?
Бағалау. Тапсырма соңында оқушылар берілген критерийлер бойынша тектеріп және қалыптастыруша бағалау бойынша бірін-бірі смайликтер арқылы бағалайды.
Керемет Тамаша
Орташа
|
Power Point
Презентациясы
1 слайд
|