Пәні:
Биология
|
Сыныбы: 6 күні 06-07.04.15ж
|
Сабақ реті:
|
Сабақ уақыты:
|
Тарау:
|
Вирустар
|
Сабақтың тақырыбы
|
Вирустық жұқпалы аурулардың таралуы және зақымдану.Вирусты жұқпалы аурулардың алдын алу және олармен күресу шаралары
|
Сілтеме:
|
Интернет желісі
|
Стратегия
|
1.Оқушының биологияға деген қызығушылығын арттыру мақсатында 7 модульді тиімді пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Оқытуды бағалау және оқу үшін бағалау
АТҚ қолдану
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
Оқытуды басқару және көшбасшылық
|
Сабақтың мақсаты:
|
Вирустық жұқпалы аурулардың таралуы және зақымдану.Вирусты жұқпалы аурулардың алдын алу және олармен күресу шаралары туралы білімді қалыптастыруға ықпал жасау
|
Сабақтың міндеттері
|
Вирустық жұқпалы аурулардың таралуы және зақымдану. Вирусты жұқпалы аурулардың алдын алу және олармен күресу шаралары туралы білім беру
|
Ойлау, есте сақтау қабілеттірін,қойылған сұраққа нақты жауап беруді, өз беттерімен қорытынды жасай білу дағдыларын дамытады
|
Топтық жұмыс барысында өзара ынтымақтастық атмосферасын құруға,гигиеналық талаптарды орындауды үйренеді
|
Сабақтың типі
|
Оқушыларға жаңа материалды игерту
|
Сабақтың әдіс-тәсілі
|
СТО.Топтық жұмыс.Талдау, салыстыру, жартылай зерттеушлік.
|
Негізгі идея
|
Вирустардың ауру тарататынын түрлерін біледі
|
Оқыту нәтижесі
|
Вирусты жұқпалы аурулардың алдын алу шараларын және олармен күресу жолдарын біледі
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім қызметі
|
Оқушы қызметі
|
Ескерту
|
Ұйымдас
тыру кезеңі
1 минут
|
Оқушыларды түгендеу
|
Келмеген оқушылар туралы мәлімдеу
|
|
Топқа бөлу. Оқушыларды өз қалаулары бойынша бөдеді
|
Оқушылар 3 топқа бөлінеді
|
|
Үй тапсырмасын сұрау 2 минут
|
1.Жер бетіндегі тірі ағзалар қалай аталады.(анциттер, прокариоттар, эукариоттар) деген не?
2.Жер бетіндегі тірі ағзалардыңбір-бірінен қандай айырмашылықтары бар?
3.Вирустың құрылысы және пішіндері қандай?
|
|
|
Қызығушылықты ояту
Минут
2 минут
|
Вирустық аурулардың қандай түрлерін білесіңдер?
|
Оқушылар ойларын айта отырып сабақтың тақырыбын ашады
|
|
Мағынаны тану
25 минут
5 минут
|
1.Смартфондарын қосып Вирустық жұқпалы аурулардың таралуы және зақымдану.Вирусты жұқпалы аурулардың алдын алу және олармен күресу шаралары туралы тақырып бойынша мәлімет іздеп оқып, дәптерлеріне жазады.
Тапқан мәліметтері бойынша 3 сұрақ құрастырып бір-біріне қояды
|
оқиды,
дәптерге жазады
мәтінді оқып, оқушылар топта талдайды
Сұраққа жауап береді
|
|
Сергіту
1 минут
|
Би
|
билейді
|
|
Ой толғау
6 минут
|
Бір айналым сөйлеу
|
Бір-бірін қайталамай тақырыпқа байланысты сөйлем айтады
|
|
Бағалау
2 минут
|
Оқушылар өздерін және топты бағалайды
|
бағалау
|
|
Үйге тапсрыма
1 минут
|
2 парагрофты 10-13 бет оқу
|
оқу
|
|