Сабақ тақырыбы 4 Денсаулық пен қауіпсіздік Тазалық денсаулық кепілі



Дата27.08.2017
өлшемі169,63 Kb.
#29828
түріСабақ

Пән: Дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:



8-бөлім: Дені саудың – жаны сау

Күні: 21.04.2017жыл

Сынып: 1

Мектеп: Абай атындағы №2 қазақ орта мектебі

Еңбекшілдер ауданы



Мұғалімнің аты-жөні:Шарипова Гулгайм

Қатысқандар саны: 17

Қатыспағандар саны: жоқ

Сабақ тақырыбы

1.4 Денсаулық пен қауіпсіздік

Тазалық денсаулық кепілі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.4.1 Жеке бас гигиенасын сақтау маңыздылығын дәлелді түрде түсіндіру


Сабақ мақсаттары


Барлығы: Жеке бас гигиенасын сақтау маңыздылығын дәлелді түрде түсіндіре алады

Көбі: Жеке бас гигиенасының құралдарын анықтайды.

Кейбірі: Гигиена сақтауға байланысты ереже құрастыра алады және әңгімелейді

Бағалау критерийлері

Гигиена сақтаудың қажеттілігі туралы әңгімелейді.


Тілдік мақсаттар


Пәнге қатысты лексика мен терминология:

  • аспазшы;

  • дәрігер;

  • денсаулық және қауіпсіздік;

  • денсаулық мәселелері мен проблемалары;

  • гигиена;

  • жеке жауапкершілік,өзін-өзі күту;

басқаларға күтім.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркесте:

Біздер өткен сабақта нені білдік?

Денің сау болуына не әсер етеді?

Жеке гигиенаны қалай сақтайсыз?




Құндылықтарды дарыту



Салауатты өмір салтын сақтауға баулу. Жеке бас гигиенасын ұстауға тәрбиелеу.


Пәнаралық байланыстар

көркем еңбек, жаратылстану


АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, слайд, үлестірмелі материалдар,түрлі тісті суреттер

Бастапқы білім


(Ұ) Оқушыларға өткен сабақта денсаулықты сақтау туралы білімдерін еске түсіру.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин
3 мин

10 мин


Мк. Ширату жаттығуы:

Сынып оқушылары дене мүшелерін қалай таза сақтауға болатыны туралы өз тәжірибесімен бөліседі.

(Мк)Гигиена- гигиена –hygiene (хюгиен)
Денсаулық- здоровье –health (хелс)


  1. (Ө, Ж,Т) «Денсаулық» сөзіне ассоциация жазады, ой бөліседі.

(Ұ,МК) Денсаулық сөзін тақтада топтастырады.

2.(Ж) «Гигиена не үшін керек?» ойыны. Оқушылар тазалық сақтау туралы өлеңдерді оқиды және қимыл арқылы көрсетеді. (Әр топта оқушылар жұптаса отырып жұмыс жасайды: (бірі оқиды, екіншісі қимыл-әрекет көрсетеді)

Ұсынылған өлең шумақтары: 1-2 топ

Жуамын, жуамын,

Тісімді ысқылап,

Жуамын,жуамын,

Қалмасын тісте қақ.

Жуамын, жуамын,

Тес жегі болмасын.

Жуамын, жуамын,

Түрлі иіс қалмасын.

Тіс жуды балаңыз,

Анашым, қараңыз.

3-4 топ

Дос бол сабын, сумен сен, 


Жиі – жиі жуын сен: 
Таңертең де, кешке де, 
Жуын күндіз – түсте де, 
Жуын тамақ алдында, 
Жуын тамақ соңында, 
Жуын ұйықтар кезіңде, 
Жуын тұрған мезгілде.

Тіс щеткасы, тіс боры,

сабын,сүлгі, су,

Сабақтың ортасы


10 мин

10 мин




Тіс күтімі, дене тазалығын сақтау туралы өлең жолдарын оқып, оларды таза сақтаудың маңыздылығы туралы ойларын топта бөліседі.

3.(Ұ) Дәрігер бөлмесіне топсаяхат жасап, мектеп

дәрігерімен және аспазшымен кездесіп, жеке бас

гигиенасының маңыздылығы және дұрыс тамақтану

туралы әңгіме, кеңес тыңдау «Дұрыс тамақтану ережесі»

(кездесу кездесіп, дұрыс тамақтану және ас мәзірімен танысу)

4. (Ө) Дәптермен жұмыс: оқушылар сурет бойынша жеке



бас гигиенасына қатысты тәртіп ережелерін жазады.




Жеке бас гигиенасына байланысты үлестірме суреттер




Сабақтың соңы
10 мин



5. (Т) әр топқа жеке тапсырма ұсынылады:

1 –топ: «Мен дәрігермін» рөлдік ойын

2- топ:«Гигиенаға қажетті заттар»

3-топ: «Жеке бас гигиенасы» ережесін шығару

4-топ: «5 жолды өлең» (дәрігер)

Оқушылар сабақта алған білімдерін «Чемодан, еттартқыш, себет», әдісімен көрсетеді.





Ермексаз, қағаз, желім,

суреттер


Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Ассоциация жазау барысында көмек көрсету.

3-топқа «Жеке бас гигиенасы» ережесін құрастырғанда қолдау көрсету




Оқушылар сабақта алған білімдерін «Чемодан, еттартқыш, себет» әдісі бойынша қорытындылай отырып бағалаймын.

Жеміс-жидектерді жуып жеу, таныс емес тағамдарды жемеу.

Сабақ бойынша рефлексия








Жалпы баға: тапсырмалар орынды.


Шарипова Гүлғайым Жаңартылған бағдарлама бойынша 1- сыныпқа арналған дүниетану пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет