Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп:
тарауы:
Мұғалімнің аты-жөні:
Күні: Қатысқандар:
Сынып: 4 Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Қазақстандағы ғылымның дамуы. Ғалым Қаныш Сәтбаев
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
|
4.3.3.1 – Қазақстанның ХХ – ХХІ ғасырлардағы ғылым саласында жеткен жетістіктерін айту; 4.3.4.1 – өмірбаяндық мәліметтерге сүйене отырып, шығармашылық және еңбек салаларындағы көрнекті қайраткерлердің елімізге сіңірген еңбектері туралы қорытынды жасау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Қаныш Сәтпаевтің ғылымға қосқан үлесін,ғылыми еңбектерін талдау.
Көпшілігі:
Ғалымның Қазақстан өнеркәсібін дамытуға қосқан үлесін талдау.
Кейбірі:
Қаныш Сәтпаевті жан-жақты ғалым ретінде бағалау
|
Бағалау критерийі
|
Қаныш Сәтпаевтің ғылымға қосқан үлесін,ғылыми еңбектерін талдайды.
Геологиялық деректерді анықтайды
Қ.Сәтпаевтің ашқан кен орындарының аймақтарын кескін картаға түсіреді.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология
Феномен
Геология
Минерология
Академия
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
Қ.Сәтпаевтың геологиядан басқа ғылымдарда,мәдениет саласында,тарихта қалдырған еңбектері мол._________
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы аясында,еңбек және шығармашылық өмір бойы білім алу;
|
Пәнаралық
байланыс
|
География, химия экономика
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім
|
ХХ ғасырдың 20-30 жылдарындағы білім мен ғылым саласындағы жетістіктері мен кемшіліктерін біледі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин.
|
Оқушылардың мұғаліммен амандасуы
Бағалауда «Өзін өзі бағалау» парақшасын пайдалану.
Сабақ өткізуге психологиялық ахуал жасау.
Келесі қадам сабақ мақсатымен танысу арқылы оқушылармен бірлесе отырып, сабақтың мақсатын, орындайтын тапсырмаларды анықтап алу .
Уй тапсырмасын «Футбол» ойыны арқылы пысықтау
|
АКТ
презентация
Төғыз құмалақ
Плакаттар фламастер
|
Сабақтың ортасы
20мин
|
Бейне таспадан «Қаныш Сәтпаев Ұлы тұлға» деректі фильм көрсету
Топтық жұмыс. «Кластер әдісі»
1.тапсырма
Қ.Сәтпевтің ғылым жолындағы портретін жасайды.
|