Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.1А
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні :
|
Сынып:
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Денелердің жүзу шарттары.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
Есептерді шығару кезінде Архимед заңын пайдалану
|
Сабақ мақсаттары
|
Архимед заңын есептер шығарда қолдана білу;
Денелердің жүзу шартын білу
|
Жетістік критерийлері
|
Оқушылар біледі:
Денелердің жүзу шартын біледі
есептерді шығару кезінде Архимед заңын пайдалана алады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар өздерінің түсініктерін көрсететін жаңа сөздерді пайдаланулары керек. Олар терминдерді түсіну және қолдану керек.
Арнайы пәндік лексика мен терминология
Ағылшынша
|
Қазақша
|
Орысша
|
қысым
|
давление
|
pressure
|
Атмосфералық қысым
|
Атмосферное давление
|
Atmosphere pressure
|
дененің салмағы
|
Вес тела
|
Body weight
|
Табан ауданы
|
Площадь основания
|
area of the basis
|
Артады
|
увеличивается
|
increases
|
кемиді
|
уменшается
|
decreases
|
мм. сын. бағ
|
мм. ртут. столба
|
millimeter of mercury column
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушылар оқу үдерісінде бақылау жүргізуге, топтастыруға, құбылыстарды бір-бірімен байланыстыру мен оларға түсінік беруге үйрету.Ойды, пәндік білім мен дағдыларды құру мен дамытуға ғана емес, сонымен қатар әлеуметтік және жеке бастың маңызды тапсырмалары контексінде ғылыми мәселелерді ойлауға қабылетті ақпараттандырылған және сындарлы ойлай білетін азаматтар тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
География, математика, орыс тілі, ағылшын тілімен байланыста
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Оқушылар АКТқолдану дағдыларын дамытау.
|
Бастапқы білім
|
Қысым.
|
Сабақ барысы
|
Саб.
Кез-і
|
Сабақтағы жопарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5мин
10 мин
5 мин
10 мин
5 мин
2-ші сабақ
20 мин
15 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
І. Өткен сабақта қарастырылған мәселелерді еске алу
Күш бағыттарын оқушылар қолындағы А4 қағазына сызып көрсетеді.
Әсер ететін күштердің формуласын жазып көрсетеді.
Архимед күші қандай шамаларға тәуелді екенін айтады.
ІІ. Жаңа сабақ
Слайдта көрсетілген сурет бойынша оқушылардан қысқаша өз ойларын сұрап шығу және әсер ететін күштерді бір-бірімен салыстыру.
|
Достарыңызбен бөлісу: |