Тексерілді:
|
10.3А Туынды
|
Мектеп: «Мақтарал» МГ
|
Сынып: 10
|
Мұғалім: Хожаева Ж
|
Күні: 29.01
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Функция графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
|
10.3.1.12 функцияның жанасу нүктесінен өтетін жанама теңдеуін жазу
|
Сабақ мақсаттары:
|
Оқушылар фукнцияны берілген нүктеде жанайтын жанама теңдеуін таба алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Оқушы мақсатқа жете алады, егер
Қарапайым функциялардың туындысын таба алады
Жанама теңдеуін білсе
Функцияның берілген нүктедегі жанама теңдеуін таба алса
|
Тілдік мақсаттар:
|
Туынды-производный-derivative
Жанама-касательный-tangent
Теңдеу-уравнение- equations
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет.
Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу
|
Пәнаралық байланыстар
|
Физика
|
Бастапқы білім
|
Туынды, түзудің теңдеуі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Сабақ барысындағы іс әрекеттер
|
Ресурстар және комментарилар
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Мақсат: сабақтың басталуын ұйымдастыру
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеймін. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін.
|
|
Жаңа тақырып
|
Мақсат: жаңа тақырыппен танысу
Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын айтып таныстырамын.
Жаңа тақырыпты басатамас бұрын балаларға тапсырма беремін:
функциясына нүктесінде жүргізілген жанама теңдеуін жазыңыз.
Оқушылармен бірге осы есепті тақтада талдаймыз: ()
Жоғарыда көрсетілген есепті талдағаннан кейін, жанама теңдеуін қорытып шығарамыз: Берілген функциясы үшін нүктеде жүргізілген жанама теңдеуін табыңыз.
нұсқаулықтарды пайдаланып диалогтік әжіс арқылы жанама теңдеуін қорытып шығарамыз.
|
|
Жеке жұмыс
|
Мақсат: балалар алған білімдерін жеке есептерде қолдану
Келесі тапсырмаларды балалар жеке уақытқа орындайды
Бұрыштық коэффициентті табыңыз
функциясының қай нүктесінен өтетін жанама Ох осімен бұрыш құрайды
нүктесі арқылы өтетін жанама теңдеуін жазыңыз.
Оқушылар аяқтағаннан кейін жауаптары бойынша өздерін тексеріп бағалайды. Және тақтада қатемен жұмыс жасаймыз.
1-сабақтың соңында балаларға өз кері байланысымды беремін.
|
|
Жұптық жұмыс
|
Мақсат: алған білімдерін шыңдау
Оқушыларды жұпқа бөліп отырғызамын және оларға тапсырмалар таратып беремін. Балалар 1-тапсырманы жұпта талдап орындайды. Ал мен балаларды бағыттап нұсқаулық беріп жүремін.
Өз жұмыстарын аяқтаған жұптарға барып өз кері байланысымды беремін.
|
|
Топтық жұмыс
|
Мақсат: әр түрлі деңгейдегі есептерді топта талқылау
Келесі кезеңде оқушыларды 2 топқа бөлемін. Балалар топта әр түрлі деңгейдегі тапсырмаларды (2-тапсырма) талдайды. Топта жұмыстарын аяқтаған соң тақтаға жауаптарын шығарамын, ал топта бірін бірі тексеріп бағалау критериясы бойынша бағалайды:
Функция туындысы дұрыс алынған
Бұрыштық коэффициенті дұрыс таба алған
Жанама теңдеуі дұрыс табылған
Үшбұрыш ауданы арқылы жанама теңдеуін таба алған
|
|
Рефлексия
|
Сабақтың соңында оқушылардың нені түсінгенін, нені қайталау керек екендігін білу мақсатында рефлексия өткіземін.
Сұрақтар:
не білдік?,
не түсініксіз болып қалды ?
нені білгім келеді?
|
|
Үй жұмысы
|
Мақсаты: Білімдерін шыңдай түсу.
Үй жұмысы:№
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|