Мерзімі: Алгебра 9
|
Сабақтың тақырыбы: Келтіру формулалары
|
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларды келтіру формулаларын есте ұстауға, есептер шығаруда қолдана білуге қалыптастыру, білімдерін жинақтап, тексеру.
Формуланы қолданып есептер шығаруға үйрету.
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.
Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу
|
Күтілетін нәтиже:. Қосу формуласына есептер шығаруды оқушылар меңгереді.
Формуаны қолданып, есептер шығарады.
|
Тапсырмалар « Джиксо» әдісі,«Жұптасу» әдісі, «Күн шуағы» әдісі, «Ыстық орындық» әдісі,
|
Сабақтың түрі
|
қайталау
|
Сабақтың көрнекілігі
|
карточка, тест тапсырмасы, бағалау парағы
|
Сабақтың барысы
|
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Кіріспе
Ұйымдастыру кезеңі:
(3мин)
|
Оқушылармен сәлемдесемін,түгелдеймін Шаттық шеңбер арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып ,оқушыларды формула бойынша топтарға бөлемін.
|
Оқушылар сәлемдеседі.
Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды.
Оқушылар топқа бөлінеді.
|
Қызығушылықты ояту
(5мин)
|
«Жұптасу» әдісі арқылы тексертемін. «Күн шуағы» әдісі арқылы оқушылардан сұрақ-жауап аламын .
Үй тапсырмасын тексеру
№409
Өткен тақырыпты қайталау:
Келтіру формулалары дегеніміз не?
Негізгі тригонометриялық формулаларға қайсысы жатады?
Есептер шығаруда келтіру формулаларын қай жағдайда қолданамыз?
|
Оқушылар өткен сабақты пысықтау үшін топтар бір-бірімен сұрақ-жауап алмасады.
Берілген сұрақтарға жауап береді.Топтар бір-бірін бармақпен бағалайды.
|
Негізгі бөлім
Мағынаны ажырату
(20мин)
Шапшаң есепте:
|
Қай ширекте орналасқан?
sin1500, cos2500, sin3280, tg5000, ctg4100, cos6000, sin7500, tg1900, ctg2800
Есептер шығару кезеңі:
а) Тақтамен (карточка) жұмыс
№415
№418 (1, 3)
|
Берілген тапсырманы оқушылар топпен талқылап,плакатқа жазып,постер қорғайды.Топ мүшелері бағдаршаммен бағалайды.
|