Сабақ тақырыбы Төле би «Ердің бақыты-әйел»



Дата25.09.2022
өлшемі26,89 Kb.
#150669
түріСабақ
Байланысты:
Ердің бақыты әйел-2-сабақ

Қысқа мерзімді жоспар









Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Атадан қалған асыл сөз

Мектеп: Мукими атындағы №13 ЖОББМ

Күні:27.09.2022

Мұғалімнің аты-жөні:Байдуллаева Р.Т.

Сынып: 9 А,Ә.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Төле би «Ердің бақыты-әйел»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.3.1. Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау;



Сабақ мақсаттары

Идея арқылы кейіпкерлерді әрекетін талдау;
Кейіпкерлер әрекетін өмірмен байланыстыру.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресустар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу. Үй тапсырмасы мен өткен сабақты қорытындылайды.

«Ердің бақыты- әйел» дегенге қаншалықты келісесіздер?


Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстырады.



МҚ


Сабақтың ортасы



1-тапсырма.Т/Ж
«Ердің бақыты-әйел» тақырыбындағы Толе бидің шығармасын оқу.
«Төрт сөйлем» тәсілі.
1. Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірін бір сөйлеммен жазады.
2. Дәлел. Өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдейді.
3. Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді.
4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарады.


Дескрипторлар:

  • Өзіндік пікірін ділелдейді;

  • Өмірмен байланыстырып талдайды;

  • Қорытынды ой шығарады.



Бағалау: дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалайды.


2-тапсырма.
Кейіпкерлер жүйесін анықтау



Шығармадан үзінді

Кейіпкер

Кейіпкер қасиеті

Кейіпкерді бағалау

Мақал-мәтелмен образын ашу
















Дескрипторлар:

3-тапсырма.
Шығарманың негізгі идеясы арқылы кейіпкерлер әрекетін салт-дәстүрмен, өмірмен қалай байланыстырар едіңіз?
Ойыңызды 2-3 сөйлеммен ғана білдіріңіз.
Бағалау: оқушылар «Екі жүлдыз, бір тілек» арқылы бірін-бірі бағалайды.

http://kazakh-tv.kz/kz/view/blog/page_192321_tole-bi-tandahan-kelin





Кері байланысқа



Үйге тапсырма: Мәтінмен жұмыс
Рефлексия
Рефлексия «Жолаушының қойын дәптері» стратегиясы бойынша жүзеге асады. 1 – қадам: Оқушыларға 3 бөліктен тұратын кестені сызып, бірінші бөлікке сабақта не туралы сөйлескенін, екінші бөлікке не туралы жазғанын, үшінші бөлікке қандай шешімге келгенін, не түйгенін жазады. 2 –қадам: Кестеге жазғанын жанындағы жұбына оқиды, бір – бірінің жауаптарын тыңдап, ой бөліседі.
Не туралы сөйлестік? Не туралы жаздық? Қандай шешімге келдік?









Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет